Red Bull mal dostať oveľa prísnejší trest, myslí si Will Buxton | Magazín F1 - F1online.sk

akoze chces sa bavit o tom ci tim nevedel ake poskodenie ma perez a ze to ma hned pri prvej moznosti odstavit?
ver tomu, ze keby rb potrebuje sc tak mu to prikazu odstavit okamzite a budu sa vyhovarat, ze to musel lebo predsa bezpecnost

velky, lebo to proste odstavi pri prevej moznej prilezitosti a bezpecne

A vůbec, neznám auto neschopné pokračovat, pokud přímo nevybuchne motor! Gilles tehdy taky ještě dojel třetí :smile:. Vlastně založil tradici tohohle okruhu.

5 Likes

Opytam sa inak: Sainz isiel s ulomenym end plate predneho kridla, ktory odpadol za jazdy. To boxova stena Ferrari nevidela ked sa s tym vozil? Preco ho potom neodstavili pri prvom vyjazde z trate? Kde je penalizacia prenho? Nechal na trati ulomky, cize je to taka ista jazda s nebezpecnym autom.

Takze o com sa bavime? O tom, ci je auto schopne dojst do boxov a tam je mozne ho opravit aby pokracovalo dalej(a vtedy to bude bez trestu), alebo ci je alebo nie je to auto potencialne nebezpecenstvo na trati po incidente?

Na com je ten trest teda zalozeny? Na tom, ze RBR nechcel SC kvoli Verstappenovi? Keby povedali, ze sa bali ze Perezovi vzblknu brzdy (ako sa obcas stava aj pri obycajnych boxoch pri dlhsej zastavke alebo aj pri obyc zastavke na narocnejsich tratiach) ci PU pre nahle odstavenie a bolo by to vacsie nebezpecenstvo ako doviezt to do boxov tak by to preslo?

Ten trest bol 8ullsh1t bez ohladu na to aky je Perez mantavy a mna skor udivuje, ze Russell zostal na tretom mieste, ked sa pred Verstappena j3bol este ostrejsie ako Vettel pred Hamiltona par rokov dozadu a jemu vtedy vzali trofej za prve miesto. A to este na mokrej trati. Rozhodovanie komisarov je proste joke a kazdy, kto sa opiera o “Komisari rozhodli, tak to bolo spravne” je jednoducho hlupak

ked to chces vediet ano tak je to presne takto, ak je to opravitelne tak je dovolene sa s tym vratit do boxov, ale ak to opravitelne zjavne nieje co je pripad tak zniceneho zadneho kridla ako u pereza tak to ma odstavit hned ako je to mozne

tak isto ako ked ma niekto poskodene predne kridlo, tak, ze ma nalomenu tu bocnu listu tak ma ist do boxov na vymenu a nemusi odstavit auto, lebo ty to tahas do extremov, ze bud pri kazdom poskodeni auta je ho treba odstavit hned, alebo ho nieje treba odstavit nikdy aj keby mal odtrhnute predne koleso a ktomu rozbitu karoseriu z ktorej by odlietali pocas jazdy ulomky
no lenze takto to nefunguje. proste ak je to opravitelne ma pravo sa vratit do boxov a ano akceptuje sa aj to, ze pritom mozu odlietat ulomky, lebo predsa su tam na to aby jazdili, ak nie ma to odstavit a tu bolo jasne, ze to opravitelne nieje

vzblknutie brzd nieje argument, na to su tam ludia s hasiacimi pristrojmi
a zbytocne uz spekulujes coby keby, perez to chcel odstavit oni mu prikazali dotiahnut to do boxov a este boli taki hlupaci, ze sa priznali preco to bolo, ale mozno ani nemali na vyber a niekto sa preriekol uz do vysielacky a teda fia by na to prisla

Ja sledujem. A ty? Tak si tú otázku polož aj sám sebe. Nikde nikde nikde sa nehovorí o tom, či sa auto vráti do preteku. Také kritérium ste si tu vymysleli vy. Nikde v pravidlách to nie je. Hovorí sa o tom, či je to nebezpečné. To čo odpadlo Sergiovi je porovnateľné s tým, čo odpadlo Lancovi.
Auto bez spojleru je rozhodne viac pojazdné ako auto s defektom.
Tu chodíš po tenkom ľade, ak napíšeš, že nikto nežiada trest pre Maxa. Sám veľký Situs to navrhuje. Keď budeš čítať, tak tvoje príspevky budú hodnotnejšie.

