Podľa Kravitza „natrel“ Aston Martin ich vlastný dodávateľ | Magazín F1 - F1online.sk

Proto volal na VAR, a VAR ke komisařům :grin:

…ale jinak jestli je zákaz komunikace nebo jen komunikace již není veřejná, to si nejsem jistý jak to nakonec dopadlo.

1 Like

Teď si čtu pořádně ty zprávy a ona to je docela zábava. :smiley:

Jo, jo…si vzpomínám jak po Abu Dhábí 2021 se mimo jiné i řešilo, jak představitelé RB tlačili a ovlivňovali vedení závodu.
Po víkendu musí být dotyční asi zděšeni, že to nedělá jen nenáviděný RB ale doslova všichni :grin:

2 Likes

Co s tym ma ROC? Pokial viem, to sluzi ako doplnkovy nastroj pre komisarov, ked sa nevedia rozhodnut. Sami si tam maju zavolat. Nechapem, co to ma s tymto spolocne. Ci snazis sa naznacit, ze oni si to pozerali na konci a ozvali sa komisarom, ze Alonsa treba potrestat?

Tak je to nekonzistenté, Ocon trest tiež dostať nemusel – FIA by to mala ujasniť. Je iné, keď mechanici chytia gumy, zasunú zdviháky (príp. aj pištole?) a čakajú alebo keď sa auta nedotýkajú, pretože sa počíta každá desatina.

Najčistejšie by bolo spraviť nejakú “penalty line”, za ktorou by museli mechanici čakať – čo by ale 5 s trest predražilo. Zas na druhú stranu zas SC trest dosť znehodnocuje (vďaka zníženej rýchlosti súperov na okruhu).

S tou Hondou je to zaujímavá úvaha, dokonca MB už vlastní len menej než 2% automobilky.

OK, predný zdvihák dáva zmysel - ale furt tam zostanú pochybnosti, či sa dotkol alebo nie (bola mechanikova ruka tesne nad kolesom alebo sa ho už dotýkala…). Uvidíme s čím prídu.

v mainstreamovom sporte ( futbal, hokej…) sa nemenia vysledky po zapase, na zaklade post analyzy diania / udalosti na ihrisku. preto si myslim ze rovnako by to malo byt aj v F1. ked pretek skoncil je koniec, vysledky su nemene.
jedine dovody na zmenu vysledkov by mali byt s ohladom na skutocnosti tykajuce sa veci mimo trate, napr. specifikacie auta, doping atd.

Na podanie protestu mas urcity cas, tak neviem co splietas dalsi den ci co. Podnet na preverenie pravdepodobne dat mozes, ale sak ja neviem uš, co my mame vedet ked oni sami nevedia, ake maju pravidla, mantaci kolko ich tam je. Pridaju dalsich a ti su tskisto neschopno, to mi je vyhr

ale toto nie je futbal ani hokej, nemozes porovnavat ine sporty. Vsetci sa tu tvaria ako keby to nebola uplne bezna prax, aspon je vidiet kolko ludi tu sleduju formulu 3 roky a vedia len to co si precitaju v aktualitach a su ovplyneni svojimi sympatiami / antipatiami a kolko ludi aj naozaj pozna formulu a dokaze brat veci s nadhladom…

To ze nejaky tim poda podnet na pripadne porusenie pravidiel je UPLNE BEZNA prax ktora sa deje takmer v kazdom zavode len sa to nedostane do vysielaciek. Vsetky timy pozorne cely zavod sleduju a hlasia riaditelstvu ked niekto podla nich mockrat prejde cez ciaru, zle predbehne, nenecha priestor… hocico.

Priklady kedy boli vysledky zmenene po zavode:

1, 2017 Verstappen, ilegalne predbehnutie Raikonnena ( 5 sekundova penalizacia po zavode a prisiel o 3 miesto…)

2, 2016 Verstappen za skratenie si zakruty a ohrozenie Vettela (opat riesene po zavode)

3, Ayrton Senna, podobne ako 2,

4, Hamilton prisiel o vitazstvo po zavode za zly prechod zakruty v suboji o prve miesto s Raikonnenom.

a kopec dalsich…

1 Like

Jeden čas se uvažovalo, že se v F1 zavedou stejné zvedáky jako třeba v LMP1. Nakonec se od toho naštěstí ustoupilo.
A teď si představte, že by každý jezdec, kterému by dali jakoukoliv pentli museli automaticky přidat 10 sekund jen proto, že se zvedák dotkl jeho vozu.

Ten druhy den bol obrazne pan detailista. Ale ked uz o to ide, tak tento konkretny zavod koncil pred osmou hodinou nasho casu, teda pred desiatou hodinou ich casu… A kedze maju dve hodiny po skonceni priestor na protest, tak sa blizime k polnoci, cize dozvediet sa o treste na “druhy den” nie je nerealne.

Okrem toho neviem co mas za problem. Ja plne rozumiem tomu, ako to dnes funguje a co sa stalo, jedine co som povedal je, ze by som tento limit (2h po pretekoch) skratil na 10kol po incidente. Vidim ze ty budes branit vsetko co Mercedes urobi, ale je to blbost, hlavne v takychto pripadoch.

Myslim, ze si nepochopil, ze sa tu fans pohorsuju nie na tom, ze to Mer nahlasil, ale ze tak zamerne urobil pred koncom, aby Alo nemal sancu nic s tym spravit.

…ale naco ti to ja vobec vobec vysvetlujem …

a ak sa incident stane v predposlednom kole tak co?

stale tam musis dat timom dostatocny cas na preskumanie incidentu a toho ci idu podavat podnet, aby tam nestrielali neoverene podnety hala-bala… tie 2 hodiny si urcite nikto nevycucal z prsta ale vysli z minulej praxe…

Nikde, napísané tam je, že buď sa má trestať okamžite alebo vôbec. A ešte, že Wolff je vychcaný č urák

1 Like

Lebo u komisárov nikdy nevieš čo z nich vylezie… Raz to je 10 sek nabudúce to bude 2,5 sekundy…

V prvom prispevku som pisal, ze toto by som aplikoval len v pripade, ak zostava do konca viac ako 10 kol. Je jasne, ze incidenty z posledneho kola nemaju sancu vyriesit v tom poslednom kole. Ani netvrdim, ze takyto model by sa mal aplikovat na vsetky prehresky.

Deň keď mrdcedes vypadne z f1 bude jeden z najkrajších v f1. Alebo by stačilo aby vlk vypadol a možno by bola f1 opäť viac o športe ako politike a podrazoch

No ta politicka moc by sa iba preklopila niekam inam, pravdepodobne k RB, takto to je aspon ako-tak rozdelene, ale ano, mercedes ma asi najsilnejsiu moc stale, ale postupne jěu mozu zacat stracat

Tak si hlboko v lese :smiley: politika bola vzdy sucastou f1, davno pred Wolffovom a daleko po nom aj bude.

Ani nemusis ist daleko, len si spomen co robil redbull v 2020 a 2021 ked im o nieco islo :smiley:

1 Like

Ak na to nema dokazy, tak nech je radsej ticho.