Spory vo Ferrari? Vidím to na dátach, hovorí Vettel | F1online.sk

Podporu vo Ferrari má navyše obmedzenú. “Je to komplikovaná situácia. Snažím sa z celých svojich síl a napriek tomu, že pracujem tvrdo, nenachádzame riešenie. V rámci môjho úzkeho okruhu ľudí robíme, čo sa dá.” Do tohto kruhu spadá Riccardo Adami, jeho pretekový inžinier, dátový inžinier a technik. “Vylepšenia, ktoré sme sem priniesli, sú len drobné veci. Je to v podstate také isté auto ako na začiatku roka. Možnože nám viac sedel tento okruh. Charlesovi sa darí, no keď na to zatlačím ja, väčšinou vyletím z trate.”


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/14315/spory-vo-ferrari-vidim-to-na-datach-hovori-vettel

Cela situacia okolo Vettela je jednoducho nechutna. Myslim si, ze Vettelove vykony uz boli skritizovane dostatocne, ja osobne tiez nie som ochotny uplne ho ospravedlnit okolnostami.
No ked si clovek cita taketo vyjadrenia, tak je pocinanie Ferrari absolutne nepochopitelne. Urcite maju s Vettelom zle vztahy a obe strany sa tesia, ze sa rozidu. Ale to absolutne nie je dovod sa na neho takymto ubohym sposobom vykaslat. Ved co ich preboha stoji namontovat vylepsenia aj na Vettelove auto? Ked nie kvoli Vettelovi, tak kvoli sebe- aj napriek mizernej sezone predsa bojuju aspon o tretie miesto v pohari konstrukterov a sabotovanim Vettela uplne zbytocne stracaju body. Ano, Vettel nema zrovna formu svojho zivota a na Leclerca nestaci, ale to neznamena, ze by nemohol slusne bodovat. Mne proste nejde do hlavy, co Ferrari sleduje tym, ze sa na Vettela vykasle. Nejaku trapnu pomstu ci co? Ved to je ciry amaterizmus.

Ubohost Ferrari pekne vynikne pri porovnani s Renaultom. Aj Renault sa rozchadza s Ricciardom a urcite to nie je v dobrom. Ved mu zaplatili strasne peniaze s nadejou, ze u nich zostane dlhsiu dobu a v ramci dlhodobeho projektu im ako spickovy jazdec pomoze dostat sa na celo. A Ricciardo uplne bezdovodne pri prvej prilezitosti odide do slabsieho McLarenu. No nezaznamenal som, ze by sa Ricciardov odchod nejakym sposobom podpisal na podpore, ktoru mu Renault poskytuje. Naopak, zazivaju skvelu sezonu aj napriek zlym vztahom.
Preco sa Ferrari nedokaze zachovat rovnako?

2 Likes

Akoze vetelko mi nikdy nebol sympaticky,ale toto co predvadza ferrari je na grc…neexistuje ze je ontolko pomalsi od leclerka…minulu sezonu sme to videli…mozno nebol pred nim, ale vzdy bol ma dosah alebo ho prekonal…a teraz pol sekundy? …to nie je latifi,ani stroll…az mi je ho luto a som rad ze ide do astonu…a had tam sa zrehabilituje

2 Likes

chcu mat extra cas v aerotuneli. leclerca koli tomu neobetuju aby nevyzerali az tak neschopne. takto vyzera ako uplny trotel Vettel a Ferrari vdaka siestemu miestu ziska vyhodu.

3 Likes

To ma nenapadlo, to je nieco, co by aspon trochu davalo zmysel.
No aj tak si myslim, ze extra cas v aerotuneli nie je dovod vykaslat sa na jedneho z jazdcov.

1 Like

Aaaaa Vettelovci si přišli cucat věci z prstu :grinning: Problém je v tom že auto Vettela a Leclerca je stejné, oba mají vylepšení a pokud se nepletu vždy tomu tak letos v závodech bylo. Leclerc je lepší než Vettel a umí to s tím autem o hodně lépe. Jestli chcete Ferrari něco vyčítat tak leda to že budoucnost vsadili na toho lepšího, po těch již nespočet zklamání od Vettela se fakt nedivím :wink:

QA inzinier z Ferrari prisiel nieco povysvetlovat.

2 Likes

Ja si myslim, ze je priestor na kritiku Vettela za vykony pocas poslednych dvoch rokov, ale tvrdit, ze Vettel a Leclerc maju v rukach rovnaku techniku je mimo realitu. Vettel sa jazdecky trapil uz minuly rok, no rozdiel nebol ani zdaleka taky velky, ako teraz. Aj ked pripustime, ze sa tuto sezonu trapi este viac, tak to nevysvetluje priepastnu stratu, ktoru na Leclerca ma. Tiez je zjavne, ze Vettelova strata sa pocas sezony zvysila, co podla mna suvisi s nasadenymi vylepseniami na Leclercovom monoposte. Aj pocas prvych vikendov zaostaval, ale ani zdaleka nie takto.

