Ricciardo sa ukázal ako tímový hráč: Nenechám sa rozhodiť pýchou či egom | Magazín F1 - F1online.sk

Daniel Ricciardo vedie v internej kvalifikačnej bitke 2:0, v pretekovom tempe však zatiaľ zaostáva za Landom Norrisom. Austrálčan si však z toho príliš veľkú hlavu nerobí a verí, že čoskoro sa dotiahne na tímového kolegu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/27259/ricciardo-sa-ukazal-ako-timovy-hrac-nenecham-sa-rozhodit-pychou-ci-egom

Tak iste, ak chce zo seba robit dvojku, tak bol jeho postoj uplne spravny. Ja som myslel, ze do Mclarenu isiel s viziou lidra, smutne, ze svoje naroky tak rychlo prehodnotil.

Ako hovoríš. Mal to roztrieskať o Landa ako správna tímová jednotka.

Úboha provokácia od teba

To je jediný plus, dojel na celkem slušném umístění protože ta výhoda v autě tam je. Něco mu tam v tom autě ale nevoní a nemám z toho moc dobrý pocit. Ricciardo tam byl přijímán s vidinou že bude lídrem a nutno přiznat že Norris se toho zhostil ke škodě Ricciarda výborně.

Úbohé je skôr to, čo napísal Max.

1 Like

Nie, mal pretekat a nenechat zo seba urobit nosica vody a podrztasku pre o desat rokov mladsieho jazdca.

Podľa mňa sa zachoval ako líder a keď videl že nemá rýchlosť ako Lando tak ho nechal ísť a ten bol v priebehu pár kôl ďaleko pred ním. Mohol to dať na Vettela s Charlesom ale našťastie sa rozhodol správne. Podľa mňa je do tímu dobrý ten čo urobí dobre pre tím aj na úkor seba, nie ako Russel v nedeľu ktorý si chcel vyšliapnuť na Bottasa za každú cenu a vôbec neuvažoval čo potrebuje tím.

To jako že v druhém závodě za nový tým měl neuposlechnout příkaz a nepustit před sebe jasně rychlejšího týmového kolegu? Navíc prakticky na začátku závodu?

1 Like

To mas mozno aj pravdu, ale kazdopadne sa potom zachoval ako timovy hrac a nie ako lider. Lidri ako Vettel, Alonso, Schumacher, Verstappen, Hamilton ci Leclerc, toto zo sebou len tak robit nenechali. Plati co som napisal, ja to Danielovi prajem, len jeho pocinanie nejak nekoresponduje s jeho viziou stat sa vodcom timu. Urobil zo seba nosica vody a na tom pre mna u jazdca, ktory sam seba vnima ako majstrovsky material, nie je nic chvalyhodne. Ostatne, Bottasa tu za to kazdy kritizuje a u Ricciarda sa ideme tvarit, ze je to odrazu super timovy tah?

Ano presne tak. Ricciardo mal Mclarenu jasne dat najavo, ako vnima svoju poziciu v time. Mal dat jasne najavo, ze prisiel do Mclarenu na to, aby ich viedol a nie na to, aby pomahal Norrisovi.

Podľa mňa ak chcel byť líder tak väčšia chyba bola že celý víkend nemal rýchlosť a nie to že pustil Landa. Taký Hamilton alebo Schumacher to nikdy nemuseli robiť lebo vždy boli rýchlejší a ostatný púštali ich.

Samozrejme, ze Ricciardov vykon bol hlavny problem, no jeho postoj typickej podrztasky mu tiez na kredite moc nepridal.

To si nemyslím Ricciardo môže byť stále v tíme líder lenže momentálne nemá na to rýchlost, čo zrejme súvisí s pohodlím v aute ktoré ešte zrejme nemá, netreba ho takto hneď odpísať po druhom závode… Nevidím dôvod prečo by s nim mal bojovať keď určite sam videl že nemá rýchlosť, čo v konečnom dôsledku sa aj ukázalo stratil naňho 28 sekúnd v Bahrajne to bolo okolo 20 čo jasne ukazuje že Ricciardo ešte nedokáže dostať z auta to čo Norris.

Osobně si myslím, že touto poddajností Ricciardo zase tolik neztratil. Přece jen je to teprve druhý závod a všeobecně se soudí, že zkrácení testů přestupujícím pilotům neprospělo. Rosberg přepustil - daleko fragrantněji - pozici Hamiltonovi v Malajsii 2013 (jenom proto, aby na pódiu byl Hamilton), Vettel přepustil pozici Ricciardovi v Bahrajnu v roce 2014. Dalo by se namítnout, že jak Rosberg, tak v roce 2014 Vettel začali tahat v týmu za kratší konec provazu, ale Rosberg každopádně nevystupoval jako dvojka, nýbrž jako konkurent v boji o titul, a pokud jde o Vettela, Ricciardo si okolo Spa stýskal, že by ho měl Vettel podporovat v boji o titul (v kterém dle svého - iluzorního - názoru byl), k čemuž se Vettel ovšem neměl, v Singapuru a Japonsku dojel vždy pozici před Ricciardem a s nějakým darováním pozice se nenamáhal. Připomnělo mi to situaci ve Ferrari v roce 2008, kde se Massa rovněž dožadoval Kimiho pomoci, ale dostal ji až v Číně, kde už bylo jasné, že Kimi titul neobhájí.

