Spečatené: Valtteri Bottas sa dohodol na novej zmluve | F1online.sk

Načo meniť niečo čo funguje. Keďže ostatné stajne opakujú taktiku s jednotkou a dvojkou, či by išiel do Redbullu alebo Ferrari bol by na rovnakej pozícii ako v Mercedese a myslím že stále je lepšie byť dvojka v Mercedese ako jednotka v stredopolovom týme alebo horšom.

Mercedes bojuje o tituly teraz, nemoze si do Ackoveho posadit mladika na vychovu a vybrat si jednu dve prechodne sezony. Ver tomu ze ak by odisiel LH tak Tottovi zvoni 20 telefonov sucastne a moze si vyberat z koho chce. Ak chce Mercedes bojovat o titul aj v sezone ked odide Bottas tak s mladikom to pojde tazko a oni si to dobre uvedomuju. Russel este vobec nic v F1 nedokazal. Ma majstrovsky potencial, ale posadenie do Ackoveho mercedesu je prilis velky risk pre majstrovsky tim.

1 Like

Preco by Mercedes bral Russella, ked mozu zobrat Verstappena?

A inak off topic, ale uprimne nechapem ludi ktori umyselne komolia mena jazdcov. Co cloveka vedie k tomu, pisat HamMilton s dvomi m, alebo (aj s tym sa casto stretavam) Vetel s jednym t? Zahada.

1 Like

Je veď preto ho majú vo Williamse a Toto podľa mňa dobre vie že GR nemá dôvod čakať na vždy takže buď ho posunie ešte hore a nájde mu iné miesto (kde ukáže že na to má) a Bottas ostane ešte rok tak ako som písala vyššie alebo odíde inam na to má priveľa talentu vo Williamse xafar určite nebude. A určite by dával väčšiu logiku ako ktokoľvek z dvojice Ricciardo/Perez. Lebo F1 po Hamiltonovi nekončí a oni potrebujú perspektívu. Tvrdiť že Ferrari spravilo chybu je asi taký blud ako tvrdiť že Red Bull ju urobil s Maxom. A to že Gasley ani Albon nevyšlo bude tým že nemajú Russellove kvality to sa ti snažím povedať. To že to nevyšlo RB (raz predtým 3 x áno) neznamená že to nevyde už nikdy nikomu)

Lebo Lewis neskončí a ak chcú akú takú pohodu tak toto je nonsens ako som písala aj vyššie. A do času keď by to význam malo už pevne verím že GR bude v Mercedese ukazovať čo vie a ničiť pole.

Ale ak chcu pohodu, tak je rovnako nonsens brat Russella…

To si robíš srandu ? Chces mu povedať že Russell je povaha ako Max hej ? To nehrozí a osobné si myslím že GR má trpezlivosti dosť aby pochopil za akých podmienok vie ísť hore a času počkať si ešte rok za Hamiltonom má tiež dosť. …bože Max nie je jediný talentovaný pretekár na svete už sa s tým zmierte. A aj s t že v hlave nie je úplne najkľudnejsí.10x určite v hlave unesie situáciu skôr GR ako Max a hlavne Jos !! Určite znamená väčší pokoj a určite znamená aj menej nehôd …ako Max. Navyše Mercedes je tak pred celým svetom že toto im nemôže ublížiť trochu rivality.

Ale na co by nahradzali Bottasa? Ved idealnejsieho partnera k Hamiltonovi nenajdu. Ja to vidim takto. Kym tam bude Hamilton, ostava aj Bottas. Vitazna kombinacia sa jednoducho menit nebude. Po Hamiltonovom odchode nastupi Max, lebo je od Russella o triedu lepsi.

1 Like
  1. Russella strasne precenujes. Ako pise Janko Hrasko, mozno ma potencial(povedzme, ze aj majstrovsky, i ked to je podla mna odvazne tvrdenie). Ale inak v F1 vela nedokazal. Presadit sa na spicke je brutalne tazke a neda sa porovnat s kvalitnym jazdenim v F2 alebo vo Williamse. Pozri sa na takeho Gaslyho alebo Albona. V Alpha Tauri predvadzali/predvadzaju velmi pekne vykony a kym jazdili v strede pola, nic sa im nedalo vycitat. Ale akonahle boli v top time, uplne pohoreli. Kde mas garanciu, ze sa to nestane aj Russellovi? Mozno nepohori ako Albon, ale nikde nie je garancia, ze bude lepsi ako Bottas.

