Nemôžeme jazdiť s dvoma rozličnými autami, vypoklonkoval prosiaceho Péreza Red Bull | Magazín F1 - F1online.sk

to je to, ze Lando sa musel naucit s tym jazdit, a ze sa sakra naucil :smiley: ja by som chcel Dannyho vidiet v RB presne kvoli tomu co pises, ze mu ten styl teoreticky ma vyhovovat, tak uvidime

Ja chcem vidieť Hulkenberga.

Taký dobrý prospect do RB. Mladý, víťaz niekoľkých VC, skoro dosiahol titul, stovky podii.

1 Like

konecne si precitol a pochopil to, preco je Hulk druhy Bottas pre RB :stuck_out_tongue: :smiley:

Bol som slepý doteraz. Mea culpa.

Nechápem ako som si nemohol všimnúť taký talent

este chvilu a aj Alfa sa ti zapaci :slight_smile: ja som trpezlivy

Ja nechapem tieto diskusie…ved je jasne ze monopost je stavany na maxa…len skoda pre rb je ze skoro nikto nema podobny jazdecky styl…mozno lando a ricci…nepochodili gasly,albon ani perez a pritom su to uzasni jazdci len potrebuju ine auto…bolo to vidno ked mali rovnake auto tak bol perez viac nez vyrovnanym partnerom…

Ale ved oni maju stale rovnake auto.

Tu jednu VC myslis?

Nechapem, ako mozu niektori ludia popierat realitu. Verstappen ma Pereza v hrsti prakticky kazdy jeden vikend, dokonca ho drvi v kazdej casti kvaifikacie a v kazdom treningu. Nepamatam si, ze by nejaky jazdec svojho timoveho kolegu drvil takym sposobom, mozno u Alonsa by sa nieco take naslo. Ale snad nikto nebude tvrdit, ze Massa mu bol v roku 2010 vyrovnanym partnerom, lebo po Australii viedol sampionat. Este aj Bottas a Barrichello popri Perezovi posobia ako vyzyvatelia. Perez bol vyrovnanym patnerom nanajvys tak v pocte predbiehacich manevrov, kedze startuje stale zozadu.

5 Likes

On tuším i Bottas někdy na začátku sezóny vedl šampionát, to se občas stane, a asi málokdo ho považoval za srovnatelného jezdce s Hamiltonem.

To asi ne, tahle snaha “převyprávět” výsledky závodů i šampionátu je stejně věčná, jako je právě v F1 nesmyslná. Vždycky bude někdo, komu bude připadat, že vítěz “má jenom nejlepší auto”, popř. mu nejlíp sedne, a bude ignorovat, že tady se právě v tomhle soutěží - aby se v pravou chvíli potkal ten, kdo má kvality na to stát se mistrem světa (a těch může být plno!) s autem, které je dostatečně kvalitní (rychlé i spolehlivé), shodne se s ním tak, aby z něj dostal úplné maximum, a s týmem, který dokáže zajistit, co je potřeba. V ničem jiném to není (+ smůla a štěstí :woman_shrugging:).

5 Likes

Ok tak sa opravim…ked mali rovnake auta predtym ako ich zacali upravovat na maxov jazdecky styl…tzn zaciatok roku 2021 a aj 2022…velmi dobre si pamatam ako bol max nervozny …a netrvalo to jednu velku cenu…teraz uz ked ma auto presne podla svojich predstav tak je jasne ze ho drvi…si vezmi situaciu…na zaciatku sezony pred testami mame neupravene auta…raz som rychlejsi ja raz ty…zacne sezona a tim auto upravuje namna a tebe to vobec nesedi…uz som rychlejsi iba ja a drvim ta…znamena to ze som lepsi jazdec ako ty???nemyslim si…a takych situacii je vela v kazdom time…len si to treba vsimat a nie konstatovat fakty…

Vobec neviem, co tym myslis. Verstappen bol na zaciatku sezon 2021 a 2022 velmi silny a kazdy vikend bol daleko pred Perezom.

Takyto pomer sil medzi Verstappenom a Perezom nikdy nebol. Verstappen bol vzdy rychlejsi nez Perez, jedinou vynimkou je Baku 2023.

Takto napisane je to zavadzajuce. Red Bull auto v prvom rade vyvijal tak, aby bolo co najrychlejsie. Aj ked je pravda, ze sa to stretlo s tym, ze to vyhovovalo Verstappenovmu jazdeckemu stylu, je to predsa jediny legitimny postup. Ked ma Perez obmedzeny jazdecky styl, ktory funguje len pri velmi specifickom spravani auta, je to jeho slabina a jeho problem. Tim nema absolutne ziadny dovod na to prihliadat, kedze by ich to brzdilo vo vyvoji a maju Verstappena, ktory rychlejsie a narocnejsie auto zvladne.

Neviem, co da teda snazis tvrdit. Ze Perez s Verstappenom su vlastne vyrovnani a rozdiel medzi nimi je sposobeny nespravnym vyvojom? To je proste nezmysel vo vsetkych aspektoch. Ako som uz pisal, vzhladom na to, ze pocas vzajomneho posobenia v Red Bulle Verstappen s prehladom porazil Pereza kazdy jeden vikend s vynimkou Baku 2023, nie je dovod si mysliet, ze vy za akychkolvek okolnost boli co i len trochu vyrovnani.

3 Likes

Saúdská? Q V Miami? :grinning:

V Saudskej mal technicky problem a zdravotne tazkosti, Miami vyhral.

A jsme doma, když Peréz vyhral v Saudske tak protože to a to … a to je přesně ten pristup Hornera a Helmuta, co srazel Peréze. Vyhrál, ale v Q nebyl rychlejší, píšu ti Miami Q

Uz mi je to trapne, riesi sa tu uplna hovadina. Verstappen s Perezom vytiera podlahu, lebo je ovela lepsim jazdcom, ziadny iny sirsi kontext tam nie je.

5 Likes

No trapné je, když je ovela lepší pilot a musíš psat, že měl zdravotni problémy, proto prohral v Saudske, srsly

Podla oficialnych vyhlaseni Marka a Hornera Verstappen v ten vikend mal zdravotne problemy, ktore limitovali jeho vykonnost. Vzhladom na to, ze za inych okolnosti Pereza s prehladom zdolal aj po starte z 15. miesta nemam dovod to spochybnovat.

Ano? Ale.v Baku ho nezdolal. A je smutný, že zeovna bereš tyhle prohlášení vážně a jiné šéfy týmu vážně nebereš

Dobre, co z toho teraz vyplyva? V dalsich 60 vikendoch, co boli timovi kolegovia, ho zdolal.

Ako som uz pisal, je mi to uz trapne riesit Pereza, o com sa tu vlastne bavime? Aj trochu lutujem, ze som sa do tej debaty vobec pustal, ved to je uplna stupidita. Verstappen je skvely jazdec, momentalne najsilnejsi na roste, Perez je dvojka, momentalne si prechadza jazdeckou krizou, ani keby bol v top forme by v ziadnom vesmire a za ziadnych okolnosti nebol schopny Verstappena ohrozit, tym by som k danej teme zhrnul vsetko relevantne a napriek otvorenosti inym myslienkam v tomto pripade povazujem iny nazor za absolutne neobhajitelny. Tymto to z mojej strany aj ukoncujem, lebo vidim, ze uz sa nechavam zatahovat do diskusii, ktore mi vobec nic neprinasaju.

4 Likes

No tohle opravdu nic nepřináší
Ty si pojedeš to svoje o super Maxovi a vůbec nechapeš tu debatu kolem a ani to, co dopomohlo Perezovi ke krizi