Ohybné krídla McLarenu aj systém Red Bullu sú podvod, vyhlásil Vasseur | Magazín F1 - F1online.sk

Dakujem za zhrnutie a za upresnenie, ale predpokladam, ze @Matti hovoril o:

Ja som mu prave ten jeho “fakt” vyvratil tymi poslednymi VC, kde to neplati v ani jednom pripade - jedine Austin, kde @Matti pozrel len Wikipediu a zabudol na koliziu Sainza s Perezom, a teda ze realne Max ziadny posun vdaka nejakemu tempu v pretekoch nezaznamenal, skor prepad (na ukor Landa). A to je kamen urazu, ze som Mattimu vyvratil jeho “fakt”. A nie subjektivnym nazorom, ale objektivnym faktom.

Suhlasim. A za to som hejter McLarenu a mal som dodat neviem ake dokazy o tom.

Tak isto suhlasim. :slight_smile:

Mohlo. Spolu s DRS kludne mohlo (specialne pre Matti: neznamena to, ze to tak aj s istotou bolo). V 2021 tusim Mercedes odhadoval, ze RB ziskava vdaka flexi zadnemu kridlu na nich na rovinkach okolo 0.2-0.4s (tieto cisla si nepamatam presne, ale tusim to bolo takto nejak).

Ano, ale v to bol len zaver pretekov a Lando mal cerstvejsie pneu. V Singapure, Holandsku, Monze a neviem kde este mal takuto vyhodu konstantne a niekde aj vacsiu. V Singapure mu daval niekedy aj cez sekundu na rovnakych pneu.

Takze moj nazor je taky, ze rozdiel medzi McLarenom a RB sa vyrazne v Austine zmensil a myslim si, ze do velkej miery to moze byt ovplyvnene zakazom flexi zadneho kridla McLarenu. To je cele, co sa tu riesi. (teda riesi sa to, ze som napisal “evidentne” a este sa riesi to, ze to nie je fakt, ale len moj nazor)

Som s tym absolutne OK, ak si niekto mysli opak, ja som sem neprisiel utocit na nikoho nazor. Povodne som sem len prisiel Honzikovi vysvetlit, ze na veci sa treba divat v kontexte.

Naposledy:
Austin:
V SQ naskok RB/Maxa na McLaren a Ferrari stvrt sekundy. To mi ako malicko nepride.
V Q, poznacenej zltymi, si ty sam vtedy pisal, ze si podla teba siel tiez po dalsiu PP, skoncil 2. so stratou 0,03, Ferrari dalsie 3-4 desatiny vzadu.

V zavode, oproti uplnemu celu a naskoku z Q, s Landom bojoval koleso na koleso a Lando sa javil rychlejsi, len nevedel predbehnut po 2 vyjazdoch mimo trate (oboch) nie o 1. miesto, ale podium a Charles mu dal 20s a predbehol ho aj cez boxy/tempo aj Carlos - cize 3/4. miesto.
Aj tempom, aj poziciou, horsie v R ako v Q.

Ak toto je BS a nie je to prepad oproti tempu a vysledku z Q, tak je to este horsie ako som si myslel a uz vazne nepotrebujem tvoje mudra a urazlive vykrucacky, je mi z toho fyzicky zle… cau

2 Likes

Zjednodusim to, nech nejdeme donekonecna, lebo pises nieco uplne ine ako to, na co som sa pytal a co som oznacil povodne za bullshit:

Otazka plati. Tu je napoveda poslednych VC ako skoncil Max v Q a ako v GP:

Ktore su tie “ine VC”, v ktorych si RB v zavode polepsil oproti Q?

A drzme sa tohto, aby sme nevytahovali nieco, co bolo polroka dozadu:

Matti je podrazdenej. Musi bejt unavenej, vcera debatoval s tusim Raptorem dlouho do noci.

V Singapuru byly McLareny hodne rychle. Ale nezapomen, ze Singapur mela byt pro RBR nocni mura. Minuly rok tu shoreli.

Muze klidne byt.

Muj nazor je, ze snizeni ztraty RBR na McLaren se dalo ocekavat. Jednak typologii trate a jednak upgradem RBR. Kdyz do toho zakalkuluju pohodu Landa a nas…ranost Maxe v Singapuru a stres a nas…ranost Landa a pohodicku a dobrou naladu Maxe v Austinu, tak to tak desive nevidim.

Kridlo McLarenu urcite neco prinaselo, jinak by tam nebylo. U zarizeni RBR je to slozitejsi a komplikovanejsi, ale stejna logika se vyloucit neda.

Vyloucit se ale to co tvrdis neda. Logiku to ma.

Ale bez ohledu na to, je situace okolo kridla McLarenu nyni a RBR v 2021, podle me stejna, zrovna jako motorovy mod Mercedesu v ten samy rok. Ten mi teda prijde jeste vic za hranou. Ty kridla aspon testama prochazely, ale Mercedes ty motory stridal a jednoznacne se snazil zvysit vykon na ukor spolehlivosti.

