Sergio Pérez do svojej zbierky neutešených štatistík pridal ďalšiu: Z posledných 50 kvalifikačných duelov s Maxom Verstappenom ich 49 prehral. V Katare mu opäť tesne ušiel postup do druhej časti, keď obsadil šestnástu priečku.
Upadek toho tymu na vsech liniich sledujeme uz od kvetna a nejaky “vybojovany titul dva zavody pred koncem po tuhem boji kdovi s kym” v pilotech na tom nic nemeni.
Zvenčí mi taky připadá tohle nedůstojné účinkování už nekonečné, ale možná má velký vliv i to, že v RB nechtěli v průběhu boje o titul udělat v týmu změnu, která by mohla být pro Maxe rušivá. Čas na změny bude teď, tak se nechám překvapit .
Říká se, že se Perezovi sponzoři dávají 30m+.
Takže to musíš přebít jezdcem u kterého máš “jistotu”, že bude jasně lepší než on.
A ti prostě nejsou k mání.
Spíš je otázka proč takový tým musí mít platiče, a drží si ho.
To je trest za nabírání platičů. Jinak by tam šoupli na zkoušku Júkiho, místo něj do béčka Hadjara (nebo někoho jiného), když se Cunoda neosvědčí, tak vyhodit a další na řadě. Když máš ze čtyř pilotů dva s podivným postavením (do nedávna tak nějak tři, Ricci taky nebyl normální pilot), tak jsou z toho problémy.
Ano. Na pos.anýho i hajzl spadne… Problém nebude v nedostatku vůle, ale prostě si už přestal věřit, a to je zlé. Pokud ho šoupnou úplně dozadu, má aspoň omluvu, když tam taky dojede.
Podle mě Péro bojoval do prodloužení smlouvy. Pak už své úsilí vypustil.
Jediné řešení vidím ve změně prostředí. V RB je už odepsaný a snaha o setrvání mu může pouze ublížit.