Spečatené: Valtteri Bottas sa dohodol na novej zmluve | F1online.sk

Obávám se, že někteří to odmítnou právě proto, že jsem to napsal já. (To se samozřejmě netýká všech uživatelů v této diskusi, kteří mají k Russellovi skeptičtější postoj.)

Veď preto si ho asi vybrali nie …taký luzer teda asi nebude. A po 1000x kto je v pozícii urobiť risk ak nie Mercedes ? A Ferrari to vyšlo napr. Žiaden prechod nebol. A po 100000000x Max do Merc. Nemôže kým je tam LH a ten tu ešte chvíľu bude …

Ja ti to napisem jednoducho. Keby Mercedes mal tak velky zaujem o Russella, tak tam uz chalan sedi. To, ze ho nechaju trcat tak dlho vo Williamse je samo o sebe dokazom toho, ake ,plany" ma Toto s Russellom. A nejde len o Mercedes. Ziadny lepsi tim o Russella neprejavil zaujem a ani sa nepokusa ho Mercedesu vyfuknut. Pritom timy by sa nasli - Mclaren, Renault, RedBull. Ale nikto moc zaujem nema.

Lenze Leclerca do Ferrari tiez posadili k Vettelovi. To, ze sa Leclerc ukazal ako spickovy jazdec a ze dokazal Vettela zdolat bolo pre Ferrari jedno obrovske stastie. Ziskali noveho lidra.
Keby chcel Mercedes dat podobnu sancu Russellovi, da mu ju popri Hamiltonovi. Tym, ze by prisiel z Williamsu, podla mna by logicky musel zacat ako dvojka popri niekom lepsom. Vrhnut sa do sampionatu s dvojicou Russell- Bottas je cisty kamikadze manever. Keby sa Russell neosvedcil, chybal by im spickovy jazdec.
A netreba zabudat, ze Mercedes je vo velmi odlisnej pozicii ako Red Bull a Ferrari. Ako zvyknes rad pisat, maju hyperdominantne auto. S takym autom si Mercedes skutocne moze vybrat, koho si tam posadia- kazdy jazdec v poli k nim pojde, ci uz Verstappen, Leclerc, Vettel, Ricciardo, Norris, Sainz. A ked si mozes vyberat medzi timito vsetkymi jazdcami, tak ja osobne by som uprednostnil vsetkych vyssie menovanych pred Russellom z Williamsu, ktory nema ziadne vysledky, uplne bez ohladu na jeho potencial. Pripustam, ze mozno po Hamiltonovom odchode kompletne vymenia jazdecku dvojicu a Russella si tam posadia ako dvojku. Ale spravit z neho rovno lidra? Preco by to Mercedes vo svojej pozicii robil?

Bože oni ten titul získajú aj keby skončil GR vždy za Maxom …obe tie tituly. HAm je inde ako Max a má aj tie skúsenosti s bojom o titul keď už sme pri tom. Práve to ich stávia do tej pozície … A už neviem ako vam to povedať ale ak by s ním plány nemali tak by mu asi nič neslubovali a GR už mohol byť dávno inde ako tam kde je …

Keby mu slubili nieco perspektivne, nepredlzuje s Williamsom na tri roky.

Obávám se, že dokud bude v Mercedesu Hamilton (a můj názor je, že tam bude ještě hodně dlouho), Max bude mít dveře zavřené. Totéž Charles, pokud nebo až zjistí, že u Ferrari to nefunguje. Max Verstappen by byl důstojnou náhradou za LH, z tohoto hlediska tahá za delší konec provazu než George Russell (protože se osvědčil v silném týmu, zatímco druhý jmenovaný tuto šanci nedostal), ale sám LH avizoval, že nejméně další tři roky nikoli a osobně jsem si vždycky myslel, že ty řeči o konci kariéry za rok nebo za dva jsou jen zbožné přání některých komentátorů, aby se F1 trochu osvěžila.

Russell by klidně mohl přijít místo Valtteriho Bottase - proč ne?

S tou převahou, jakou Mercedes má, Hamilton stejně žádnou dvojku k titulu nepotřebuje. Ale určitě nejsem jediný, kdo cítí, že George Russell by se v tomto ohledu řídil spíše vzorem “Verstappen, Leclerc” než “Bottas, Albon, Gasly”.

1 Like

Kde som ja napísala že rovno ? Ja ho chcem práve posadiť k LH preboha namiesto Bottasa. ! O to mňa ide celý čas že tam patrí aby sa čosi priučil a išiel hore keď on skončí ! Sainza, Richarda ? Ozaj sú oni talentovanejší ako GR …toto nemôžeš povedať vážne …Norris ok ale toho napr. GR sfukol a to že nie je v pozícii kde LN len svedčí o tom že bol v istom veku lepší lebo si Mercedes vybral jeho. To kam ťaháme túto debatu už je Bizár a niektorí ani necitate čo ja píšem. Dvojicu Bottas -GR si neviem predstaviť ani ja ale to ani Ham-Max. Zato Ham-GR môže fungovať s prehľadom a potom kľudne aj GR s kýmkoľvek.