  2. Beriem, ze mozno by Russell v Mercedese mohol dostat miesto, kedze potencial skutocne ma a Mercedes si so svojou vykonnostnou prevahou moze dovolit zariskovat a posadit ho tam. Ale keby si z neho cheli vychovat svojho majstra sveta, posadia ho tam teraz, nech sa uci popri Hamiltonovi. S Hamiltonom by mali istotu, ze maju najlepsieho jazdca v poli, ktory im pravdepodobne ziska tituly a Russella by si mohli otukat, ci je skutocne dobry aj na spicke. Tym, ze to neurobili, je pre mna jasne, ze idu inou cestou. Budu pokracovat s dvojicou Hamilton a Bottas, kym bude Hamilton jazdit alebo kym sa nebude blizit koniec jeho kariery a potom si vyberu noveho lidra- a kedze ma Mercedes tim a auto, ake ma, ich novy lider bude podla mna najlepsi jazdec v poli a nikto iny- a to je podla mna celkom jednoznacne Verstappen. Zobrat Russella z Williamsu a spravit z neho lidra jednoducho nedava zmysel a bol by to velky risk.

Ale Max ako odchovanec Mercedesu asi majster sveta nebude nie a automobilka to chce (aspoň čo sa hovorí). A to že je rýchlejší neznamená že je aj o triedu lepší pretekár …pretekanie nie je len o tom a pochopil to aj tak živelný pretekať ako LH v svojej kariere.

Ja neveim, ale uprimne, rozpravat o Verstappenovi, ze ma horku hlavu, to je nieco co mozno platilo pred dvoma-troma rokmi. Od minuleho roku posobi Mx velmi rozvazne, nerobi zbytocne chyby (alebo len velmi malo) a mozno hovori veci priamo, ale urcite by som nepovedal, ze sa nevie vyrovnat s tlakom. V tomto smere je to ovela problematickejsie u Russella, ktory v boji o vitazstva este nebol a ma ovela vacsie sance, ze sa zosype. Cize davat to do polohy, ze Max je rychlejsi, ale Russell rozvaznejsi je jeden cisty nezmysel.

1 Like

Veď lídra z neho nespravia hneď…práve ten čas mu dajú ! Práve preto aby nedopadol ako oni je dnes kde je …toto vám vravím už 10x…dôvodom prečo tam nie je je aj LH a rekord aby nebol pod tlakom kým nedaju 8 titul potom az budu obe strany oveľa viac v chille. Práve preto aby nedopadol ako Gasley alebo Albon ho tam nedajú. Navyše ozaj nemyslíš vážne že toto traja sú na jednej úrovni…
Ja ho preceňujem ? Možno áno možno nie to sa uvidí. ale ty ho brutálne podceňuješ. 100x F1 nie je len o talente. Hamitlton je x krát lepší ako Rosberg a pripomeň mi kto jediný ho porazil ???
Zaujímavé je, že mnoho novinárov v F1 si nemyslí že zotrvanie Bottasa po 2021 má zmysel ani to že to miesto nedostane Russell.

Max je stále nie úplne tímova povaha, a aj tie jeho vysielačky má nepresviwxajú o jeho vyspelosti (nie o tlaku o tom som nehovorila). Nehovoriac o tej jeho reakcií na ten komentár GR minule ako sa opustil. Ja netvrdím že GR je lepší ako Max len že na Mercedes má a do času keď tam Max bude potenciálne môcť byť už tqm bude Russell. Situácia podobná ako Alonso Vettel…ktorí z nich bol lepší čisto z hľadiska rýchlosti a pretekania ? A ktorý má viac titulov ? Nie ten istý takže o čom sa bavíme ? Navyše ja nemám nick Russell IS faster than You takže tam sa asi nemáme o čom baviť…ostaňte kľudne v tom že Max je jediný čo na to má ale potom neplacte že to vyzerá ako vyzera. …a osobné si myslím že dlhodobo úspešnejší môže byť aj LeClerc hoci nemá rovnako ako GR toľko talentu ako Max. (To nie je len o tom…to je to isté čo platí vo vzťahu Vettel -LeClerc nie je to len o talente a rýchlosti) Okrem toho GR v Medcedese či už potenciál potvrdí alebo nie je v Hamiltonovej ére presne to čo by ste mali chcieť …lebo buď na to má a potrápi ho čím bude prerek zaujímavejší alebo nemá a potrápi ho Max takže pre nás ako fans Win nie ? Navyše ako to chces zistiť keď ho necháš navždy vo Williamse ? Ja si nemyslím že by bol horší ako Bottas (ak by bol iba taký ako on tak ho Mercedes umravni hned a bude poslúchať) ak nie majú majstra sveta. Ak by mali takú prístup všetci ako vy tak dnes tu nemáme ani Maxa ktorý dostal šancu aj keď to bol risk. A takýmto štýlom ak bude každý rozmýšlať takto ako ty tak sme odsúdili GR na celoživotné pôsobenie vo Williamsw čo je vzhľadom na to kde je Albon, Gaslez alebo aj Norris strašne nefér. A ver tomu že Mercedes ho sleduje, a má iné dáta ako my.

