Ricciardo sa ukázal ako tímový hráč: Nenechám sa rozhodiť pýchou či egom | Magazín F1 - F1online.sk

Presne tak, pokial nejdu na titul, treba mysliet hlavne na tim. A kazdy bodik sa pocita. :clap:

Fakt, ze Ric uprednostnil v danom momente tim nijako nenarusilo jeho ambicie a predstavy timovej jednotky, len (na rozdiel od teba) realne zhodnotil situaciu a ucinil spravne rozhodnutie, z ktoreho v dany pretek profitoval tim a z ktoreho moze profitovat on v buducnosti.

Nemyslim, zeby mu nejakym sposobom pomohlo ist proti stajni.

1 Like

Jj hlavne, ze Bottasa tu za podobny pristup kazdy ide pomaly ukamenovat. Tam je len sama kritika a ohlasy, ze nepatri do Mercedesu, ale ked sa Ricciardo zachova totozne, tak len “realne zhodnotil situaciu a ucinil spravne rozhodnutie.”
Ved ostatne vsetci vidime, ako Bottas “profitoval” zo Sochi 2018…

Ricciardo je zamestanec timu ako kazdy iny, tak nie je sa co cudovat ze pocuvat sefa. neviem si predstavit zeby si nejaky mechanik v time povedal ze ja to koleso proste neprinesiem lebo neviem co…

Aj ked majster moze byt iba jeden, tak timovi kolegovia su v prvom rade kolegovia a az potom superi. Ja byt sefom timu, v ktorom ma jazdec pristup typu ze “ked ja nezerem tak nebude oni on”, tak ten jazdec leti pri prvej moznej prilezitosti.

Hej, o Ricciardovi nikto nepochybuje, ale ziadny top tim o neho z nejakeho dovodu zaujem nema.
Ako som pisal, ja jeho pocinanie v podstate nekritizujem. Ano mas pravdu, voci timu to bol seriozny a ferovy krok. Ja len tvrdim, ze toto nie je mentalita majstrov sveta. Majstrom sveta sa nestanes tym, ze sa podvolis timovemu kolegovi.
Ja som si nejak predstvil, ako by sa zachoval napriklad Hamilton, keby ho Mercedes v Malajzii 2013 poziadal, aby pustil Rosberga pred seba…

Porovnavas hrusky s jablkami a navyse Bottans nema s ambiciami Ric nic do cinenia.

U Ricciarda to tak ale doufáme nezůstane. Pokud to tak bude i příští rok věř že kritika bude narůstat vysokým tempem.

Prave ze majstra robi to ze vie kedy sa nepodvolit timovemu kolegovi a kedy naopak dat dole nohu z plynu. tvrdohlavost este majstra nespravila, nikdy.

1 Like

Mas pravdu, nemusi to tak zostat. Ricciardo to ma vo svojich rukach. Pointa je v tom, ze ak idem do nejakeho timu ako lider a ten tim zo mna uz v druhom preteku spravi podrztasku, tak by sa to nemalo prejst mlcanim. Ak Ricciardo sam seba vnima ako majstrovskeho jazdca, tak by mal aj vyzadovat, aby sa tim k nemu tak spraval. A nie, ze uprednostnia Norrisa a este sa budem tvarit, ake je to vlastne super.

Nepamatam si na nikoho, kto by sa stal majstrom sveta vdaka tomu, ze dal “dole nohu z plynu.”

Ty si este stale nepochopil, ze McL zamestnava Ric a nie naopak. Ak chce Daniel poziciu jednotky, musi jazdit rychlejsie nez Lando, to je uplne jednoducha matematika, na to ambicie a predstavy nestacia.

ja poznam vela takych, pretoze vacsina z nich vie ze je lepsie dokoncit pretek na druhom tretom svtrom mieste ako skoncit v mure. a hlavne v priapde ak sa jedna o konstruktersky sampionat tak umyselne oberat tim o body je absolutna hlupost.

Ale pokial viem, tak v Imole bol Ricciardo v danom momente pred Norrisom. A asi by pred nim aj skoncil, nakolko ho Norris nevedel predbehnut.
Cize keby to bolo na nom, kludne mohol Norrisa v tom zavode zdolat. To, ze Lando pokazil kvalifikaciu a start predsa nie je jeho problem. Miesto toho, aby vsak Norrisa v tomto suboji vyzval, tak sa mu poslusne uhol ako ratlik. Keby to neurobil, vsetci by rozpravali, ze sice isiel pomalsie ako Norris, ale za to mudrejsie a bez chyb. Takto kazdy velebi Norrisa a jeho vykon, kym Ricciardo je pod palbou kritiky za nedostatocnu rychlost.
Bolo by to ine, keby mali povedzme roznu strategiu, ale tako Mclaren v podstate pripravil Ricciarda o moznost s Norrisom bojovat, hoci boli v priamom suboji o poziciu.

To, ze bol pred nim, neznamena ze bol rychlejsi (sposobene ako spravne uvadzas postavenim na startovom roste). Akonahle ho predbehol, nechal ho daleko za sebou. Preco ho teda Ric tiez nenechal daleko za sebou, ked bol rychlejsi?

Pod “dat dole nohu z plynu” som v tomto kontexte myslel pustanie timovych kolegov pred seba.
Inak samozrejme suhlasim, majstri sveta sa vyznacuju aj tym, ze sa vyhybaju zbrklym manevrom a zbytocnym koliziam. Ale tym, ze sa podvoluju timovym kolegom sa teda rozhodne nevyznacuju.

nepustenie timoveho kolegu aby mohol stihat jazdcov v predu znamena len to ze tom danemo jazdcovi absolutne nezalezi na kontrukterskom sampionate. samozrejme nebavime sa o vymene jedneho miesta ale o moznosti stihat jazdcov vpredu.

Mozno nebol rychlejsi, no tak ci tak mohol Norrisa zdolat. Podla tvojej logiky by mal aj Hamilton pustit Rosberga v Spanielsku 2014 alebo Bahrajne 2014. Ved ostatne, aj tam bol Rosberg rychlejsi a Hamilton sa musel branit. Logika, ze rychlejsi timovy kolega musi byt nutne pusteny vpred jednoducho neplati. Ricciardo ako pretekar mal plne pravo sa pred rychlejsim Norrisom branit - a pravdepodobne by bol uspesny, nakolko sa v Imole predbieha tazko. Slovom, mohol Norrisa zdolat a miesto toho sa mu uhol.

Cize tvrdis, ze ambiciou timovej jednotky je nie posuvat seba a tim dopredu a ziskat v zavode co najviac bodov, ale zubami-nechtami sa branit predbehnutiu v tom momente rychlejsim timovym kolegom v DRUHOM zavode sezony a v NOVOM aute, na ktore este nie jeuplne zvyknuty?

P.S. Druha cast mojej poslednej vety je zaroven aj odpovedou na porovnaie Ham s Ros.

Ambiciou timovej jednotky je posuvat dopredu seba a viest tim.
Za dalsie, ja moc na tieto argumenty ohladne “adaptacie v novom aute” neverim. Realne dobri jazdci sa adaptuju vacsinou rychlo. Hamilton bol v Mercedese od Rosberga lepsi uz od zaciatku, to iste aj Leclerc vo Ferrari, ci Verstappen v RedBulle.
Iste sa da s autom po case viac zzit, ale aby kvalitny jazdec stracal na timoveho kolegu len tak pol sekundy, to ziadna adaptacia nevyriesi. Vid Albon, Gasly.