Sainz a Ricciardo toho v F1 dokazali neporovnatelne viac ako Russell. A posadit Russella k Hamiltonovi namiesto Bottasa- ano, presne to pisem, ze by Mercedes mohol a mal urobit, ak si z neho chcu vychovat svojho majstra sveta. Ale ako vidis, Mercedes prave predlzil zmluvu s Bottasom- takze to evidentne urobit nechcu.

Ja netvrdim ze sa maju GR zbavit. Ale na miesto v Ackovom time potrebuje bud 5-6 rokov roznych skusenosti a nie len takych ako neskoncit posledny, alebo mercedes musi spadnut do takej krizy ako Ferrari a Redbull daju ho tam lebo nemaju co stratit.

1 Like

Myslím si, že není třeba mluvit o povýšení GR do role lídra, navíc, jak píšu i v této diskusi, LH setrvá v Mercedesu ještě pěkných pár let. Vyměnit ho za Bottase.

Už jsem psa i to, že Mercedes by klidně mohl udělat F1 napínavější tím, že místo Bottase vezme dříve nebo později kohokoli z široké sestavy Ricciardo, Verstappen, Vettel, Leclerc, Norris. Do této sestavy bych zařadil i Russella. Neříkám, že existuje zvláštní důvod, proč z této skupiny vybrat právě Russella. Ale není důvod se ho bát jako jezdeckého slabocha.

Ano, zobrat ho namiesto Bottasa by slo. Ale presne ako som pisal v mojom prvom komentari- evidentne sa to nedeje a tym Russellova sanca podla mna zhasla.

I don’t Want to burn him. He IS our Future championship material and I Want him to learn wirhout Pressure ! I also need to accept existing deals. Vieš kto je autorom tohto citátu ? Určite áno. A tu máš vysvetlenie …Mercedes netlačí topánka aby museli VB vymeniť hneď. To ale neznamená že to nebude nikdy a to že podpísal znova na rok situáciu GR nijak nemení keďže este rok má zmluvu tam kde ma. A stále je to ich chlapec, ja podstatne klidnejsi, má podstatne viac času ako zvyšný menovaní niečo dosiahnuť a bude tým pádom skôr akceptovať pozíciu 2 kým Ham neodíde a dovtedy ho overia na čom je …už to neviem jasnejšie

Suhlasim, ale osobne to u Hamiltona vidim tak na tri roky. Mozem sa mylit, ale ak vsetko pojde ako do teraz, rekordy bude mat prekonane a bude vybaveny. Navyse netreba zabudat, ze od isteho momentu sa aj Mercedes zacne pozerat do buducnosti. Teraz urcite chcu prekonat vsetky rekordy, ale ked zvladnu tuto misiu, budu chciet mat istotu, ze v pripade nahleho odchodu Hamiltona budu mat kvalitnu nahradu. A najdostojnejsia nahrada za LH je Max, ako pises. Ze to bude za tri roky, ci nebodaj styri? V tom nevidim problem, Verstappen bude stale v dobrom veku.
A Bottasa Russell podla mna nenahradi. Ako som pisal vyssie, vitazna kombinacia sa nemeni. Je tam riziko, ze to bude skripat a to Mercedes nema za potrebu. Za dalsie, keby to tak Mercedes chcel, preco by to neurobil uz na dalsi rok? Na co cakaju?

1 Like

Vidíš, já bych byl skeptičtější spíše k Sainzovi jr. Netvrdím, že je to špatný pilot, to v žádném případě, určitě má řadě týmů co dát, ale ve srovnání s Verstappenem dopadl hůře a totéž se aktuálně děje i ve srovnání s Norrisem. I jeho přestup do Ferrari je ze strany Ferrari míněn spíše jako “ten druhý, který bude krýt záda lídrovi”. Není to žádná ostuda, ale kdybych měl volit mezi Sainzem a Russellem, jednoznačně Russell. Možná riskantnější volba ve světle toho, že zatím jezdí jen ve Williamsu, ale Sainzovi jako jezdci extratřídy nevěřím.

1 Like

Toto iste sa hovorilo aj o Oconovi. A mas pocit, ze ma buducnost v Mercedese? Je rad, ze ostal v F1…

Komentár vyššie …čím sa vraciame k Albonovi …neviem čo chcú ale toto rozhodne nechcú. Oni na rozdiel od Vás asi vedia čo vie GR a čo môže dosiahnuť a posadiť ho k LH v 2 sezóne dáva zmysel ? Veď to zhorí určite …LH je talent generácie …možno naprieč generáciami. A tak dobrí ako LH nebude ani Max. LH IS one of the kind.

Russell podpisal s Williamsom na tri roky. Evidentne sa v dohladnej buducnosti jeho presun do Mercedesu nechysta. Keby nim cheli nahradit Bottasa, teraz je vhodny moment. Ale nestalo sa to.

Mercedes je až moc ustrašený a taky je tu Hamiltonův vliv. Hamiltonovi podle mě současná situace naprosto vyhovuje - nemá ani toho jednoho konkurenta.

Ocon je pilot ako Russell na základe čoho ? Výsledky vo formule 1 nemá rovnako žiadne a v nižších sériách je CV GR rozhodne zaujímavejšie. To už ho rovno začnite porovnávať s Lattifim a Strollom …od tých je lepší alebo ani tam nie ??? Lebo podľa tejto logiky je lepší aj Stroll ten výsledky má