Zatím se to proti Ricciardovi nemusí obrátit. Spíše by ho v týmu poškodilo, kdyby na dráze trval na svém, jakkoli by to bylo jezdecky (= závodně) sympatické.

Proti Ricciardovi se spíše obrátí, pokud konstantně bude jezdit hůř než Lando Norris. Ale je v adaptační fázi + loni Lando zpočátku vypadal jako jasně lepší Sainze a karty se potom srovnaly.

(A jinak si myslím, že Ricciardo je sice dobrý, ale trochu přeceňovaný.)

2 Likes

Budúcnosť McLarenu je v pilotovi s menom Lando Norris nie Ricciardo tak že je jasné kto je tímová jednotka už teraz . Ricciardo tam šiel na 3 roky odjazdiť a potom ukončí kariéru tak načo budú stavať na ňom . McLaren musi stavať na mladom , rýchlom, supertalentovanom a lojálnom jazdcovi a to je jednoznačne Lando Norris.

Do istej miery mas pravdu v tom, ze ak Ricciardo v dalsich zavodoch bude predvadzat famozne vykony, tak na tejto situacii v konecnom dosledku zalezat nebude. Na druhej strane, ja si myslim, ze sa Ricciardo prave nachadza vo velmi dolezitej faze kariery, ak chce niekedy naplnit svoje ambicie bojovat o titul. Uz nie je najmladsi a aby presvedcil aj nejaky lepsi tim o svojich kvalitach, tak musi nad prichadzajucou mladou generaciou vysledkovo vyniknut. A v tomto smere nie je dobry krok, zacat sa podriadovat Norrisovi. Ovela viac sa Ricciardo musi etablovat ako “alfa samec” a jasny lider.
Osobne zdielam tvoj nazor, ze Ricciardo je precenovany. Mojim komentarom vznikla mozno trochu nespravna iluzia, ze Ricciardove pocinanie vnimam kriticky. V zasade si myslim, ze je to ok a u mnohych jazdcoch by mi to neprekazalo. Skor som chcel poukazat na to, ze to, ako sa Ricciardo zachoval v Imole, nekorespondovalo s jeho vlastnymi predstavami a cielmi, ktore mal pri vstupe do Mclarenu.
Navyse si myslim, ze zo strany Mclarenu to bol voci nemu doslova vysmech. Chapem, ze chcu co mozno najlepsi vysledok. Ale verim, ze pri rokovaniach s Ricciardom si urcite predstavovali, ze ich bude viest. No uz v druhom zavode ho donutili obetovat sa v Norrisov prospech. Renault sa zachoval uplne odlisne, ten Hulkenberga viackrat obmedzil v Ricciardov prospech. Podobne to bolo aj v Mercedese, ked prisiel Hamilton (Malajzia 2013). Ked k niekomu prides ako lider alebo minimalne ako rovnocenny jazdec s vysokymi kvalitami, tak s tebou tim musi patricne zaobchadzat. A preto si myslim, ze by v konecnom dosledku od Ricciarda bolo dobre, keby svojmu novemu timu vyslal jasny signal, ze sa s nim takto zaobchadzat nebude.

1 Like

Je to strukturovaný názor a má silnou logiku. V zásadě ho dokážu přijmout. Jen z hlediska McLarenu bych nehovořil o výsměchu, ale spíše o pragmatismu, protože v boji s Ferrari budou potřebovat každý bod a zrovna oni jsou zadlužený tým, který potřebuje i peníze z PK.

1 Like

Bolo vidno, že Norris mohol oveľa rýchlejšie. Za mňa dobre, že ho pustil. Podľa mňa to neznamená hneď, že je dvojka. Ricciardove obbdobie ešte príde, ešte je v tíme krátko. Len nesmie sám seba zaškatuľkovať do role dvojky a veriť si.

4 Likes

Tak tento koment si zabil. Po precitani som si pomyslel, ze mas 15rokov…
Je v novom time, Lando bol rychlejsi.
Ak teraz spravil zo seba podrztasku a uprednostnil tim, pred svojim “liderskym” egom, ako by ho fanusikovia Mclarenu a Norrisa brali po tom, ako by ho brzdil 20kol a potom aj tak spadol za neho a Lando by neskoncil tam, kde skoncil ? Sice Lando zaziaril, ale Ricciardo by viac stratil na oblube, ak by ho zbytocne drzal a hral sa na lidra. Takto sa ludom nesprotivil a taki co ho poznaju vedia, ze rychlost ma. Perez skoncil v Q druhy a kde boln a konci zavodu ? Bottas jazdi v top time a kde sa vozil ? Zase ak by sme kazdeho takto skatulkovali a porovnavali pipiky, po kazdom zavode by ten rebricek sily vizeral inak. Za tie roky co je v F1 o Ricciardovi nekto nepochybuje, ani po slabych rocnikoch v renaulte. AK si chces do neho kopnut, aspon tu neriesi nosica vody, lebo v kazdom time musi byt jeden pred druhym a pre Ric to z pohladu statistyk neni vobec zle.

1 Like