1 Like

Od vás to tak vypadá.

Oba mají nasazená vylepšení, kdyby neměl tak to od Vettela víme jako první. Hlavně nezapomeň že Leclerc je tam druhým rokem a s týmem se zlepšil. Proto teď Vettelovi odskočil. Leclerc s týmem roste.

Jasně, alespoň že už tu nečtu jak má Vettel rozbité auto :joy:

Když ti je jedno jak moc Vettel blbě řídí tak co tu chceš :rofl:

Stačí jen sledovat počínání na trati :grinning:

Teď se radujeme jak jim to jde :upside_down_face:

Ak je pre teba hlavny indikator toho, ze Vettel nema nasadene vylepsenia to, ze by to Vettel verejne zahlasil, tak potom pre teba musi byt dostatocny dokaz Vettelove vyjadrenie hore v clanku.

Nesuhlasim, ze by narast Vettelovej straty oproti Leclercovi suvisel s tym, ze sa Leclerc vdaka skusenostiam zlepsil. Leclerc sa v time dobre etabloval uz v priebehu minulej sezony, co dokazuje jeho schopnost bojovat s kazdym jazdcom v poli vratane Hamiltona alebo dominovat kvalifikacie, ked mu Ferrari poskytlo dostatocne dobre auto. Tieto vykony dokazuju, ze so strany Leclerca uz rychlostne nebol dostatocne velky priestor na zlepsenie, ktory by zodpovedal narastu Vettelovej straty, ak teda nezastavas nazor, ze Leclerc jazdecky velmi vyrazne prevysuje zvysok startoveho pola. Tiez to nevysvetluje narast Vettelovej straty na Leclerca v priebehu sezony.

Mysliet si, ze Leclerc Vettela momentalne prevysuje, je logicke, myslim si, ze to je jednoznacne aj ked prihliadnes na okolnosti. No mysliet si, ze by Vettel so svojimi jazdeckymi kvalitami bol na tom v porovnani s timovym kolegom horsie ako platici typu Latifi alebo Albon len preto, ze je jazdecky horsi, nedava zmysel.

1 Like

Souhlasit nemusíš, ale s čím jezdí máme na fotkách docela dobře a když se Vettel vyboural bylo vidět že má vylepšení i které vidět nebyly. To že se Leclerc bude druhým rokem lepšit kdežto Vettel pod ztrátou důvěry horšit se čekat dalo. Já to teda čekal. Vymlouvat se že má horší auto je směšné když nemáš žádný důkaz.

Dokazom, ze ma Vettel horsie auto, je predsa priepastna strata, ktora je absolutne v rozpore s Vettelovymi schopnostami, a to aj ked prihliadnes na to, ze sa mu momentalne jazdecky nedari a Leclerc jazdi v zivotnej forme.

2 Likes

Osobně situaci okolo SV neřeším, protože tam tým zjevně naprosto rezignoval. Po aktuálním vyjádření SV mu na dálku posílám svou omluvu - v posledních týdnech mě několikrát napadlo, jestli rafinovaně netrestá Ferrari za ignoraci tím, že už se sám ani nesnaží, a nepřímo tak nepomáhá svému příštímu týmu, ale to by se nevyjadřoval tímto způsobem. Nadto to nekoresponduje se zprávami, že v garáži tráví hodně času.

Jen doufám, že s Charlesem Leclercem se jednou nebudou rudí rozcházet podobným způsobem.

Ztrácí dost, jde vidět že Leclerc je opravdu dobrý a Vettel když se má vyrovnat špičce tak se ukazuje že na to nemá. Porazil ho hned prvním rokem Ricciardo a teď i Leclerc. Myslím že kdyby pokračoval už před tím s Ricciardem sfoukne ho podobně. Ale to už je jen taková spekulace kde se názory jistě budou lišit, tady to jsou fakta a vidíme to.

Dufam, ze po tomto Sebastianovom vyjadreni sa do toho trosku viac obuju aj media, aero vylepsenia sa predsa daju odpozorovat aj z fotografii. Jediny zmysel, preco by Ferrari malo sabotovat Sebastiana takymto nevyberanym sposobom je fakt, na ktory upozorni Helmutko. Ak by to bola naozaj pravda, bolo by to zo strany Ferrari dost svinstvo.