Péreza ženie tlak z konca zmluvy, hovorí Marko | Magazín F1 - F1online.sk

Sergio Pérez dnes ukončil jednu nelichotivú sériu. Zajtra vyštartuje z prvého radu čisto vlastnou zásluhou prvýkrát do minuloročnej VC Miami. Helmut Marko otvorene vyhlásil, že za zlepšenými výkonmi Mexičana v úvode ročníka stojí aj tlak z blížiaceho sa konca zmluvy.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/149298/pereza-zenie-tlak-z-konca-zmluvy-hovori-marko

https://twitter.com/checolover111/status/1776508261463642570 (:

Pár závodů a bude, jak loni

Třeba Péra nepohání pouze smlouva, ale třeba dostává od týmu větší podporu, než v minulosti.
Proč asi?

Doufam, ze s odbavenym kufrem na ceste do Mexica nebo jinyho teamu :)))

1 Like

He, jen se Perez priblizi hned kudla do zad. To je sefik jak malovany :sneezing_face:

Pozri si na pravo v RYCHLYCH SPRAVACH porovnanie Q kola Pereza a Verstapena…
Ked zacinaju na cielovej rovinke kolo, Ver mu s rovnakym monopostom uteka, ked uz su na maximalke. Vysvetlil som si to tym, ze asi mal lepsi vyjadz do Q kola… ale ked sa blizia k cielu a na poslednej rovinke je Ver zase rychlejsi a ked vychadzaju na cielovu rovinu uz k sachovnici, Perez je za Ver ale ma lepsi vyjazd a dobieha ho, ale ked uz si na plnej rychlosti Ver mu odskoci… takze rovnake monoposty nemaju… a to tu pisem stale… Ver ma rychlejsi monopost, ako Perez…
Ak by RB ohrozoval nejaky tim v pohary konstrukterov, zrazu by pecky jazdil aj Perez… :-1:

1 Like

Nemuze to byt nastavenim aera a deployem ers? (: Neni zadny tajemstvi, ze u konce kola nemaji stavu v baterkach viz. Belgie. Podle me oba budou mit jiny vyuziti ERS behem hotlapu.

2 Likes

Další jezdec, který má ze Sainzových výkonů bobky.

Nechapu souvislost, sorry.

V překladu to znamená, že má Pérez strach aby ho Sainz nevytlačil z jeho sedačky.

1 Like

Aaaaa, ted uz to dava smysl, sorry. :smiley: Ano, mas pravdu. Na druhou stranu Sainzovo a Verstappenovo fotr se moc nesnesou. A zase jsme videli, co dokaze Verstappenovo fotrik udelat za drama… (: Kazdopadne ja bych byl urcite radsi, kdyby tam sedel nekdo, kdo je schopnejsi nez Perez. Coz by Sainz mel byt

2 Likes

To je OK.
Na druhou stranu by mě nepřekvapilo, kdyby Horner ukázal Josovi kdo je v RB pánem a zasadil se o znovu najmutí Sainze.

Perez potrebuje mat nastaveny vyssi pritlak a tym padom ma mensiu maximalku. Je to tak roky, to si si vsimol az dnes? Perez ma casto mensiu maximalku a asi by to bolo trosku okate, keby mu auto priskrtia na maximalke, co je najlahsie spozorovatelna vec(pre vacsinu) nemyslis?

4 Likes

Pérez musí mít nastavený vůz na vyšší přítlak, když má krýt Emilovi záda.
Přední vůz vždy bere těm zadním část přítlaku.

Když začíná RB jezdit 1-2 jako Mercedesy v největší dominanci, tak je úplně jedno, co Péreze žene. Momentálně není jediný důvod ho měnit.

2 Likes

RB už nemá takový náskok jako v minulých létech a proto potřebuje oba jezdce, aby vozili body.
Nic víc bych za tím nehledal.

RedBull teď sbírá doubly snadněji než kdy jindy.

1 Like

Protože musí. Kdyby Péro vozil body ze šestého místa pokud by dojížděl, tak by RB v poháru konstruktéru dost silně ohrožovalo.

Jenže Pero t9 jezdí, protože mu to monopost dovolí