Neakceptovateľné, povedal o spoľahlivosti Alpinu Alonso | Magazín F1 - F1online.sk

To mluvíš už zase spíše o Gaslym ne? :joy:

1 Like

Všiml sis jak Ferda poslední dobou napíše nějakej nesmysl a když jsou mu předložené arguemnty, tak začne plácat vodu kolem? :rofl:

To už dělá nějakou dobu, i ohledně jiných témat. Slábne.

1 Like

Jen né všichni za havárky.

Ajééé, každej pilot měl min jeden bod za crash letos a Alonso jich fakt neměl nějak moc, hlavně poslední dva co měl, tak byl jen jeden jeho chyba

Když pak Španěl rozzuřeně opustil místnost, Mattiacci se dlouho nerozpakoval, zvedl telefon, zavolal Sebastianu Vettelovi a sdělil mu, že Ferrari je nyní připraveno aktivovat předběžnou smlouvu, kterou se Scuderií kdysi podepsal, a že jestli má stále zájem, jsou pro něj v Maranellu dveře otevřeny.

1 Like

Je to škoda že Ferrari ne a ne prorazit. To že Alonso tam chtěl tehdy změny mi postupem času přichází více a více oprávněné a odůvodněné. V každém případě asi takhle:

Allison přiznal, že Ferrari stálo o to, aby Alonso zůstal. Ale nikomu se nepodařilo ho přesvědčit. „Ne, nedokázal jsem to,“ řekl pro La Repubblica. „Vysvětlil jsem mu, že se věci změní, že je nové auto dobré, že se ztráta zmenší, že zůstat s námi má smysl.“

„Ale on už byl v té době zcela bez iluzí. Byl jsem desátý člověk, který mu to říkal, slýchával takové věci roky a už jim nevěřil.“

… samozřejmě je otázka jak by to dopadlo kdyby zůstal, zejména s rokem 2017 a 2018, to už je ale jiná kapitola.

2 Likes

And? whats your point?

Ferdinad zase bez kontextu :rofl:

Allison mohl říkat co chtěl, když Mattiaci už rozhodl.
Navíc svého času byl čtyřnásobný Vettel mnohem větší štika než Alonso, který si v McLarenu neudělal zrovna andělskou pověst.

Co to tady proboha plácáš? tak zkus zapojit mozek ano? Alonso už Ferrari nevěřil (2014 byl strašný šrot a i tak měl dvě podia a dal Kimimu strašnou dardu), takže nechtěl pokračovat, Mattiacimu nezbylo nic jiného než vzít utrápeného Vettela, kterého rozdrtil nováček v týmu Ricci. Mattiaci na konci sezony byl vyhoze z celé organiazce Ferrari, protože nedokázal udržet Alonsa a Alisson potvrdil, že stáli o Alonsa jeho setrvání. Chápeš už ty spojitosti nebo zase budeš plácat?

1 Like

Nic z toho ale Alonsa neoprávňuje z toho, aby se mohl takhle chovat ke svým šéfům. Kdoví zda se Alonso nezachoval podobně jako k Dennisovi a Mattiacimu i k Szafnauerovi.
To by jsme se pak nemohli divit, že raději přešel k Astonu, kde bude mít absolutní svobodu.
Ale to už pouze spekuluji. Přiznávám.

A jak se zachoval? Mattiaci nebyl schopný ničeho a Alonso toho měl dost, já teda radši takovou povahu, než být připrdnutý a čekat, jestli mi někdo něco dá. Mimochodem vzpomeň si na odchod Hama z McL a jak “krásné” to bylo, tak že Dennis začal mluvit o trikách a přístupu Hama v týmu

1 Like

Jenže F1 týmová práce a né vždy musíohnout hřbet pouze Piquetové.
Když odcházel Hamík k Mercedesu, tak šel vizuelně do horšího týmu a dobrovolně. Taky si nevzpomínám, že by Hamík McLaren, nebo Rona nějak ponižoval, nebo ukazoval na ně prstem, tak jak to má ve velké oblibě Alonso.

Ano, F1 je týmová práce a Alonso má za úkol odvést co nejvíc na trati. V tomhle si myslím nikdy nezklamal, jeho nasazení je extrémní, i v situacích, kdy si člověk říká, proč se na to nevykašle (takový pocit jsem měl letos x-krát). Že pak vyžaduje takový přístup i od ostatních, zase v jejich rolích, je snad normální. :slight_smile: Tým na jeho straně ve spolehlivosti naprosto selhal.
A jako nevím koho tady Alonso ponižuje. Ono možná, kdyby Szafnauer a spol nezlehčovali poruchovost Alonsova vozu, tak by ten vztah taky vypadal jinak…
Doufejme, že se ta smůla fakt příš.tí sezonu obrátí v daleko šťastnější průběh.

3 Likes

Omlouvám se, že se zapojuji do té vaší hloupé a nesmyslně hádky.
Asi je třeba do všech těch proměnných zahrnout osobnostní podstatu těch kluků. A je jasné proč se chovali a chovají tak jak je zdokumentováno. A taky proč dopadli tak , jak dopadli.
Hamilton, když se dostane pod tlak, tak začne pracovat a je úžasně efektivní.
Vettel se pod tlakem zhroutí a je poloviční.
A Alonso pod tlakem přirozeně dělá věci, na které ostatní nemají žaludek.
Je to hodně vidět i na jejich fanoušcích, jakou stránku osobnosti preferují.
Toť můj příspěvek k tématu, dále nebudu reagovat a ničit fórum.

2 Likes

Vždyť to tam právě přiznává, že přemluvit Alonsa už nešlo.

1 Like

Souhlasím, všichni musí makat na plný výkon, ale když se jede hrana, tak technika vydržet nemusí.

Třeba Ferrari se přiznalo, že museli snížit výkon, aby dojížděli do cíle. Honda taky měla začátkem roku flambovací období a byl by div, kdyby se v Renaultu, který se sám přiznal, že letos budou riskovat poruchy nevyskytovaly.
Možná k nim sám Alonso přispíval tím, že raději volil vyšší výkon, než jistotu.
Nevím, ale jako divákovi se mi tahle možnost docela nabízí.

Ono to je druhá věc, z týmu jako Ferrari když tě nechtěj pustit není snadná cesta do jiného týmu. Tam tě musej už nechtít nebo je třeba se k tomu dopracovat :smile:

1 Like