Red Bull suspendoval juniora Jüriho Vipsa, dôvodom je rasistický slovník | Magazín F1 - F1online.sk

Ako k nám pristupujú v EÚ, a kto? Daj niečo reálne a nie iba tieto prázdne reči ako sú k nám všetci zlí a všetci ostatní môžu za naše problémy…
Snažia sa dostať k otrokarom- Kámo ty už vôbec nevieš čo ten pojem znamená…

Ale tak teraz to poriadne miešaš. V prípade slovanských otrokov to bolo pár osôb, v prípade afričanov to bola celá ich rasa. Nikto nevníma slovanov ako národnostnú skupinu menejcenných otrokov a neupiera im ich ľudské a občianske práva (paradoxne naposledy nám upierali základné práva práve naši východní slovanskí bratia a osloboditelia), v prípade afroameričanov to tak bolo ešte veľmi nedávno. Preto to aj vnímajú citlivo, pretože pre nich je to stále čerstvá vec.
Neviem teda aký hanlivý výraz na pomenovanie slovanov majú v západnej Európe (rád sa nechám poučiť, môžeš tu nejaký uviesť), ale keby mali, tak chceš povedať, že to je v poriadku, dehonestovať ľudí na základe národnosti, rasy a podobne? To, že sa z toho ty “nehroutiš” neznamená, že to niekto nemôže brať inak. Ale predpokladám, že sa z toho “nehroutiš” najmä preto, že ťa nikto takto ponižujúco nenazýva a pravidelne sa k tebe nespráva ako k menejcennému, inak by bolo trochu ťažšie to ignorovať.

2 Likes

Práveže to ze tu o tom tak píše ako o veľkých krivdach ukazuje, ze by sa prvý ohradil keby ho niekto urazil ktorýmkoľvek z týchto spôsobov…

1 Like

Zákaz pracovat v některých zemích EU, zákaz doplatit dotace zemědělcům na úroveň ve starých členských zemích. Znemožnit provozování nákladní dopravy ve starých členských zemí řidičům z nových. Krácení přídavků na děcka.

Tak třeba přitom posledních nájezdu to bylo kolem 12000 lidí. A že pár. Jaká práva? Jaká práva tady měli lidi jako nevolnici, poddaní? Poddanství bylo zrušeno v roce 1848. O celých úžasných 17 let dřív než otroctví v USA.

Kdybychom se měli chovat jak AA jak by asi dopadli Němci za 2 svět válku? To je hóódně čerstvé a lidi ještě žijí co to zažili.

Vlastně jak AA se chovají rusové za 2 s.v.

Vips si podľa mňa na seba uplietol bič tými výsledkami, aké predvádza v aktuálnej sezóne (nie je to bohviečo) a toto bol jednoducho prešľap, ktorého sa môže Marko chytiť a potom ho následne poslať preč z akadémie RB. (pritom Marko použije napr. argument v podobe toho “experta” Ticktuma)

Keď som to počul, myslel som si, že Vipsovi totálne preplo a mal minimálne 5 minútový rasistický výstup plný urážok 4. cenovej proti nejakému človeku čiernej pleti.

Potom som videl video, a on chudákl pri počítačovej hre povedal v nasratosti slovo Nigga?

To toto v dnešnej spoločnosti ľudí stojí kariéry? WTF? naozaj nevieme rozlišovať kontext, kedy niekto posiela inú menšinu do plynu, a keď povie niečo na rovnakej úrovni s bitch, fuck alebo shit? Sme už pekne v riti, aj v Európe. Ktoré slová budú zakázané ako ďalšie?

1 Like

@henryford

Chalani takže zhrňme si to, chcel som nejaké reálne veci a dostal som toto:

Chalani a nezakázali ste to náhodou len vo vašich hlavách? Fakt mi chcete povedať ze toto našim národom/statom nejaká krajina zakazuje? A nehovorte mi nič o EÚ lebo EU sme aj my a rozhodujeme rovnako ako ostatné krajiny a mame pravo veta.

