Red Bull mal dostať oveľa prísnejší trest, myslí si Will Buxton | Magazín F1 - F1online.sk

Je samozřejmě obrovský rozdíl, jestli se jedná o tvého srdce miláčka a nebo o Verstappena, ze kterého se můžeš jít zbláznit a bytostně ho musíš vždycky nesnášet, to jsou důležité parametry :grin:

3 Likes

Ale já se neptal na verdikt FIA, my jsme se bavili o tvém názoru. Jelikož teď by jsi dával super exemplární tresty, tak jsem nabil dojmu, že extrémně dbáš na bezpečnost. Proto přemýšlím o incidentech z minulosti jestli by těch DSQ nemělo být více. :stuck_out_tongue:

6 Likes

On podla uz len troluje jako bobik

2 Likes

Takže Monako 2024 Lance za tunelom rozbil koleso a po ceste stratil celú pneumatiku. Takže mal byť vylúčený Lance a spolu aj celý Aston vrátane Fernanda.

A vďaka tomuto by sa to v Kanade neopakovalo? A nebolo by fajn pre istotu Fernandovi odobrať aj tituly? Vieš, aby sa to už neopakovalo.

2 Likes

Proc takhle ti sasci nebreceli v silverstonu 2020, kdy hamilton dojel na 3 kolech. Taky to mel odstavit ne…

1 Like

a nieje rb anglicky tim?
viem, oficialne nie, ale drviva vacsina zamestnancov su rodeni anglicania, takze ich anglani mozu povazovat za svoj tim, ci? :slight_smile:

Můj názor jsem přeci psal výše, buď tvrdě trestat aby se to neopakovalo nebo s nebezpečným autem na trati vyhlásit VSC. Alonso jel přímo pod SC. Nevím, jak jde o RedBull tak máte klapky na očích, jinak to už není možný. Nic, máte pravdu, RedBull vede šampionát tak ať si dělá co chce, taky možnost :smile:

nechajme teraz bokom ci to vedel sam posudit, alebo nie, lenze tim to posudit vedel kedze videli zabery na zlomene zadne kridlo a aj tak mu neprikazali to odstavit na prvom bezpecnom mieste, ale prikazali mu vratit sa do boxov a to je ten problem.

na mnohych miestach trate su predsa v barierach medzery cez ktore sa da auto velmi lahko dostat mimo trat
mal to dostavit pri takomto mieste a ak to dobre spravi tak by nebol nutny ani VSC

Jak klapky na očích u RB? Však x lidí tady souhlasilo s trestem a to mě nechávalo klidným. Až ty jsi tu chtěl vyloučit komplet celý tým a to mě přišlo trochu mimo :smile:

Já reagoval na článek. Úmyslné ignorování bezpečnostního rizika. Buď se to vezme přísně či ne. to je celý. Jak jsem psal, klidně to můžou změnit a vyvolávat kvůli tomu automaticky VSC. Fernando takto “nebezpečně” jel pod SC, jako já tam v bezpečnostním riziku vidím velký rozdíl ale už jsem zvyklý že někteří to zaškatulkují bez použití mozku a maj hotovo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pokud se nepletu už u Alonsa to bylo na hraně a sami řekli co si vzpomínám že bez SC by to nemohl udělat. No tady se riskovalo ani ne proto aby mu to opravili, ale pro blaho jiného jezdce :smile:

Ja by som kludne tímu za to aj bral body v konstrukteroch…
Stale vsak neslo o snahu ovplynit preteky, ale praveze o snahu neovplyvnit, no ako sa hovori, cesta do pekla je vydlazdena dobrymi umyslami…
A taktiez este tvrdsie by som tímy trestal v pripadoch stylu Magnussena ked bombarduje a zdrzuje nepovolenymi sposobmi, alebo Bottasa pri SC, ked vytvara medzeru na pit stop zadarmo, to su veci kde timy nepovolenym konanim jednoznacne chcu ovplyvnit preteky vo svoj prospech.

2 Likes

@Daaviid23 ale ono to v pravidlách dovolené nie je ani pod SC, to ze mu nedali trest, je to iste ako to aky trest dali RB. Milujem toto pokrytectvo, ked sa jedna o niekoho milacika…
Preco si nekritizoval vtedy komisarov ze za nepovolenu vec Alonsovi dali maly trest?
Polahcujucich okolnosti na základe toho ako to nakoniec dopadlo si kludne vymysli kazdy komisar tisíc (napr perez odisiel bezpecne a nezavadzal na trati v nebezpecnom mieste, alebo ze isiel pomaly mimo idealnej stopy, alonso isiel pod SC atd atd…), jednoznacne ale je, ze nebezpecne boli oba incidenty, perezovi mohlo nieco odletiet a trafit to kludne aj maršála, a Alonsovi sa tam mohlo zrazu nieco zapriecit a mohol sundat 20 mechanikov alebo pitwall, a je uplne jedno ze to je pod SC…

Však budiž Alonsův případ precedentem když to tak odůvodnili. Perez, a už vůbec ne ona týmová žádost, do toho nespadá. A jestli bude shoda být striktní a nastaví se metr na jakékoliv poškození = zastavení v závodě, já to přijmu, ale není tomu tak.

