Oficiálne: Esteban Ocon podpísal dlhodobý kontrakt s Haasom | Magazín F1 - F1online.sk

Ne ze by na tom zalezelo, jsou to kamosi, nic vic.

Gasly není problém, ale Alpine bylo zdaleka nejméně atraktivní z továrních týmů a po ztrátě tohoto statusu mi připadá ještě méně atraktivní. Ne že by si s Mercedesem měl ještě pohoršit, ale zároveň pro příčky nejvyšší v 2026 jeho potenciál u mě klesl na minimum.

Myslím, že Flavio ještě stále dělá Alonsovi manažera. Určitě by se mu nějaký Krejcar navíc hodil.

Já budoucnost Renaultu neumím odhadnout.
20% týmu už prodali. I Binotto evidentně nechce mít s Renaultem nic do činění. Vrátil se Flavio, nad kterým určitě nejedná hlava zbystřila. Už ani o prozatímním šéfovi týmu Faminem není slyšet a o jiné náhradě taky né.

Ale volný bude Seidl, tak se ledy možná pohnou.

Pokud je to pravda tak proc ne, nabizi se to.

Já vím, že se to nabízí, ale přes všechny Alonsové geniální přestupy své kariéry si nemyslím, že by byl takový hlupák a znovu s Renaultem podepsal.

Alpine je tovarni tym Renault, dost neodborny clanek, jedine ze by Renault tym prodal, pak by to davalo smysl.

Alpine je filiálka Renaultu se zaměřením na sportovní věci včetně automobilů.

Pokud Renault proda tym, coz by odpovidalo informacim o motorech Mercedes, kdo vi co Flavio chysta, jsou to jen stripky.

Kazdopadne Renault s motory Mercedes je blbost nejvyssiho kalibru, nema cenu se o tom bavit, to jen obecne v navaznosti na @Matti

To je podle me jedno, Alfa Romeo taky uvidis maximalne s motory Ferrari, ale Renault a Mercedes…

Ale hlavne nazev Alpine je PR nazev modelove rady Renaultu.

never tomu, ze si mercedes moze klast taketo poziadavky, ze dodame motory len ked zoberiete jazdca a to zadarmo :slight_smile: navyse jazdca ktory pre samotny tim/automobilku je celkom bezvyznamny
daimler nema s mladym schumakom nic spolocne, je to osobna iniciativa wolffa

no a wolff nemoze ist proti zaujmom daimleru a pokial viem tak motorove oddelenie mercedesu je tak trochu ina firma ako ta co prevadzkuje pretekarsky tim v ktorom ma wolff podiel. motory vyraba firma ktora je 100% dcerou daimleru
a dotoho sa este zamiesaju vztahy renault-daimler v cestnych autach
ak by wolff zacal mat takuto poziadavku, ze bud mladeho, alebo ziadne motory tak by to renualt zacal riesit s tymi co su nad wolffom a neverim, ze by uprednostnili osobne wolffove zaujmy so schumacherom pred dlhodobou spolupracou ktoru maju s renaultom

Který Mercedes je vybaven motory Renault? Objevte ty nejlepší možnosti! (motorentraum.de)

Proč by tomu nemohlo být naopak v F1?

1 Like

Nikde som nepisal ze zadarmo.
Ale ani by to nemuselo byt drahe ako si pisal vyssie.
Mick je tak ci tak sucast Alpine, cize ak sa rozhoduju, dodavky motora od Mercedesu mozu cez Tota zavazit, o to viac ze Doohan tiez extra talent nebude…

To nie je o tom, ze si tam Micka prajem, alebo by som si ho ja sam vybral, ale ze to zvysuje jeho sance. Teraz, alebo uz asi nikdy…

Byl by to bizzar, Renault je obecne v F1 kvuli vlastnimu PR.

Ja bych si tedy Mercedes s motorem Renault nekoupil :yawning_face:

Tak to asi robia nieco zle, Alpine samotny sa moc nepredava po svete

drahe to bude, timy vedia aka je hodnota ich sedacky

Samotny Alpine ho zvazuje, tak preco by to muselo byt drahe?

alpine pod briatorem zoberie takeho jazdca a to zadarmo?

Už jsem slyšel, že i BMW používá nějaký motor od Renaultu.
Aston Martin taky vlastní motory nevyrábí a taky je to automobilka. Dokonce mnohem zvučnější, než Alpine.

Dnes Alpine vydělává především na hadrech, ale mít v garáži stodesítku bych se vůbec nebránil.

1 Like