Ohybné krídla McLarenu aj systém Red Bullu sú podvod, vyhlásil Vasseur | Magazín F1 - F1online.sk

Nebolo to len zariadenie na zmenu svetlej výšky, ktoré museli riešiť zástupcovia Medzinárodnej automobilovej federácie v posledných týždňoch. Rozhovory so zástupcami riadiaceho orgánu absolvoval aj McLaren, ktorý sa stal hlavným protagonistom ďalšej „flexibilnej kauzy“. Ako sa však ukázalo, stajňa z Wokingu nemusela ako jediná zasiahnuť do konštrukcie svojho zadného krídla.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/176024/ohybne-kridla-mclarenu-aj-system-red-bullu-su-podvod-vyhlasil-vasseur

Hupsík dupsík. :frowning:

3 Likes

FIA nechtěla zasáhnout sama od sebe ani proti zadním křídlům, a u mechanismu RedBullu se spokojila s tím že nevědí zda to RedBull využíval a vyslýchat je nebudou. Jsem rád že Vasseure to říká na plnou hubu bez politické omáčky, alespoň někdo.

4 Likes

Podvodníky nesnáším, ale mini DRS McLarenu se mi hodně líbí. Není to totiž pouze dílo chytrého mozku, ale hlavně hodně kvalitní rukodělné práce. :+1:

Jo :slight_smile: . 15151515151515

1 Like

Najhoršie na tom celé je to, že aj keď niekto podvádza v priamom prenose, FIA s tým nič nerobí… dokonca ani po závode… Pritom všetci sme to mali pred očami a všetci sme vedeli, že zadné krídlo je nelegálne. Čo potom chceme pri kauze RB, keď toto ani dokázať nie je možné? Na mieste Freda som rovnako nasrdený… Ferrari mohlo bojovať o titul, ak by FIA podvody trestala.

2 Likes

Aby to Vasseura nemrzelo, radeji bych si delal sve, rozjede se agenda kauza je tu hned, vzdy se neco najde…mozna potrebuje vice tlaku, double jim nestaci…

Já chci Vasseura do FIA :smiley:

1 Like

Ja bych chtel byt ve FIA :laughing:

Fred se mi libi cim dal vic. Jasne a strucne. :+1: Mimochodem Fred ma na to nazor jako par lidi tady na foru. @Evap nevolate si? :grin:

4 Likes

Najlepšie ako Lando vravel že ten systém čo má Red Bull je nelegálny pritom aj ich zadné krídla boli nelegálne… Bude sranda keď Leclerc vyfúkne druhé miesto Landovi alebo keby nakoniec titul medzi jazdcami išiel jemu a Ferrari získa pohár konštruktérov lebo si to viac zaslúžia

1 Like

Včera som bol podľa teba a raptora z inej planéty a troll keď som mal včera rovnaký názor ako má teraz Fred. Dnes sa ti to veľmi páči. Kam vietor tam plášť.

Inak Fred súhlasím. :+1:
Pokiaľ to použili, tak sú podvodníci. Minimálne morálne. A to stačí pred bohom. :wink:

3 Likes

nelegálny motor Ferrari svojho času, tak isto bez postihu, každí hľadá dieru v pravidlách

2 Likes

Nejspíše bys byl zklamaný. Stejný názor jsem měl na Rosse a koukni jaké paskvily vymyslel.

Ale tak krásný obrat, dnes už si tě určitě za včerejší názor váží mnohem více, vyvíjejí se :smile:

2 Likes

Neber mi iluze :smiley:

1 Like

Iluze Ti ponechávám, jen Tě chci připravit o zklamání. :wink:

Zadnej stejnej nazor jako Fred jsi nemel. Fred se vyjadruje ke dvoum konkretnim kauzam.

„Nie je na mne, aby som rozhodol, či je niečo legálne, alebo nie,“ povedal Vasseur na margo kauzy Red Bullu s porušovaním parc fermé. „Nie som v ich aute a mojou úlohou je sa sústrediť na nás a na prácu. Pokiaľ ide o legálnosť monopostov súperov, plne dôverujem FIA.“

„Nechcem hodnotiť špekulácie. Neviem, čo sa stalo, pretože nie som súčasťou ich tímu; neviem teda, či to použili, alebo nie. Ak to však použili, jednoznačne podvádzali. V tomto smere nevyužili žiadnu šedú zónu,“ vyhlásil Fred.

Ty jsi mluvil o nevere a snad vrazdach nebo neco takoveho.

Freda nechvalim za nazor, ale za to ze jde s kuzi na trh a styl, kdy to bere padni komu padni a neoddeluje kauzu RBR od kauzy McLarenu.

Ty plášti. Muj nazor na obe kauzy se nemeni. A rikam, ze pokud se obema teamum dokazou poruseni pravidel, zaslouzi trest. Jinak ne.

Pokud mel nekdo stejnej nazor jako Fred, tak @Evap a vicemene @Jos_Verstappen .

A to nebudu komentovat, tvuj vypad na me. Zadnym trolem jsem te nenazval a na vyroku ze jsme oba na jinych planetach bych nic nemenil a je to tak stale. Notabene jsme se na tom shodli. Podle tebe jsem jinde.

Hezky den. Tri minuty uplynuly.

5 Likes

Zatím ještě ne. Já řeknu :smile: .

2 Likes

Titulek za pět. Frederic Vasseur konstatuje, že nehodnotí samotný systém = podobu mechanismu u Red Bullu. Tvrdí to, že pokud ho použili k změně světlé výšky v době parc ferme, pak se dopustili podvodu. Což je správná implikace. Vasseur ovšem rozhodně netvrdí, že má důkaz, že tento antecedent byl naplněn.

Ale titulek tvrdí, že Vasseur označil za podvod samotnou existenci, resp. podobu tohoto systému.

Rozdíl je v tom, že podle titulku považuje Vasseur podvod Red Bullu za prokázanou záležitost (samotnou existencí systému), zatímco on hovoří o podmínce, za které by bylo možno hovořit o podvodu.

Takto ne, pane Pavlíku.

5 Likes