Načo dvojité žlté vlajky? Podľa Russella “zvíťazil zdravý rozum”, Verstappen to vidí inak | Magazín F1 - F1online.sk

Kvalifikáciu na Veľkú cenu Rakúska poznačila aj nehoda Maxa Verstappena v jednej z najrýchlejších častí okruhu. Po strate kontroly nad svojím autom vyletel z deviatej zákruty a skončil v bariére. V danom úseku takmer 20 sekúnd viali len žlté namiesto dvojitých žltých vlajok, nad čím Holanďan krúti hlavou. Podľa Russella však zvíťazil zdravý rozum.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/237428/naco-dvojite-zlte-vlajky-podla-russella-zvitazil-zdravy-rozum-verstappen-to-vidi-inak

Naco dvojite zlte vlajky ? To iste si hovoril v roku 2015 v Japonsku aj Bianchi.

1 lajk

Prepáč, ale toto je dosť iná situáciá.

  1. Nebolo mokro
  2. Viditeľnosť bola úplne ok
  3. Žltá vlajka v danom minisekrore platila
  4. Russell len stihol prejsť skôr ako bola dana double yellow

To že FIA po rychlých kolech vyvěsila dvojtou žlutou, tomu dala definitivní korunu :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 lajk

Maxík neplač,nemal si sa výbúrať,tlačil si auto až za hranice jeho možností…tie dvojíté mali byť automaticky,je to pomerne nebezpečný úsek…

Najväčší komediant od čias Hamiltona, respektíve jeho priamy nástupca. Ak by mu to nehralo do karát, prvý by bol uplakaný. Chudák Kimi, ktorý spravil všetko správne s ohľadom na bezpečnosť a zdravý rozum, samozrejme takí na to vždy doplatia

Samozrejme,ze to nebolo identické. Ale pri blbej zhode nahod,sanca bola sice minimalna,mohol na tom istom mieste v plnej rychlosti,teda spomaleniu o 0.1 sec ,iny pretekar vyletiet a ak by trafil Maxa,výsledok by bol ina. Na jednej strane FIA razi heslo bezpecnost na prvom mieste, na strane druhej toleruje slabe spomalenie. Vo vseobecnosti by mali byt pravidla o spomaleny prisnejsie , v sulade s trendom :bezpecnost .

Myslím si ale, že je stále ve hře o vítězství.

1 lajk

Castokrat pises rozumne, ale tentokrat si to prestrelila. Cize niekto moze a ostatni nie? Ked by mu to ustrelilo a napalil to na to iste miesto ako VER, tak co? Plakala by si tyzden, ze su obaja v nemocnici? Ci Georgika si budes obhajovat aj keby sa co dialo?

Ale ved to iste sa stalo v Maďarsku pred pár rokmi! Nebolo to síce úmyselne ale tiež sa netrestalo

Tie pravidlá su jasné

Okrem toho brzdiť o 100m skôr jw v F1 dosť veľké spomalenie …..

  1. Ja tu už dosť dlho nič nepíšem
  2. Toto je ale diera v pravidlách za ktorú Russell nemôže
  3. Nestalo sa to 1x ! Toto za proste môže

Je to sice ina situacia ako v Japonsku pri Bianchim, ale zaroven dost podobna. Russell nespravil ziadnu chybu, pravidla su na jeho strane, ale obrovsku chybu spravili komisari, ze tam nedali hned double yellow alebo rovno red flag.

Stacilo, aby Russell vyletel rovnako ako Verstappen a mohli mat obaja minimalne po kariere.

Na Russellovi su najhorsie tie jeho vyjadrenia a charakter, respektive bezcharakter. Keby bol on takto v mure, tak by zase bliakal "red flag” a tu zltu by rozoberal este pol roka na kazdej tlacovke. Alebo keby nema rozbehnute dobre kolo, pripadne on by svoje kolo ukoncil a Kimi by to praskol cez zltu na PP.

A pritom mu stacilo povedat, ze on sa drzal pravidiel a zvysok je na komisaroch a nikto by mu nemohol nic vytknut. Ale slizoun sa nezaprie. :face_vomiting:

2 lajkov

A to vôbec nie je pravda ……

Stalo sa neraz že niekde stal a nekomentoval to nijak !Okrem toho 1x keď stál uprostred trate

Čo bolo úplne legitímne

A aké vyjadrenia ? Ze dal dobre kolo? Lebo oni boli dobré aj pred YF!

Co konkretne nie je pravda?

Že by kričal ! Lebo X situácii kde sa to nestalo existuje

Aj v Barcelone po Monaku napríklad to bol on kto povedal ze je to za ním, a on appeal žiadať nebude!

Ale to si už nevidel,že ?

A tváris sa ako keď je niečo proti nemu tak sa sťažuje

Som rad, ze riesis najvacsiu blbost. Asi so zvyskom bez vyhrady suhlasis. :slight_smile:

1 lajk

No on este nariekal minule aj nato ze Verstappen isiel pomaly v pripravnom kole a mohol ho zabit… a nasledne da taketo vyjadrenie viď nižšie… lebo sme nemali uz xy pripadov ked piloti naburali pod SC alebo v instalacnom kole ked nejdu naplno, vsak tam mohol byt napr strk na trati alebo nieco ine kvoli comu nabural ten pred nim…

Vacsina tvrdime ze dodrzal pravidla a Fia spravila chybu, nie on. Rovnako ale tvrdime ze je neskutocny pokrytec prave kvoli tymto jeho vyjadreniam z extremu do extremu ako sa mu to hodi….

4 lajkov

Tohle nebylo o zdravém rozumu, tohle byl zbytečný risk ze strany FIA/komisařů. Max po bouračce rozhodně nebyl na bezpečném místě. Který jezdec by tam chtěl havarovat a vidět že tam ostatní stále jedou “skoro” hranu? Chápu žlutou když někam “dojedete” a odstavíte auto který není přímo v možné trajektorii dalšího, ale tady to zaručeno prostě nebylo. Ale je to jen můj kritický pohled, jestli se ono malé riziko katastrofy bere za přijatelné, budiž.

3 lajkov

Ked nebola DYF potrebna preco ju potom vyvesili hned jak presli mercedesy? :thinking:

3 lajkov