Fernando v Rakúsku vedel, že nemá správne primontované koleso. Rovnako Alex v Imole. Oni mali nenamontované koleso. Proti tomu je spojler prkotina čo sa týka pojazdnosti auta.
Teda

  1. Sergio mal auto pojazdné a prišiel do boxu
  2. To čo po ceste stratil nebolo nič výnimočne ak porovnáš s pneumatikou.
  3. Tímový príkaz doviesť poškodené auto je bežný.

RedBull neurobil nič, čo sa bežne nerobí. Ja za seba však nehovorím, že to je v poriadku. Mne sa to nepáčilo už v minulosti, keď po aute s defektom zostala pohroma na trati. Kusy podlahy a tak. Ťažko povedať, či je to dobré alebo nie.

3 Likes

Tak sleduj poriadne , lebo ak by si sledoval tak by si vedel ze Perez zadne kridlo mal ale mal ho tak poskodene ze v preteku by ho nemalo vyznam opravovat a oni to vedeli velmi dobre ze uz do preteku nezasiahne. Auto s defektom je normalna bezna vec pri ktorej sa aj roztrhana pneumatika len vymeni a jazdec pokracuje dalej v pretekoch. Je rozdiel ci roztrhana pneumatika ostane na trati alebo odpadne zadne kridlo ktoreho ostre ulomky ihrozuju vsetrkych ucastnikov pretekov…

Aj to si na omyle. Auto ktore je nebezpecne pre pokracovanie v zavode ma byt odstavene na najblizsom na to urcenom mieste . Co myslis ze pokutu dostal Perez a aj RB len preto ze sme my z CZ a SK fora to povedali. RB porusil pravidla a a to prisiel trest. Otazne je len to ci to bol adekvatny trest za umyselne porusenie pravidiel tykajucich sa bezpecnosti na trati. Na rozdiel od Pereza Lance Stroll v monaku nemal ziadne zasadne poskodenie auta s ktoreho by odpadavali nebezpecne kusy monopostu ten dalej pokracoval v pretekoch

Perez za to dostal trest, takze to nebylo OK, nesedi jen to ze trest mel jit za tymem, pilot nema sanci zhodnotit stav vozu z kokpitu.

Áno. Sergio to nemohol vedieť. Jedine, že by mu to povedali. Mal auto, ktoré malo všetky kolesá, motor bez problému, brzdy brzdili, auto úplne ovladateľné. Nehrozilo, že by niekam nabúral alebo by sa s niekým zrazil. Jediné čo že po ceste strácal spojler. A išiel primerane pomaly. Minulý rok jazdili Haasy s poškodenou endplate v plnej rýchlosti ďalej. Alpine niekde pár kôl jazdil s dierou v bočnici. Pri defekte zostane na trati celá pneumatika a kusy karbónov, ktoré to po ceste rozbije. Po defekte je auto často nepojazdné, lebo je úplne zničená podlaha. Veľa vecí z toho pilot sám nezhodnotí a musí mu to oznámiť tím alebo komisári.

2 Likes

Je to tragedie, kdyz maji cely okruh pod kamerou a vidi ze to auto je srot, to je problem ho komisarem odmavat at to odstavi, nebo pres port.

Ale oni si musi nechat prostor k manipulaci s vysledky po zavode, jinak je to asi nebavi.

Odpadla z neho celá pneumatika. Nič väčšie a ťažšie už z auta odpadnúť ani nemôže. O to viac v Monaku. Tí ktorí išli za ním to mohli zbadať neskoro (napríklad šikana za bazénom, tam vchádzajú naslepo a vo vysokej rýchlosti) a odraziť tú ležiacu pneumatiku do divákov.

@Situs nejako sa to zamotalo. Augusto Fernandez a Miller out, Vinales do satelitneho KTM spolu s Bastianinim

2 Likes

Jsou to celkem hodně zajímavé přesuny. Koho tipuješ k Martinovi? :thinking:

1 Like

netusim :smiley: 15znakov