Co k tomu říct. Asi jste mladší ročník který vstup do EU a podmínky nepamatuje nebo prostě vás to nějak nezajímalo. V té době už internet byl rozšířený tak si myslím půjde najít info kolem toho i teď. Ty přídavky a řidiči nejsou zas tak stará zaležitost.
… Velké země prezentují opatření jako součást boje proti takzvanému sociálnímu dumpingu. Jako první s tím přišli Belgičané už v loňském roce. Podle českých dopravců jde fakticky o snahu omezit nebo rovnou vytlačit z trhu levnější konkurenční firmy ze střední a východní Evropy… Rakousko od 1. ledna 2019 snížilo přídavky na děti cizinců, kteří sice v zemi pracují, ale jejichž potomci žijí ve vlasti…

OK, teraz už vôbec nerozumiem, lebo do toho ťaháš stále viac nesúvisiacich vecí. Áno, ak by Nemci na Čechov používali nejaké dehonestujúce označenie, ktorým urážali všetkých Čechov a dávali tým najavo, že stále vás vnímajú ako podradnú rasu, tak by to bolo veľmi podobné (nacionalistickí Maďari napríklad Slovákov nazývajú dehonestujúcim buta tót a Slovensko považujú za horné Uhorsko, čo je taktiež podobné). A chceš povedať, že s tým by si bol OK? Zjednodušme si to: schvaľuješ takéto správanie alebo si proti nemu? Lebo si protirečíš. Na jednej strane ospravedlňuješ a zľahčuješ ponižujúce rasistické správanie proti ľuďom inej farby pleti, na druhej strane sa tu opúšťaš a tváriš sa neskutočne ukrivdene, a to ťa ani nikto takto priamo a otvorene neponižuje.

1 Like

Moment, ty hovoríš o pravidlách/zakonoch v daných krajinach pre neobčanov danej krajiny a aplikoval si ich na seba a označuješ to za utlacanie národa? … Akože what? Tak to my potom utlacame veľa národov pretože z niektorých krajin u nás nás horko ťažko dostaneš cestovné víza, nie to ešte pracovné… Počkať a na Slovensku alebo v Česku dávame prídavky rakúskym deťom čo žijú v Rakúsku? Niečo mi ušlo?

1 Like

Vy vidíte rasismu v otroctví protože si evropani dovolili koupit pigmentové a teď z toho AA snaží vytěžit peníze a vlastně skutečně šíří rasismus. To obhajujete vy. Otroctví bylo všude po světě takže to žádný rasismus nemohl být. Příklad že i my jsme terčem útoků otočíte že já jsem ukřivděný? Kde tedy palím rabuju nutím lidi poklekávat?
Lidi se k sobě tak chovají, ale jen kolem AA se musí chodit po š■■■■■■■ a foukat jim bolístka a jejich rasistické chování se toleruje nebo dokonce oslavuje.

To je marné, když neznáte princip fungování EU a volný pohyb osob, zboží, služeb, kapitálu. V EU k občanovi jiného státu/firmě EU musí přistupovat stejně jako občanovi toho státu. Jsou oblasti kde by museli v rámci EU pustit nějakou korunu těm z východu, tak hledají kličky jak tomu zabránit.

