Shovlina zaujali vyjadrenia Red Bullu: Vedeli, že na vine bol Max | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes v nedeľu zaujal jasný postoj pri rozoberaní nehody Lewisa Hamiltona a Maxa Verstappena. Rovno z neho obvinil Verstappena, Toto Wolff dokonca zašiel ďalej a naznačil, že Holanďan konal vypočítavo. Na druhej strane Red Bull Hamiltona z incidentu jasne neobviňoval a skôr opakoval, že šlo o pretekársky incident. Podľa Mercedesu je kvôli tomu jasné, že v Red Bulle tušili, koľká bije.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42457/shovlina-zaujali-vyjadrenia-red-bullu-vedeli-ze-na-vine-bol-max

Výška Verstappenovho trestu Mercedes nepotešila. “Vždy nadobudnete pocit, že stratu troch miest je relatívne ľahké preklenúť, ak máte konkurencieschopné auto. Ale to je už minulosť, teraz sa musíme uistiť, že v Rusku budeme mať dobrý víkend.”

:rofl: hovori niekto kto dostal 10s pri naskoku 20s v silverstone za podstatne vaznejsiu nehodu.
Keby verstappena nerozhodil obrubnik tak ani ziaden trest nepride. Tolko k tomu, ze tresty sa vraj nedavaju podla nasledkov. :smiley:
BTW ked uz sme pri tom. tresty by sa podla nasledkov aj davat mali. Ide predsa o formu kompenzacie voci ostatnym(poskodenym)

2 Likes

A co takhle tresty podle možných, potenciálních následků? Co takové wheel spinnig Maxovy zádi před Hamiltonovou hlavou? :thinking:
To, co se mohlo stát, ani nechci domýšlet.

Přidávat plyn, když je záď ve vzduchu… :man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming:
Od čeho se chtěl odpíchnout? Od Hamovy helmy?

skusal ci ma grip.

Do zatáčky se najíždí z vnějšku, tak proč se cpou dobrovolně na prostředek trati, aby z vnějšku vedle nich mohl najet soupeř? Právě z toho důvodu a by ho pak mohli vytlačit a naříkat jaká jsou oběť, když to pro ně nedopadne dobře. Je to taková past, kterou zkouší právě díky tomu že se hodí vina na toho na vnějšku. Kdyby zavedli pravidlo, jak někdo najede na prostředek tak pak se musí držet prostředku nebo opačné strany od soupeře, tak by bylo po naříkání a po kolizích.

No to je pěkná hloupost. A ty potenciální následky se bud vymýšlet kdy? Už před startem? Všichni se můžou vzájemně zabít tak se posunou všichni o dvě místa dozadu.

Akooo? A ake potencialne nasledky mohol mat Verstappen pri tom ako ho Hamilton vysachoval vo vysokorychlostnej zakrute a poslal ho do barier s pretazenim cez 50G? Dostal sprostych 10sekund ktore za 10 kol dobehol lebo mal najrychlejsie auto, to ani nebol trest. To bol vysmech. Zato tri miesta na starte dalsej VC sa tazsie dobiehaju. Ale ano, Hamiltonovi treba upratat PP a odtial uz to dokruzi.

Vsetci tu placu len preto, lebo Verstappenove auto vyskocilo na cierny sip. Za to vsak mozu obrubniky a to ze ho tam Hamilton vytlacil. Keby slusne skoncili obaja v strku, tak to nikto takto nepreziva. Tu uz vsak vsetci vidia za tym presne prepocitany incident, Verstappen mu chcel poskakat po hlave…

Co sa tyka toho pridavania plynu, Hamilton mal auto na zemi, nevidel ci Verstappen nevystupuje alebo co a tiez mixoval autom, Verstappen sa tiez mohol pri Hamiltonovej snahe skaredo zranit, kedze sa snazil vystupit a Hamilton v zufalej snahe vratit sa na okruh kopal do plynu… Takze o tom by som pomlcal. Poskakala mu guma po hlave, rovno pred nosom mal difuzor Red Bullu a on sa snazi vratit na trat a potom place, ze ho Verstappen neprisiel pozriet…

