Spečatené: Valtteri Bottas sa dohodol na novej zmluve | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive

redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/7214/specatene-valtteri-bottas-sa-dohodol-na-novej-zmluve

Hurá. Skoro cokoliv by bylo lepší protože u Bottase víme že jednoduše uhne :roll_eyes:

Tak Russell tym padom podla mna skoncil. Na miesto v Mercedese moze zabudnut.

S jednoroční smlouvou nikdy mistr nebude, sám prohlásil že ho to omezuje, ale kdo by odmítl sedačku ve W11, nikde jinde šance na vítězství ani titul není, což podotýkám není problém Mercedesu, ten jede podle regulí.

Bottas predsa v Mercedese nie je na to, aby tam ziskal titul. Z toho hladiska je jednorocna zmluva idealna.

Russel ma tusim 3 rocnu zmluvu vo Williamse. takze este jeden rok.

Toto zase krasořeční:

Teraz sledujeme najsilnejšieho Valtteriho, akého sme mohli celý rok vidieť — pokiaľ ide o jeho výkony na trati, ale aj po fyzickej a mentálnej stránke. V šampionáte je na druhom mieste, vlani skončil tiež druhý

“Nejsilnější Valtteri” je pořád jen káva bez kofeinu.

Nemá smlouvu na dvojku, oba začínají sezonu stejně, ten kdo je na tom po několika závodech lépe na toho se jede, což ale u Bottase nehrozí, sice úvody má vítězné, pak ale spadne za Hamiltona.

1 Like

Jsem zvědavý. Svými výkony totiž Valtteri zjevně o sedačku přijít nemůže, klidně ho mohli podepsat i doživotně.

To je ale ta věc, že Bottas je pod jednoroční smlouvou jen 75%, takže nějaké číslování 2.0 nebo 3.0 Bottase nemá smysl. To je taky věc na kterou on sám Mercedes upozornil, tím se vyřadil.

keby sme mali standardizovane PU tak co a na kolko podpisal Bottas v podstate nikoho nezaujima. To je problem.

S tím nesouhlasím, Bottase potřebují k Hamiltonovi, až nebude v týmu Hamilton, nebude potřeba ani Bottas.

1 Like

Tak hodil by se třeba k Maxovi. To je Valtteriho “výhoda”, že on je ideální polštářek pro každého dravce. Russell je asi přece jen nevyzpytatelnější.

Ale Ham se bude držet sedačky v Mercedesu ještě hodně dlouho. Deset titulů je lepších než devět. Jedenáct je lepších než deset. Dvanáct je lepších než jedenáct… A jezdit se dá klidně i do čtyřicítky.

2 Likes

Stale silnejsi, ako preplateny Fetel, co uz musi hladat zavod co zavod nove vyhovorky :man_facepalming:

Jak říkáš, Bottas je ideální nosič vody a zloděj bodů konkurence. Podle mě radši bude dělat špinavou práci v Mercedesu než RB, jelikož v Mercedesu má větší šance na pódia i občasné vítězství.

Hlavne Lewis je rad. Lepsieho wingmana v startovom poli nenajde.

1 Like

Russell má 3 roky zmluvu s Williamsom ( takže ešte budúci rok) sám Toto sa vyjadril, že Claire ho požiadala aby ju dodržal už na začiatku …nakoľko takého pilota do tímu len tak nedostane. Toto povedal že lojalita nie len voči ľuďom v tíme ale aj voči “partnerským” tímom je pre neho priorita. Prečo by to malo znamenať že skončil my teda nie je jasné. Keďže už mesiac je zrejmé že do Merc tento rok nepôjde. Podľa mňa nie je náhoda, že Russellovi kontrakt končí presne v čase keď Lewis má dosiahnuť na 8 titul ( a úprimne si povedzme, že to sa asi udeje). Ja predpokladám že aj sám LH bude otvorenejší k projektu urobme z Russella budúceho majstra sveta keď bude vedieť že má 8 v kapse a zároveň je jasné že hneď v prvom roku dvoch mu ten titul asi nevyfúkne. Každopádne by ale Russell mohol byť vyrovnanejší ako Valteri, čo v čase keď každý rozpráva ako Merc. Nemá konkurenciu bude výhodné aj pre Hammiltona …lebo čím lepší je jeho kolega tým legitímnejšie sú jeho tituly. Sám nemá dôvod držať si tam podržtašku Bottasa navždy. A znova sa vrátim k TW ten sám povedal že ďalší cieľ (a veľmi dôležitý ) pre Mercedes je vychovať svojho MS a to je určite skôr Russell ako Ocon. A nič iné nemajú …takže ja tipujem že sezóna 2021 je Valteriho posledná …a do zmeny pravidiel už z 8 titulmi pôjdu v inej zostave. Jediné čo ho tam môže zachrániť je paradoxné Stroll sr. Ak by ozaj chcel vybudovať z Astonu konkurencie schopný tím po zmene pravidiel (bez kopírovania) okrem peňazí sa bude musieť zbaviť aj Synka. Ale zase nie tak aby mu ukončil “kariéru”. Ak sa potvrdí čo sa šušká že spolu s Totom plánujú urobiť A tím a B tím pričom ako B má slúžiť Williams kde kúpi tatko Šmolko podiel, kľudne tam môže odsunúť Lanca ( výmenou za to že tím ostane pod názvom Williams na čo Claire pristúpi lebo iné možnosti nemá a bude to vlastne Win pre obe strany ). Potom je kľudne možné že Toto a Lance sa dohodnú že na rok im tam ešte šupne Russella vedľa Vettela (znova win Win situácia lebo Aston získa druhého top pilota a Wolf s Mercedesom skvelého učiteľa pre mladého a najmä istotu že to Russel zvládne v lepšom tíme ). To je jediný prípad kedy si viem predstaviť, že by VB( ak ostane Lewis v F1) mohol ostať v Mercedese aj po roku 2021. Inak je Wolf reálne na hlavu, príde o talent čo v GR má, ktorý btw automobilku stal celkom dosť peňazí, majstra sveta nevychovajú a nemajú z neho nič. A ver tomu že X tímov vrátane niektorých ozaj lepších ako RP, McLaren a pokojne aj RedBull by o neho mali záujem …a som presvedčená, že akokoľvek GR verí v Mercedes tak ak mu šancu získať miesto nedajú( keď vyprší jeho kontrakt vo Williamse alebo mu nenájdu miesto aspoň v RP alebo Renaulte) nebude čakať ako Ocon a porozhliadne sa po niečom inom. 3 roku pre neho mali význam a možno mu pomôžu viac ako čokoľvek iné…další rok, dva alebo 3 pre neho význam čakať čo i len na lepší tím mať nebude.