Tady je zas toxických red bullistů včetně @Daaviid23 :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes: jestli Peréz dostal příkaz týmu odvést to do boxů i s tímhle poškozením, tak měl přijít tvrdší trest, pravdila bezpečnosti jsou tu pro všechny stejný. @Daaviid23 klasicky použije demagogii a vtahne Baku 2018, jako ukázku, že nebylo nic špatně. Jen David nechape, že dvojitý defekt neznamená, že monopost není způsobilý po výměně pneu zase jet dál. To nevím co si představuje u Pereze, že by udělali během pitstopu, aby mohl jet dál.
Ale už rozumím tomu, proč se v ČR a SK ujala denagogie a vyhrávají ti, co lžou a převrací věci.

1 Like

Team tiez nemoze na zaklade televiznych zaberov zarucene vyhodnotit, ci nieco este odpadne alebo nie.

Ze to mohol odstavit v prvej moznej odstavnej ploche si myslim aj ja, bolo by to asi rozumnejsie. Na druhej strane, aky je medzi tym rozdiel? Ci sa vezie 400 metrov k odstavnej ploche alebo kilometer a pol do boxov? Pri dnesnej konstrukcii monopostov je tiez lepsie to doviezt do boxov ak sa da a namontovat ventilatory nech sa auto dochladi ako to dat pri krajnicu a nechat to smazit.

Za mna trest blbost, mali mu tak maximalne ukazat cierno-oranzovu vlajku a po sektoroch rozhadzat zlte vlajky. Nechas auto naprostred trate, si za blbca lebo ovplyvnis pretek. Dovezies ho do boxov, dostanes trest. WTF?

Ja vobec nevravim ze to s Perezom bolo spravne, ja sa smejem na tebe, ze na jednej strane beries odovidnenie komisarov ako sväté, a na druhej strane ho nerespektujes. Chyba ti elementarny nadhlad a nestrannost.
Vsak aj v tomto pripade nejako rozhodli, tak co hundres a volas po tvrdsom treste.
Podla mna boli oba pripady zle posudene.

1 Like

Reaguji na článek, který volá po přísnějším trestu. Přítomnost SC či VSC na dráze ohledně otázky bezpečnosti považuji za vážný a podstatný argument, takže možná elementární nadhled a nestrannost je u tebe.

Ja reagujem na tvoje uctievanie rozhodnutí komisárov a tesanie ich do kameňa, keď sa ti to hodí a ide o tvojho miláčika, a zosmiešňovanie a dehonestovanie rozhodnutí, ktoré sa ti nehodia…
Ja som sa už vyjadril že by som to trestal tvrdšie (vrátane Alonsa, to auto nevedelo zatočiť a stav sa mohol razom zhoršiť a teda nebolo sposobile, pod SC to maš ešte nebezpečnejšie mozes trafit marsalov, ludi v boxoch), a v prípade týmových príkazov na porušenie pravidiel (vrátane Perézovho) by som bral tímu body, a keď by išlo dokonca o snahu ovplyniť preteky v prospech druhého jazdca tym ue jeden jazdec porusi pravidla ako to robili s Magnussenom, Bottasom, Piquetom, tak by som šiel ešte ďalej a diskvalifikoval by som tim z danych pretekov vratane jazdcov plus ďalší pretek by štartovali na chvoste…

Jaký uctívání, prostě jsem ono vysvětlení Whitinga akceptoval. Já bych je pod SC či VSC nechal na potencionální opravy dojíždět do boxů. To samé se děje i s RF. Hazard s bezpečností pro prospěch druhého jezdce, to určitě ne. Ono to samé když Magnussen porušoval pravidla úmyslně a cíleně, na to by se mělo posvítit prostě odrazujícím způsobem.

Posuzovat bezpečnost auta na základě toho jestli se to dá opravit, je jak to říct, nechytré.
Co kdyby se těsně po Perézově incidentu stalo něco, co by zapříčinilo červenou vlajku tak dlouhou, že to RB stihl opravit? Dělá to najednou z té situace bezpečnou?