Ale veď jasné, že otroctvo nerovná sa rasizmus, to nikto netvrdí a neviem, odkiaľ si si to spojil. Lenže v USA je to výrazne prepojené a rasizmus z toho otroctva vychádza, keďže ich v minulosti vnímali menejcenne ako otrokov tak to v súčasnosti ešte pretrváva. Rasizmus je správať sa k ľuďom ako k menejcenným len na základe ich rasy. Rasizmus je používať výrazy ako ten tvoj “pigmentovaný” a spomínaný N-word, ktorých cieľom je ponižovať tých ľudí poukázaním na ich rasu.
Pálenie, rabovanie a iné formy agresívnych protestov ktoré poškodzujú nevinných ľudí nepodporujem, a je jedno, či sú to protesty BLM v USA alebo protesty žltých viest v Paríži a podobne. Takže to taktiež nemá nič vyslovene spoločné s rasizmom, len je to pre teba ďalšia príležitosť si do nich kopnúť. To, že niekto odmieta rasizmus neznamená, že podporuje agresívne protesty a naopak.
Áno, správaš sa tak, že sa cítiš ukrivdený a každým tvojim vyjadrením to dávaš najavo. A pritom nemáš ani desatinný dôvod cítiť sa ukrivdený v porovnaní s dôvodmi afroameričanov. Ale je to zase len potvrdenie toho, že tí, ktorí potrebujú dehonestovať a ponižovať iných ľudí sa sami cítia podobne a ide v podstate o takú pomstu na nevinných ľudoch.
Pozri, pokúsim sa ti to priblížiť najviac, ako sa dá. Si na slovenskom fóre, ak by sme ťa tu všetci pravidelne nazývali pepíkom alebo čehúňom, tak by si to vnímal ako?

2 Likes

Pigmentovaný používám protože normální výrazy jsou zamazané. např. ■■■■■■■■ Pepík čehůn úplně normálně. Jsou to vaše slova abyste se věděli domluvit chápali o čem je řeč. Ale že jste to připomněl. V roce 1997 jsme přišli do restaurace na Myjavě personál se dělal že neexistujeme. No tak jsme po čase odešli. Nedělali jsme scény a nikoho nevolali.

no vsak uvidime, co budete robit ked raz budu ceske cesty brazdit nevyspati ukrajinci za polovicne ceny.

Ještě příklad jací jste vy antirasisti s ■■■■■■■■ (jejichž jméno se nesmí vyslovit) rasističtí pokrytci. V ČR museli přestát hrát divadelní hru od ■■■■■■■■ protože mu vadilo že by to hrál bílý herec. V Nizozemí zakázala černoška přeložit knihu bílé překladatelce. A jak tomu ostatní aplaudují. Černoši řvali rasismus, když museli sedět na vyhrazených místech v bělošských autobusech, ale pořád se mohli svézt.
Co by se dělo kdyby se jim zakázalo hrát ve filmech, protože vynálezce byl běloch? Jezdit v autech, letadlech?

Asi to stejné když je začali brázdit nevyspalí Rumuni s Bulharama.

Áno, s tým zákazom hry ani so zákazom prekladu nesúhlasím, to je zahnané do extrémov (tú hru trochu chápem, lebo maľovanie sa na čierno je skutočne rasistické, ale taktiež by mohli pochopiť, že tu máme nedostatok hercov tmavej plati a na tom prevedení nebolo nič dehonestujúce). Ale to nie je dôvod nebyť proti rasizmu. Naopak, keďže aj toto obsahuje prvky rasizmu z druhej strany, tak keďže som proti rasizmu, nepáči sa mi rasizmus z akejkoľvek strany. To ty poukazuješ len na túto druhú stranu, ale tú prvú ignoruješ alebo schvaľuješ, takže si rozhodne väčší pokrytec než ja. Okrem toho si zamieňaš príčinu s následkom.
A všetko to, čo spomínaš, že “čo keby sa im zakazovalo”, tak to sa ešte pred nedávnom skutočne zakazovalo alebo obmedzovalo. A nie z toho dôvodu, že vynálezca bol beloch, ale práve z dôvodu, že oni neboli. Chceš povedať, že mať vyhradené miesta v autobuse nebolo prejavom rasizmu, keď im vyčítaš, že sa na to sťažovali?

1 Like

Zbytočne mu to vysvetluješ, aj keď ani mne to niekedy nedá a snažím sa im vysvetliť niečo pre nich nevysvetlitelné. To čo on robí je dokonalý príklad “whataboutismu”. To isté človek videl aj v tých diskusiách o Rusku. Namiesto odsudenie ich činov sme tu len čítali “but… but… but what about USA?”

2 Likes