Na Mexiko se tesim. Dobrou noc a plodnou diskuzi kluci. Mam takove podezreni, ze jeste nekoncite. :grin:

1 Like

Dakujem. Ja nikde netvrdim, ze su to fakty a musi to byt 100% pravda, len tvrdim, ze na zaklade toho, co som popisal, mam taky nazor. Dokonca som niekde tusim napisal, ze uvidime v Mexiku a mozno potom nazor prehodnotim. :slight_smile:

Mexiko bude paradicka, pekna trat a tie suboje o PK su viac nez zaujimave. :slight_smile:

Pekny vecer aj tebe. Myslim, ze uz sme (na dnes) skoncili, lebo nevidim, ze byt Matti odpovedal. A bojim sa toho, ze uz ani neodpovie na tu otazku, lebo by musel uznat, ze sa mylil a to som u neho este nevidel. :slight_smile:

Tu:

A predchadzajuce VC som napisal toto:

A neskor si zacal slovickarit ty. Evidentne.
Nepamatam si (nepisem urcite, lebo naopak, wiki nekukam), ze by v nich Ferrari startovalo za RB a skoncili pred, ako sa to stalo v Austine.
Ak to nie je zmena (a zhorsenie oproti Q), OK, mozem sa uz len zufaly a znechuteny pousmiat…

Ale necham vas s @tiMur vycislovat kolko mali 2 VC ziskat v McLarene. Boli aj odborne clanky, kde sa pisalo aj okolo desatiny, RB (urcite vo veci nezaujaty, to tusim vycislil na 1-2 desatiny) a vy uz ste na pol sekunde, tak sa pytam… a nie je to malo? :smiley: Mozno zajtra rano to bude uz 1,5s :smiley:

Tak sa majte, dost bolo mojich bullshitov, nemam viac zaujem, je mi zle… Dobru

2 Likes

Tak si polepsil alebo skoncil viacmenej podla Q? :thinking:

Lebo v diskusii so mnou si napisal, ze si polepsil oproti Q. A to co si pisal v diskusii s niekym inym je mi uplne jedno, ja to tu necitam cele ani nahodou a doteraz som necital.

Trapny pokus o zosmiesnenie, ale uplne vedla. To vycislenie okolo desatiny bolo tusim len ohladom mini DRS a nie ohladom flexibility celeho kridla. :slight_smile:

@tiMur strelil, ze by to mohlo zrychlit aj o pol sekundy na kolo, tak ja som len napisal, ze v 2021 boli odhady flexi zadneho kridla RB radovo v desatinach, tak som len poznamenal, ze v Baku flexi kridlo spolu s mini DRS mozno moze byt 0.5s. To je cele.

1 Like

Ty máš výdrž, ještě nezkažené ovoce :slightly_smiling_face: :+1:

1 Like

Uvedomil som si este 2 zasadne veci, ktore som nespomenul a chcem to mat pred spankom vyriesene.

Chronologicky:

Ten nazor (ohladne poslednych VC) bol tento:

@Jos_Verstappen odpoved:

Napriek tomu si neskor slovickaril (po tom, co si mne vycital, ze si viac krat pisal o evidentnom…)
pri mojej nestastnej formulacii

Ignorujuc vyssie uvedene (este si vymyslal, ze som pisal vsetky), pritom cela pointa bola:

  • doterajsie VC bol Max v zavode podobne, ci lepsie nez v Q
  • v Austine to neplatilo (prepad)

A ironia je, ze som si ani nevsimol, ze dokonca @tiMur (za co bez ironie uprimne dakujem, mozno som na to mal poukazat takto) nechcene moje slova potvrdil:

Okrem toho, ze Miami a Madarsko nie su posledne VC (co som viac krat pisal ze o nich je rec) a tam ani nebol problem s kridlom, je to teda jedine Austin, kde sa Max oproti Q prepadol a to dokonca v zavode, kde nemal ziadny problem (v Miami kolidoval s kuzelom a poskodil si podlahu, v Madarsku s Hamiltonom) a mal velky update, ktory si pochvaluje.

Tolko k faktom, ktore boli viac x oznacene za bullshit a k tomu pridana wikipedia. hov.na, prach, moja sebareflexia a podobne slusnosti, ktore nemam brat osobne.

A ked to vysvetlim, tak na zaver toto namiesto uznania, ze to bullshit nebol:

Pritom

Cize velmi sa ospravedlnujem vsetkym za tento roman, len som to potreboval doriesit a tymto ukoncujem komunikaciu s @Jos_Verstappen tu aj pri inych temach (ak nepride ospravedlnenie, nie za nazor, ale preukazane veci a hlavne zase styl komunikacie), lebo som extremne znechuteny a nateraz to nechcem riesit tym, ze na toto cele forum zanevriem (@Hedgehog vidis, ze to prislo :smiley: len pre niekoho ineho…).