Shovlina zaujali vyjadrenia Red Bullu: Vedeli, že na vine bol Max | Magazín F1 - F1online.sk

no hraj sa na hlupeho dalej :slight_smile: takze podme pekne pomaly trpezlivo vysvetlovat dalej. vymeni me slovo zabezpecit za nieco ine. mozes prezradit ako si ty v tvojich myslienkach predstavujes ako ma byt dorucena kompenzacia/vyhoda tomu spravnemu jazdcovi? a kto je ten spravny poskodeny jazdec?

keby ze sa chces hrat dalej na hlupeho tak reagujem na tento tvoj bludny vyrok:

trolik, a kde take nieco tvrdim, ze si predstavujem? Kazdym prispevkom sa diskvalifikujes z diskuzie. Vzdy si nieco vymyslis a potom sa tvaris ako protistrana nema nejake argumenty. Lenze to su tvoje vymyslene polopravdy. Toto diskuzni troli presne robia a robis to aj ty. Navyse si to sam priznal, takze naozaj nechapem o com sa chces rozpravat.

Az budem vidiet, ze chces prestat trolit a o niecom diskutovat, co budem vidiet, neboj sa, tak si mozme na fore pokecat. Dovtedy ta budem mat presne za to co si: Trol.

nie, ja sa chcem otazkami dopracovat ku kompletnemu rieseniu problematiky. co ty nevies. naschval sa vyhybas odpovedam ma moje otazky pretoze vies, ze odpoved potvrdi len jednu z dvoch veci: bud si nieco nedomyslel, alebo nemas pravdu. a to hadam nemozes pripustit vsak? :slight_smile:

Myslim, ze to ci ty s niekym chces alebo nechces diskutovat zavisi od temy a od toho aku nepodlozeny a nedomyslenu tezu, ktora sa neda nijako v praxi ustriehnut povies na zaciatku a potom na nej uz len z principu musis trvat.

nemyslim si ze otazky typu “kto ma byt zvyhodneny trestom” a “ci je pripstne ze ten kto ma byt akoze zvyhpodne si vyhodu nemoze uplatnit” je nieco co sa vymika zo standardnej diskusie :slight_smile:
chcel som sa tym dopracovat k nejakemu rozumnemu prepojenu so sucastnymi pravidlami, aby sme zistili ci to aj kompetenty co tvoria pravidla vnimaju rovnako ako ty.

bez toho aby som to cele cital, stale opakujes tuto hlupost. Ja som nikde nepisal, zeby niekto mal byt zvyhodneny trestom. ale ze to sluzi ako kompenzacia (poskodenych). Trolko zober si slovnik a najdi si vyznam. Je mi ale jasne, ze iba trolis a veci vidis rovnako ako ja. :slight_smile: S trolom diskutovat je tazko.

Precitaj si terajsi clanok co na to povedal Massa. Stotoznujem sa s nim. V tom prvom kole je to po prve hektickejsie a po druhe, Verstappen to tam zavrel hned aby sa tam Hamilton netlacil. Kdezto pri tom INCIDENTE ho Hamilton vytlacil na rovinke na kraj, jednicku zakrutu zobral uplnym vnutrom zakruty, cize ten priestor medzi jednotkou a dvojkou otvoril a Verstappen tam videl miesto, tak preco to tam neskusit. Hamilton ho vsak isiel zavriet, no uz neskoro na to aby to dopadlo dobre. Normalny nazor beriem a tiez som rad ze McLaren vyhral, necakal som to ale velmi im to prajem. A ja som Raikkonenov fanusik, cize tiez si myslim ze moj nazor je nestranny. Chybu tam spravil Hamilton, ale trestat nemusia nikoho, lebo za toto solovo moze ten prasivy obrubnik.

1 Like

dobre beriem spat. kompenzacia (poskodenych) je ten spravny pojem. zo slovnika: Význam slova „ kompenzácia “ – „náhrada, odškodnenie;

vies mi nadefinovat kto je poskodeny pri roznych incidentoch? je podla teba v poriadku ak z tejto kompenzacie profituju( profit si najdi v slovniku) aj jazdci, ktori neboli nijako v incidente zapleteny ( naprv pri state miest na starte, alebo Bottas ziskal podium od Pereza)?

Ako mal byt odskodneny Max v Silverstone za buracku co nesposobil? mali mu pripisat 25 bodov len tak? ako mal byt odskodneny Hamilton za posledny pretek, tiez 25 bodov? Ako vies vlastne aka potencialna skoda bola sposobena ked pretek este ani neskoncil? bude sa pocitat len financna strata za auto, alebo aj strata bodov, alebo aj usly zisk z reklamy, kedze nemozu svoju znacku prezentovat v telke?

podla teba je v poriadku trolit mimo temu?
ja tu nepisem pravidla iba komentujem sucasne. niekolko krat som sa vyjadril, ze mi je proti srsti sucasna epidemia trestov. Je to kontraproduktivne a zbavuje to pilotov spoluzodpovednosti definovat co je akceptovatelne a co je uz za hranu.
Ze z trestu za racing incident profituje uplne niekto iny len podciarkuje nezmyselnost takych trestov.

a ja sa ti znazim vysvetlit ze pravidla ako su nastavene teraz su najelpsie ake mozu byt ( alebo su velmi blizko) , pretoze to co tu pises ty nie je mozne uplatnit v praxi…
a hlavne nechapes, ze ziadne trety pravidla nekompenzuju poskodenych, a ani nikdy nebudu, ale maju odradit jazdca aby to urobil zas.

ty sa snazis vysvetlit velky prd. :sweat_smile: sam si to pysne vyhlasil, ze trolujes a zabavas sa.

Su to rozdielne zakruty, rozdielny uhol a co je podstatne, prechadzaju sa rozdielnou rychlostou…