Formula 1 stojí na začiatku dlhej cesty. Nové pravidlá si ani náhodou nezískali srdcia všetkých fanúšikov a pilotov. Problémy a nespokojnosť sa dali očakávať, ale FIA a Liberty Media si zrejme nemysleli, že sa proti novým monopostom zdvihne priam tsunami odporu. Napriek tomu sme videli niekoľko skvelých súbojov, hoci predbiehanie pri novej generácii vyzerá inak.
Rusel si pochvaluje ked ma velku motorovu vyhodu. Do subojov moze ist opatrne a setrne k pneumatikam. Zatial co Ferrari musia ist na maximum. Co chvilu funguje ale potom sa prejavia ponicene pneu Ferrari a vykonova vyhoda Mercedesu.
Viem ze prevlada obrovsky hate a ano na jednu stranu je divne, ze na rovinkach zacnu auta spomalovat ale priznajme si, ze ak by neboli zabery z onboardu tak si to asi ani nevsimneme. Naopak mne to pride ako pomerne velka zabava, ked sa stale obiehaju, za mna zatial mile prekvapenie.
tento človek čo ho ferrari školí polku závodu aj keď ma o sekundu rýchlejšiu formulu .. strašne slizký človek ..nikto to nemá rád len on lebo ma najrýchlejšie auto a do medii bude hovoriť aky je on užasny a že si každý užíva formule fakt vačší krivák ako on neexistuje
Mika Häkkinen na Michaela Schumachera (Belgicko, 2000)
Kimi Räikkönen na Giancarla Fisichellu (Japonsko, 2005)
Fernando Alonso na Michaela Schumachera (Japonsko, 2005)
oni to nechapu jasne stara era bolo malo predbiehania ale každy ten suboj bol užasny každy ten suboj bol extremny to bolo na tom to užasne aj ked cely zavod čakate stači jeden taky to zaber a mate načom premišlať dnes ich mame ano je ich vela ale to je skoro ako predbiehať auto o kôlo nema to žiadnu emociu nemato žiadnu vahu
Zase na něj nebuďte tak zlí. Nic hrozného neřekl. Ten titulek je zavádějící.
podľa mňa aj niektorým skalným fanúšikom sa to páči o niečo viac ako napríklad pred týždňom
Řekl, podle něj. No a že se mu to líbí. Tak aspoň to přizná ne? Co má říkat, “ne, mě se to nelíbí, budu mistr světa, fuj “ ? Neblázněte lidi. Před měsíc posílal Lando Maxe do důchody, řed 14 dny s ním už souhlasil a zrovna tak Lewis.
Lando zůstává mírně nespokojen a Lewis začíná být nadšen. George je velmi nesympatický hošík, ale zrovna teď je neříká nic špatného ne?
Musíte se smířit s tím, že jsme fosilie. Ano @spartask má pravdu, ale doba nechce jeden úžasný moment za 10 závodů, ale permanenntní souboj, předjíždění, zmatek.
Náhodou mě se to že Lewis (a minulý týden Charles) školili George líbilo. A to Lewis není fakt můj šálek kávy (jsem velmi korektní), ale v tomhle jsem mu fandil.
Už to tu niekde niekto písal, ale pripomeniem to: Antonelli s prstom v nose z 10. pozície sa ako nôž maslom za pár kôl prederie na 2. miesto za Russella, mali sme možnosť to vidieť. A potom zrazu spomalia obidvaja a držia si odstup okolo 3-5 sekúnd pred Ferrari, aby to vyzeralo ako “preteky”…
Máme tu opäť deja vú 2014 a natíska sa otázka, prečo? Neviem, možno sa to v najbližších mesiacoch dozvieme, kto zas rozhodoval o motorových pravidlách predtým, ako sa oznámili zvyšku poľa…
No však toto doba tiktoku a generácie, ktorá potrebuje mať každých 5 minút nejaký impulz dopamínu inak by ich mrle zožrali, vidno to aj na filmoch/seriáloch, čo je naozaj smutné.
Tá neustála honba za tým aby pomaly každá sezóna vyzerala, ako naposledy 2021, mi naozaj príde, ako niečo vrcholne umelé a absolútne neprirodzené. Windsor to vo svojich videách celkom dobre popisuje, teraz sú to súboje o tom, kto má, aké mapovanie “vypľutia” baterky a potom jasné, že sa obiehajú tam, kde to nebýva zvykom, čo môže byť pre úplného laika zaujímavé, ale potom sa z toho celého stáva skôr McDonalds a nie kráľovná motoršportu . Ja si pamätám (teraz budem znieť, ako boomer), bolo menej pretekov, menej predbiehacích mánevrov ale za to to malo čaro takej exkluzívnosti / prestíže, použijem zase mierne filmové prirovnanie, radšej si pozriem nejaký aj ťažší / komplikovanejší film, ako mať neustále pred sebou niečo, čo má “dopamine surges” každých 5 minút aby mladšie generácie nesiahli po telefóne a nezačali lustrovať tiktok / insta, ktorý im tú ich potrebnú “dávku” doplní, lebo inak začnú mať normálne absťáky .
Čiže, suma sumárum, radšej aj tých menej momentov ale pamätných počas 10 pretekov, ako mať cirkus humberto baterkového deploymentu a po zhruba 10/15 kolách sa to aj tak ustáli a máme zase, ako sa hovorí “same but different, but still the same” . Čisto môj názor, fakt mi tieto nové pravidlá znechutili pohľad na to a urobili mi z F1ky frašku alebo skôr maškarádu, ktorá z toho robí naozaj McDonalds “pretekania”, našťastie mi ostáva F2ka, kto sa cíti podobne, odporúčam všetkými desiatimi.
Absolutny suhlas, naozaj sa vytratil taky pocit exkluzivity pri sledovani f1, vynimocnost, stava sa s toho umela show, ale taka je asi doba..aj mercedes zatial len davkuje svoje vykony, je nehorazne vpredu pred vsetkymi, ked si je tak sebaisty tym ze nemusia ist naplno, na hrane