1 Like

Tresty v ziadnom sporte a vlastne ani v realnom zivote nie su komprnzacia pre supera. Mas nespravne vnimanie svete

Tuto su znova nazory 7 odbornikov z The Race a ANI JEDEN netvrdi, ze by za to mohol cisto Verstappen. “Najtvrdsi” nazor na to bolo 50:50 vina v zmysle ze obaja mohli uhnut, niektori zasa tvrdia ze Hamilton mal jasne nechat viac miesta. Hughes dokonca tvrdi, ze tuto bol Hamilton dokonca este viac na chybe ako v Silverstone. Podla mna je to 50:50 ale aj tuto a aj na Sky hovorili ze Hamilton mal nechat viac miesta.

1 Like

Klídek, to je ironická reakce na “Helmutka”. :grinning:

3 Likes

vidim to tak, ze zmysel vacsiny trestov v sporte je kompenzacia poskodeneho a zebezpecenie fair play. Sem tam vidime nejaky vychovny. Ale ty ako trol, urcite najdes nieco s cim sa da nesuhlasit a budes sa na tom dobre bavit :wink:

Trest znevyhodnenie toho co porusil pravidla, preto aby to neopakoval.

ja som vedel, ze sa budes snazit, ale konkretne " znevyhodnit toho co porusil pravidla" znamena kompenzovat tych, ktori boli poskodeni porusenim pravidiel. takze vlastne nemas co povedat, ale aj tak stale nieco melies.

hlupost. z Maxovej penalizacie by profitovali aj jazdci, ktory nijakym spobom neboli zapleteny v tejto kolizii a kvalifikovali by sa na 3tom mieste.

ci chces povedat ze taky Bottas bol tak isto poskodeny touto nehodou ak by sa v Soci kvalifikovat druhy a Maxa by preradili s strestom az za neho?

… trest je a vzdy bude o znevyhodneni toho co robi chyby aby sa poucil.

Hlupst vravis samozrejme ty. Mozno iba pretoze si trol (ako si sam aj priznal) a nie preto ze si to naozaj myslis. az tak ludi citat neviem.
Znevyhodnenie jednoeho je zvyhodnenie druheho. Keby ho chceli znevyhodnit bez toho aby kompenzovali ostatnych tak maju arzenal inych moznosti ako napr penazny trest, alebo povinnost viest seminar o bezpecnosti. Takze si sa zamotal do svojho vlastneho trolenia.

tak toto ma dostalo :rofl:

1 Like

haha. a aky vyhodu by mal hamilton ak by on kvali vyhral a Max skoncil dajme tomu 10ty? :slight_smile:
a kto kazdy ma byt akoze zvyhodneny? len poskodelny? alebo vsetci superi, alebo len vybrani? ako zvyhodneni bude napr posledny v kvalifikacii?

ja mam vsetko premyslene a nie som zamotany v niocm. to skor ty nemas domyslene to co povies a nie si schopny odpovedat a vysvetlit co i len jednu otazku ktoru som tu dal

ale konkretne " znevyhodnit toho co porusil pravidla" znamena kompenzovat tych, ktori boli poskodeni porusenim pravidiel.

Skutečně? A co překročení nadlimitního počtu komponent nebo pokud beznadějně poslední jezdec 3x vyjede mimo trať (např. v parabolice)? Nikod kompenzován nebude. Tak to nepaušalizuj.

preco si myslis, zeby mali byt zvyhodneni vsetci? Zvyhodneny bude v Rusku jednoznacne Hamilton, pretoze komisari v Monze zhodnotili, ze bol poskodeny a vinu prisudili Verstappenovi. Ci tu vyhodu zahodi, alebo pretavi v body je iba na nom.
Vies dobre, ze mam pravdu a iba trolis.
A vies to dobre pretoze, keby tam ten obrubnik nebol tak vysoky, tak by ziaden trest neprisiel. Keby ho to nehodilo nabok, alebo by Hamilton naraz ustal bez ujmy, tak by neprisiel ziaden trest. Trest prisiel preto, ze komisari usudili, ze Ham bol tym manevrom poskodeny a cize ho treba odskodnit, resp kompenzovat.