S Masim som sa po Abú Zabí spojil, priznáva Horner | Magazín F1 - F1online.sk

V dejinách Formuly 1 nenájdete mnoho pamätnejších udalostí ako Veľká cena Abú Zabí 2021. Senzačný zvrat v poslednom kole pretekov bude budiť vášne ešte dlhé dekády. K tomu by však nedošlo nebyť zásahu vtedajšieho riaditeľa pretekov Michaela Masiho. Ten zmenil kolobeh dejín a tvrdo na to doplatil. Red Bull však na jeho rozhodnutí získal a šéf stajne Christian Horner teraz priznal, že sa s Austrálčanom po osudných udalostiach spojil.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/77051/s-masim-som-sa-po-abu-zabi-spojil-priznava-horner

Pokazil len to, že nedovolil posledným dvom o kolo pomalším autám predbehnúť pole. Všetko ostatné však bolo celkom podľa pravidiel.

Tak je slušné poďakovať za ohnutie pravidiel.

2 Likes

Si si riadne opravil komentár :smiley: niekomu sa prehodia písmenká tebe celé vety :smiley: :sweat_smile:

3 Likes

masi to pokaslal uplne lebo on mal uplne legalny pravidlami a aj praxou osvedceny sposob restartu pretekov po skonceni SC a to taky, ze nemal pustat ziadne auta o kolo pomalsie a mal restartovat pretek na posledne kolo
na toto by nemohol povedat nikto nic, lebo to bol jediny sposob ako podla pravidiel ukoncit pretek bez toho aby sa doslo za SC

no len to by mal maxo pred sebou 5 jazdcov a to by dal len zazrakom ten titul a to vedel aj horner a preto na neho tlacil, ze ma pustit len tych pred maxom a hned restartovat pretek namiesto toho aby cakal este 1 kolo ako prikazuju pravidla

a hlavne, riaditel pretekov sa nema drzat nejakych nepisanych zasad, ale ma dodrziavat platne pravidla

4 Likes

OK. Berieme na vedomie IBAN, alebo SWIFT ? Či ? Matúš Pavlík načo je tento článok ? Nanič. Keď moja vyše 80 ročná mama - nech je jej zem ľahká- niečo vyparatila, jej odôvodnenie bolo: “Chcela som to trocha rozprúdiť”…

1 Like

Láska je láska.
Když se Masi Hornerovi tak moc zamlouvá, ať se s ním klidně spojuje dál.
Vlastně on musí, přece nebude Masimu posílat prémie přes transparentní účet.

1 Like

Od začátku roku australské úřady zaznamenaly nevysvětlitelnych 76 případů, kdy po obloze létal neznámý objekt.

Vypadá to tedy, že platba proběhla v naturáliích.

1 Like

Masimu za ten záver kľudne pošlem platbu aj ja :slight_smile: :joy:

No tak bolo tu viac fér variantov.

  1. Nechať autá za SC tak ako sú = nikoho nikam nepú■■■■

  2. Pustiť všetky autá o kolo po zadu tak aby bol 1. HAM, 2. VER, 3. SAI…

  3. Vytiahnuť červenú vlajku tak ako sa to urobilo v Azerbajdžane

alebo bod číslo 4. Urobím to ako chcem však pravidlá sú na papieri a ten znesie veľa

1 Like

Vzhľadom na to že pravidlá sa následne menili, tak áno, vtedajšie pravidlá mu to dovolovali.

2 Likes

Pravidla jsou snad brana komplet, ne ze si cast ohnu, vsak jich jeste spousta zbyla :see_no_evil:

Jeste ze se na konci porusila pravidla, jinak by to bylo strasny, to je veta která nema obdoby, neni co dodavat.

1 Like

Hamiltonovi vyplakacaci su to upat. Horner nemoze zasto ze hamitlon zabudol prezut gumy…Podmienky boli pre vsetkych rovanake.

Zoolander

“Hamiltonovi vyplakacaci su to upat.”

Myslím že aj po česky je ta veta gramaticky nesprávne a nedáva zmysel, ale ono to v Zoo ani nevadí…

Hamilton nezabudol prezuť gumy, ale ty českú gramitiku si asi zabudol, alebo ju ani nikdy nevedel…

A už sa dookola opakuješ s tým, že Hamilton zabudol prezuť. On nezabudol, len nevedel
, tak ako aj celý Mercedes a veštci čo sledovali ten pretek, že pravidlá sa dejú porušiť a niekoľkokrát, aby sa falošným majstrom stal Verstapen…

A natom nič nezmeníš a navždy to ostane, ako kontroverzé víťazstvo za pomoci Masiho porušením pravidiel.

1 Like

Donnie Darko.

“Vzhľadom na to že pravidlá sa následne menili, tak áno, vtedajšie pravidlá mu to dovolovali”

Tak už na obhajobu neobhajiteľného napísať takuto hlúposť…:see_no_evil: tak to je už riadne zúfalstvo…

Ešte bod 5. Pravidlá mi ako riaditeľovi pretekov umožňujú upraviť (ohnúť) procedúru SC, tak to urobím.

Ještě že se to neututlalo a alibisticky za něco neschovalo (jako blbost s 15.3), ale dostal padáka s uznáním lidské chyby. Kdyby se to totiž jen zazdilo tak do teď by ani Horner neuznal že ta chyba tam prostě nastala :wink:

Stacilo ziskat vice bodu podle pravidel a ne podvodem pred celym svetem.

Po tom, ako sa pravidla porusili v prvom kole a HAM nemusel vratit vyhodu VER, tak to mohli predpokladat :smiley:

A mal prezut pocas VSC, vsetko by bolo vybavene… Nie pocas posledneho SC. Lenze Mercedes isiel az prilis na istotu.

Este stastie ze sa sezona ide iba na jedny preteky a princezna si titul nemohla zabezpecit aj skor. Jaaaj, to by nemohol robit chybu za chybou. A ten isty Masi, ktory mu 3x umoznil cez Red Flag vyviaznut z pruserov (nastastie v Baku mu to bolo h*vno platne).