Tak MS by měl být souboj nejlepších. Nechápu, proč se to rozšiřuje.
Rozšiřuje se fotbalové ms, hokejové. O ničem.
Vůbec si nevážíme hráčů, kteří mají za sebou náročné sezóny.
Evropští odehrají 60-70 zápasů a NHL ke 100. Fotbalisti okolo 50.
K čemu to je? Že hraje USA-Maďarsko? Nebo ve fotbal Německo-Curacao? A další věc, že se ten hokej hraje každý rok. Ten fotbal má aspoň prestiž, že to je jednou za 4 roky.
Ať udělají hokej jednou za 4 roky pro 16 týmů a jsem s tím v míru.
To by tam potom patrilo max 8 tímov, ale biznisovo to nemá zmysel, hoci chápem, že zápas Maďarsko - V. Británia včera asi nikoho nezaujímal, okrem Maďarov a Britov.
Nie je to síce masovo populárny šport, ale najmä v UK dosť rastie v posledných rokoch, pričom podľa dostupných zdrojov je priemerná návštevnosť ich ligy 3800 divákov na zápas. To nebude až tak vzdialené od našej ligy.
Porovnanie s baseballom, ktorý prakticky u nás neexistuje, je teda úplne mimo.
Skôr by som to prirovnal k nášmu basketbalu / hádzanej / volejbalu, aj to je asi na tom UK hokej, čo sa týka diváckeho záujmu, lepšie.
Hokejová repre UK teda podľa mňa má svoju fanúšikovskú základňu.