1 Like

Velmi pochybujem o tom ze to bude posledna zmluva pre Bottasa v Mercedese. Mercedes si proste nemoze dovolit urobit rovnaku chyby s mladikom ako urobilo Ferrari a Redbul. Redbul ma 4 miesta len pol jazdca a Leclerc robi vela chyb a prakticky rozhadal Ferrari s Vettelom.
Ak by aj Bottas mal ist prec tak pride Ricciardo, Perez, alebo niekto kto ma odjazdenych aspon 5-6 sezon a pochopil kam patri. Rusell ma este cas.

Dá ale ja si osobne myslím že ešte 3 roku tak ako vravel…dá si výzvu získať titul aj s novými pravidlami …čo aj dokáže a adios bude mať 40 dá sa na celebritný život bude nahrávať pesničky, robiť protesty alebo Boh vie čo ho ešte napadne a užívať si milióny z 10 titulmi.

Lenže Russell nie je Albon (akokoľvek by mi bol Alex sympatický). Tí dvaja sú v inej lige asi ako Hammilton a Bottas. V F2 si ho natrel na chleba brutálnym spôsobom navyše je o 2.5 roka starší od GR ( čo už neukázal to už neukáže). Navyše GR tam nepôjde ako nováčik ani po 1 sezóne ale po 3. Okrem toho inteligenčne a vyspelosťou je ten chlapec úplne inde ako tí zvyšný menovaný (a dovolím si povedať že aj inde ako Max) a to že je učenlivý ukázal v E-racing.
Čo sa týka Leclerca …Ferrari ukázalo Vettelovi kde je jeho miesto už v roku 2017 to bol LeClerc ak sa nemýlim ešte vo F2. Za ich obojstranné problémy môže asi tak ako ja za zvolenie Trumpa sa prezidenta. A ok chyby robí ale to je aj autom (uznaj že Russell by ten problém v Mercedese nemal a s konzistentnostou ho nemá dokonca ani v tom voze čo šoféruje teraz). Leclerc je najlepšie čo Ferrari (aj vzhľadom na to ako to dopadlo s Vettelom ) postretlo…Chalan má talent a spochybňovať ho je absolútne mimo ak vidíme čo s tým autom dokáže( a to ja nie som nejaká zásadná fanynka CL). Ten chalan bude raz absolútny top takže Ferrari chybu rozhodne nespravilo, kde mu dali zmluvu na 5 rokov (skôr naopak ľutujem jeho) . Ak by ostal Hammilton tak ti garantujem že minimálne to čo odvedie Bottas by dal Russell dovolím si tvrdiť absolútne s prehľadom. ( VB tiež kopí chyby, ktoré by v svojom veku nemal aj v Quali, aj na štarte a o sanovaní pneumatík sa nebavme). Toto nie je o veku ale o rozume, konzistentnosti, rýchlosti a talente a to všetko má Russel X-krát lepšie/väčšie ako Bottas už dnes. Tam nemajú moc čo stratiť ak bude u nich stále Ham, môžu len získať ďalšieho top pilota ktorýsa kľudne bude ešte 1-2 učiť u LH a potom len preberie zbieranie titulov ako úplne kompletný pretekár zo 5-6 rovnými skúsenosťami a zo skúsenosťami s bojom na čele. Win-Win !!!
Ricciardoo ? Perez ??? To ako vážne ??? Ricciardo bude mať o 2 roky 33 rokov a to ozaj nedáva zmysel ho tam posadiť k 40 Hammiltonovi a Peréz detto (tej navyše nikdy nebol až taký špeciálny driver ako z neho urobili tými kde vďaka mexickým peniazom bol). Perspektíva do budúcna nulová a Mercedes by si nemohol dovoliť stratiť GR pre 2 roky keď by tam posadili niekoho znich len na to aby robili stupeľ Hamiltona) Lebo potom až skončí Ham budú robiť čo ? A ja verím že GR nemá dôvod čakať do nekonečna na to má priveľa talentu aj rozumu . Takže toto je Bizár …aspoň ako tak logiku by možno dával Verstapen ale ten bude pod zmluvou a okrem toho nie som si istá či Mercedes má ambíciu napratať sú tam tento druh temperamentu …tam automobilka vyžaduje metodickejší prístup a k Hamiltonovi je stále lepší ambiciózny Russell ako Mad Max. Každopádne ak by sa Max uvoľnil a chceli by to risknúť tak Valteri končí určite. V tom prípade ale má Russell viac menej isté miesto v RB lebo ako si povedal tam majú 1.5 pretekára na 4 sedačky…a po pretekárovi ako GR by siahli hneď. GR je trošku typ ako Vettel a to je prístup ktorý RB vyhovoval (ale to by vyhovovalo aj Meďáku, tak ako niekedy Rosberg).

1 Like