Ricciardo vraj za predčasné ukončenie zmluvy požaduje 21 miliónov | Magazín F1 - F1online.sk

Honda McL dotovala ročně nějakých 100 mega včetně dodável motorů.
O tuhle částku McL přišel odchodem od Hondy a ještě musel Hondě vyplatit nějakých 50-60 mega odškodného a ještě dávat asi 20 mega ročně Renaltu za motory.
Opravdu výnosné obchodování nám McL předvádí.

Jediný kdo se smál nakonec byla Honda která získala na svou stranu dva týmy, ušetřila za sponzorství McLarenu a ještě získala titul.

bolo to tusim 32m co museli zaplatit Honde. takze za 3 roky s Renaultom prisli o spominanu financnu injekciu od Hondy plus motory zdarma, za tie za 3 roky zaplatili Renaultu 60m a 32m na pokute. teraz bude davat 20m Ricciardovi. To je 110m plus cokolvek by za tu dobu dostali od Hondy. Medzitym aby to mohli financovat predali svoje technologicke centrum. Mam taky pocit, ze McLaren by bol na tom lepsie aj keby som to manazoval aj ja ako vikendovy job.

Ještě nezapomeň na vyplacení Ronova podílu zhruba 250 mega.
Pak Covidovou půjčku 100 mega a pak ještě další nějakou půjčku. Už ani nevím kolik si půjčili.
Další ztráty přišly odlivem sponzorů a když všechno sečteme, tak se blížíme někde k miliardě.

Takže ano. Klidně Tě doporučím McLarenu jako ekonomického poradce. :+1:

Ještě chtěli USA jezdce a vysát USA trh.

A udělají výměnu Austrálie <-> Austrálie. :smiley:

V Emerice se McLaren zachoval stejně jako tady s Piastrim.

Vzhledem k tomu, v jakém stavu se McLaren nachází finančně, si na sebe Ricciardem upletli bič. Drahý, nejezdí dobře, vyplacení ze smlouvy = menší finanční katastrofa. A jestli je Piastri tak dobrý, aby stál za ty peníze, taky nikdo neví. Z Piastriho hlediska je to taky malý vabank - za a) neví, jestli na tom bude lépe v Alpine nebo McLarenu (McLaren je letos docela zklamání), za b) finanční stránka věci dostává McLaren do pozice, kdy nebude muset mít dostatek financí na vývoj vozu. A než se vyjasní právní trojúhelník s dvěma nevyřešenými stranami, aby nakonec Piastri rok nestagnoval mimo F1.

Když se člověk pomalinku dostává k informacím jaké bonusy by McL musel vyplácet Riccimu za lepší výsledky, tak by mě vůbec nepřekvapilo kdyby Riccimu záměrně dávali slabší vůz, aby je nevyrazil z bot jako kdysi Kimi lotus.

Iste, a preto ho nechali minulý rok vyhrať GP. Totálni blázni, čo? Ekonomický poradca Ferda by im to nikdy nedovolil!

1 Like

A víš kdy naposledy vyhlál McLaren nějaký závod? Posledním vítězem byl Jenson snad někdy 2013. Takovou slávu by si McL nenechal ujít ani kdyby měl ve voze Mazepina.

Hm, takže keď vtedy videli, že Ricci ide na výhru, tak mu pri pitstope tie šróbky zas správne pouťahovali alebo nadiaľku odomkli 150 koní, ktoré má štandardne proti Norrisovi vypnuté, či ako to funguje v tvojom konšpi-svete?

ak by to bolo ako pises, tak by Landovi nezakazali na Riciho utocit… v zavere mal rychlejsie auto a s prehladom by ho dal…

momentalne sa tu riesi to co povedali nejaki novinari, no ziadne info nie je priamo z McLarenu… takze ide o dohady a nic viac…

1 Like

„Ak Ratifikačný výbor povie: ‚Vaša licencia je platná len v prípade, že budete jazdiť za Alpine‘ a Piastri na to odpovie: ‚To je skvelé, ale ja za nich nikdy jazdiť nebudem a radšej strávim rok sedením‘, potom sa musíte obrátiť na súd so žiadosťou o odškodnenie,“ prehlásil Szafnauer .