Taky si myslím, že Max vyzrál, má zkušenosti, které dříve neměl, vyspěl i mentálně. Pokud jde o George Russella, tady naopak podotknu, že je sice pravda, že jeho výkonnost v špičkovém monopostu je neznámá, ale pokud se do pořádného vozu nedostane s poukazem, že se ještě nepředvedl v pořádném monopostu, pak bude jezdit do konce kariéry ve Williamsu. Je to vůči němu trochu nefér.

1 Like

Trochu mi není jasné, proč by právě Gasly a Albon měli sloužit jako vzorec pro posuzování jezdeckých možností George Russella. Proč ne právě Leclerc nebo Verstappen?

Je to strašně ad hoc.

Rozdíl je v tom, že Charles a Max prostě dostali důvěru, kterou někteří uživatelé upírají Georgovi. Pamatuji si, jak mnozí na f1.sk prohlašovali, že Leclerc nemůže jít do Ferrari, protože je příliš mladý, nezkušený, musí se vyjezdit, Ferrari ví, proč nebere mladé piloty apod. Byl jsem přesně opačného názoru a nikdo nemůže popřít, že důvěra Ferrari v Charlesův talent byla správná a vyplatila se. Co Russell dokáže nebo ne, to bych posuzoval, až tu příležitost dostane. Zatím ji nedostal proto, že Mercedes neprojevil tu odvahu jako Red Bull nebo Ferrari.

Mlady jazdec v Ackovom time takmer s istotou znamena prechodnu sezonu. To si mercedes teraz nemoze dovolit ked je na vitaznej vlne. GR vie ze este asi dost dlho bude jedine majstrovke auto Mercedes a kym tam je LH tak ho k titulu nepustia. GR vie ze musi cakat, ci uz vo Williamse, alebo Ruzovom mercedese alebo McLarene, to je jedno. Hlavne ze bude jazdit a Mercedes vyhravat so skusenymi jazdcami.

Toto som sa snažila povedať len obšírnejšie :smiley: Ďakujem od teba to možno pochopia :smiley:

A čo LeClerc ??? Minulý rok bol prechodný nerob si srandu ? A to mal menej skúsenosti ako GR bude mať v 2021 ! Navyše zmeny pravidiel…Tak ako píše Bretnix za benchmark GR dávate Albona ale tam on nepatrí to dokázal X krát. Súdite ho za veci ktoré nevedel ovplyvniť …toto už je ako s Vettelom.

Nefer to je, ale mam pocit, ze ked sa na to pozrieme pragmaticky, tak nemoze vyjst iny vysledok, nez ten, ze do Mercedesu pojde Verstappen. Lebo Mercedes je najlepsi tim a logicky budu chciet najlepsieho jazdca. Ze Russell nedostal sancu? To je pravda. Ale je to jeho smola. Do Mercedesu beru jazdcov na zaklade talentu A vysledkov a nie zo sucitu. Bohuzial, nie kazdy dobry jazdec skonci aj v top time. Staci sa pozriet na Hulka, Ricciarda, Pereza. Vsetko jazdci, ktori su dobri a napriek tomu d boja o titul neprehovrili nikdy. Tak to chodi.

1 Like

Prilezitostne vitazstva a boj o titul su 2 rozdielne veci. Leclerc tusim za posledne 2 seozony vyradil obe auta z preteku dvakrat, a sam seba ani neviem kolko krat. Bottas obe auta este nevyradil aj ked seba uz par krat ano. Ale presne tu je rozdiel medzi skusenym jazdcom a mladikom.