Schumacherovi je ľúto, že Vettel odchádza: Zostane po ňom veľká diera | Magazín F1 - F1online.sk

Krátko pred začiatkom Veľkej ceny Maďarska prišla zo zákulisia tímu Aston Martin šokujúca správa. Rozhodnutie Sebastiana Vettela povesiť pretekárske rukavice na klinec zasiahlo mnohých vrátane Micka Schumachera. Podľa mladého Nemca zostane v kráľovnej motoršportu po Vettelovom odchode prázdne miesto.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/73493/schumacherovi-je-luto-ze-vettel-odchadza-zostane-po-nom-velka-diera

Možná odejdou spolu, tak si té díry ani nevšimne.

1 Like

Nie je jediný skutočný dôvod, aby Schumi odchádzal…

Ale ani aby zostal :wink:

Ja chápem, že všetci narážate na niektoré Mickove neoslnivé výsledky, ale tie majú v otázke jeho zotrvania/nezotrvania v F1 len čiastočnú rozhodujúcu hodnotu.
Už som to tu pár krát písal, Ferrari má zazmluvnenú v Haase jednu sedačku (samozrejme za iné protihodnoty, ktoré sú všeobecne známe) a tak o jeho sedačke v Haase rozhoduje Ferrari. Bohužiaľ Ferrari nemá už iný podobný tím v F1, takže momentálne je jediná Mickova možnosť byť v Haase.
Samozrejme ani Ferrari neni slepé a Binottova trpezlivosť nie je nekonečná, takže jedného dňa bude musieť rozhodnúť o jeho osude…

zopar dovodov sa najde aby zostal.Sponzor 1+1 , pozornost medii ktore zarucuje meno MSCH a dovod ze neni horsi momentalne od skuseneho Magnusena

Vyšli však správy o tom, že Schumacher nemá v Haase nič isté, nakoľko ich rokovanie o pokračovaní je na bode mrazu.

Nikde som na také správy nenarazil…

to je pravda ze nema nic iste.Ale ty ako sef timu by si vyhodil jazdca s takym menom a so svojim sponzorom? Ja urcite nie. A Haas nie je v stave aby si mohol diktovat podmienky

Nie je to originál článok, ale Steiner spomínal, že Haas bude rozhodovať o druhej sedačke, nie Ferrari a že teraz nič s nimi nič neriešia (Schumi je v akadémií Ferrari). Znamenať to môže však viacero vecí. Steiner v inom rozhovore povedal, že hľadajú čo najlepšieho jazdca.

Podľa portálu motorsport.com majú v hľadáčiku Ricciarda, Hulkenberga alebo Giovinnaziho.

Steiner sa vyjadruje na adresu Micka pozitívne. Vyzerá to tak, že záujem zo strany Haasu je, možno z opačnej nie je.

Ja si myslím že Ferrari má väčší nárok na tú sedačku ako nám Steiner hovorí… tie trady inžinierov, ich sídlo v areáli Ferrari. Osobne si myslím že Micka sa zbavia jedine že by Ferrari samo chcelo. Aj keď len moja teória.

3 Likes

Mick nemůže být prostě v Haasu nemůže.
To nejde. To je smrt.

Jedna z možností je, že půjde do Alfy, kde bude mít větší šanci zajizdet dobre výsledky.
Zhou půjde do Haasu, kde jim nasype pytel peněz.
Bude to win pro Haas, Win pro Micka a win pro Ferrari. Big L pro Zhoua.
Jen nevím jak USA a Čína bude spolupracovat. Asi nijak.

A druhá možnost je, kterou jsem tu už psal před 3 dnama nebo kdy, že Mick půjde do regulérně do Alpinu.
Smlouva na 2 roky do 2024.
Top4 tým. Továrni tym.
Zajede super výsledky, jmeno Schumachera na vzestupu. A pak půjde do Ferrari.

Alpine získá jméno a totální zájem. Schumacher bude mít solidní tým. A Alpine získá čas, aby vyřešil průser po Piastrim a našel novyho talenta.

1 Like

Už som niekde čítal rumours, že Mick má opustiť akadémiu Ferrari. Pochybujem, že z jeho iniciatívy, nakoľko vyzerá byť dosť vďačný za šancu od Ferrari.

Ale skôr si myslím, že mu Ferrari len hľadá lepšie miesto a Haas majú ako plán B. Preto s nimi nič neriešia, nakoľko tam majú podľa dohody istú druhú sedačku.

Hej to som zachytil. Ale v podstate to aj potvrdilo čo som napísal že sa ho zbavia jedine keby chce Ferrari.
Otázne je kde je lepšie miesto? Alfa? To si nejako nemyslím. Možno skúsiť ten Alpine…

Tak ten rozhovor je typický Steinerov b.u.l.l.s.h.i.t :grinning: trepe tam piate cez deviate, aby to zabil vetou: “I don’t want to speak about our Ferrari deal because otherwise they get upset!” he joked.
Samozrejme, že nebude v žiadnom rozhovore rozprávať o tom, že Gene Haas je dohodnutý s Ferrari na jednej sedačke, on hrá vo všetkých rozhovoroch strašného frajera, pretože k tejto téme ani nič iné nemohol povedať…

Alpine by som tiež tipoval. Bojím sa však, že potom nastane scenár, v ktorom by sa Giovinazzi vrátil späť do F1.

1 Like

Celé zle, celé zle…

Zhou do žiadneho Haasu nepôjde, na to mu Číňaňia neposielajú peniaze, aby odišiel z AF do Hassu, to je utópia, tým pádom padá možnosť pre Micka ísť do AF…
A tá druhá možnosť… ty si už dnes popil? Pilot Ferrari Academy do Renaultu? Myslel som, že máš situáciu v F1 trochu viac naštudovanú…

1 Like

Koho má ešte Ferrari. Nie je tam ten Schwarzman?

Aj keď myslím si že Alpine by vzal skôr Riciho ako Micka. Každopádne bude zábavné leto sledovať to všetko

To je RuSSak ne?