Toto vyhlasenie Szafnauera to tiez indikuje.

No nemyslim si, ze by to suviselo s tym, ze by Piastri nemal doveru v projekt Alpine. Ked mu do 31.07 nenasli miesto, zacal sa obzerat inde a myslim, ze stratil zaujem o tim, ktory s nim zaobchadzal ako s rohozkou.

Cisto vykonnostne a co sa potencialu tyka nevidim medzi Alpine a McLarenom ziadny rozdiel.

Zartujes vsak? Ze ked mu do 31.7. nasli miesto, zacal sa obzerat inde :slight_smile:
Kamo on uz mal 31.7. zmluvu s McLarenom podpisanu takze sa “obzeral” tak 2 mesiace pred terminom.
Ako s rohozou? Opat zartujes? Suhlasil s poziciou testovacieho jazdca pricom mu Alpine garantoval testy s minulorocnym F1 autom v objeme tusim 3500 hodin atd… a pokial viem vsetko slo podla harmonogramu. Piastri sa nikdy nestazoval, ze mu to vadi.
A odrazu z neho robite chudacika, s ktorym zametali ako s rohozou :slight_smile:
Skoda, ze za to kde je dnes moze dakovat Alpinu :slight_smile: (co by ini dali za moznost byt takou rohozou…) bez ich penazi a podpory by sa motkal niekde v nizsich seriach.
Ale ano ma pravo sa rozhodnut ale elementarna slusnost hovori, ze veci neriesim poza chrbat mojho mecenasa.

1 Like

A vsetko to zacalo tym, ze si Vettel zalozil insta ucet :slightly_smiling_face:

5 Likes

Ricci to podle mě ještě nezabalí aby jen shrábnul prachy a nejezdil v F1, pokud si ho teda jinde vyberou. No na jeho psychice tohle nucené opuštění sedačky moc nepřidá, měl to udělat sám ve společné shodě kde by mu to sice nevyneslo tolik ale pocit že jedná z čistě vlastního rozhodnutí je podle mě pro jezdce důležitý faktor. V F1 je sebedůvěra jedna z nejvýznamnějších podmínek pro úspěch.

“vsetci tlieskaju, aki su ****nuti”. Ked uz ides niekomu nadavat, ze je ****nuty, tak to aspon napis spravne, lebo ako ****nuty vyzeras ty :wink:

1 Like

Určitě ne, protože v takovém případě by ho neangažovali za takových podmínek, za jakých ho angažovali. Vlastně zírám, že McLaren dokázal podepsat takto jednostranně (ne)výhodnou smlouvu. Manažerské selhání Zaka Browna, protože takové eso Ricciardo zase v době podpisu nebyl.

Nejsem si úplně jistý, ale s Riccim McL podepsal v době kdy u nich začínal Seidl.
Mám pocit, že zrovna tihle dva lidé si nesedli do noty a nejspíše to dojde tak daleko, že Ricci jako bývalý abonent na sedačku ve Ferrari a Mercedesu bude rád když dostane po Alonsovi fleka zpátky u Renaultu.

Já bych Ricciho zpátky nevzal, být Alpine. Zdá se, že tyto vozy mu moc nesedí a už není rok 2014, kdy byl mladý a flexibilní.

To už bych raději riskl nějakého mladíka, který tu flexibilitu má.

Ale není to tak, že bych Ricciardovi přál konec v F1. Jen jsem skeptický. A jestli má nebo nemá nějaké problémy se Seidlem, nevím. Myslím si, že problém je primárně na linii Ricciardo - jeho vůz. Nezdá se mi, že by mu loni chyběla podpora ze strany týmu. Pokud mi něco neuniká.

1 Like