Masi to neustál, na pozícii riaditeľa pretekov končí! | Magazín F1 - F1online.sk

lenze to nie su ziadne predpovede, ale diskuzia o moznych dopadoch ci moznych politickych ci inych motivoch vo FIA. Nechapem preco mas potrebu to tahat do nejakej primitivnej hadky.

2 Likes

Tak keď tvrdil, že Masiho neodvolajú, potvrdia správnosť jeho postupu, tak to nebola predpoveď? Nuž asi nie…lenže teda čo to bolo?

Já se obávám že tohle nikam nevede, výklad mají dokonce od samotného Masiho ale jejich vůle je jinde. Podporu v pravidlech nemají, výkladem je vyřazuje sám Masi ale oni jedou jen tu svou. On tu pravomoc pouštět jen někoho neměl a tím že to udělal hrubě selhal. Už se to nedá vrátit ale alespoň si ten člověk už nezapíská, vyhazov tomu koneckonců dává za pravdu. Kdyby to bylo v pořádku tak by se Masimu dostalo ze strany FIA obhajoby v celé kráse, každý to ví.

Súhlas, nikam to nevedie, ale zabaví to… :smile:

Jak mohl nekdo znicit takovou sezonu, kolik pilotu a ikon se ztrapnilo, nekteri me dost zklamali.

Andrettiho mam rad byl vzdy pilot s nazorem a zajimavy, ve veci Masi to nevychytal a nechal se ztrhnout, skoda dovedu si predstavit ze behem roku se v nazorech prikloni k HAM.

toto je ilustruje preco ta tvoj prisup diskvalifikuje do zmysluplnej diskuzie. Akonahle ma niekto iny nazor tak je trapny a sklamal.

A keď sa tak chováš ty, tak to ilustruje čo? (gloryfans, Svedkovia Hamiltonovi, bedákanie, fňukanie etc)

nie, bol to jeho nazor nato ako sa vyvinie situacia. Alebo snad veris na predpovedanie buducnosti? V tom pripade som si ja alebo ty zmylil diskuzne forum…

jacks

1 Like

Jsem odbornik, me nazory a predpoklady maji svou vahu, skoda ze ty volis cestu negativity, proto si tady zbytecny, muzes to zmenit.

Áno, dajme tomu, bol to názor, a je ním aj teraz, lenže diametrálne odlišným. A ja som len upozornil na to, že ho zmenil, hoci doteraz to popiera. Aj ty môžeš zmeniť ten svoj a uznať že Masi letel nie na základe politického tlaku, ale toho, že spravil fundamentálnu chybu, ktorá rozhodla o titule. Napr. ja si osobne neviem predstaviť ako politickému tlaku statočne odolávali štyria, takmer noname komisári a celá FIA si sadne pred Meds na zadok.

ilustruje to vzorce spravania istych diskuterov.

Gloryfans su ludia co fandia Mercedesu pretoze sa aspon takto identifikuju s ich uspechom. Nezaujima ich uspech urcitych ludi ci stajne, ale svoj vlastny z pohladu, ze sa rozhodli spravne a vsadili na toho spravneho kona.

Ked niekto pride k clanku kde sa Verstappen vyjadruje k viditelnosti s novymi gumami fnukat nad nejakou koliziou spred roka ako to mam nazvat? vsetky tie taraniny o zlodejstach a sprisahaniach? To je u mna bedakanie. Ked sa s tym identifikujes to je tvoj problem.

4 Likes

…ani som necakal taketo exemplarne a promptne potvrdenie mojho usudku.

2 Likes

Jo, odborníku, kromě jiného jsi prorokoval, že Stroll si namaže Vettela na chleba.

S tou odborností bych to nepřeháněl.

A takto by si to nemohol napísať? Veď Bretnix, a nehnevaj sa na mňa, ale tiež nemáš k tomu ďaleko, sa chová presne podľa tebou popísanej šablóny.

a preco by nezmenil nazor? Podla toho co som doteraz cital tak Bretnix dava svoje komentare ku aktualnej situacii. Kedze nema krystalovu gulu tak sa moze v odhadoch aj mylit. To uz je risk, ktory na seba berie kreativny diskuter. Je jednoduchsie dookola verklikovat nejaku mantru, ze pravidla su pravidla a pod a sem tam to prelozit nejakou stavnatostou. Tam sa nezmylis. To ale diskuzia padne na uroven ked zdochynala f1.sk.

3 Likes

No Redbull ziskal posledny konstruktersky titul skoro dekadu dozadu. Je jednoduchsie podvedome sa identifikovat s uspechom. Iste gloryfans pridu aj s pripadnym dalsim uspechom Redbullu ci Verstappena. Teraz je ale situacia taka ako som ju popisal. gloryfans sa povacsine identifikuju s Mercedesom.

2 Likes

Ale ja mu nevytýkam zmenu názoru, hoc ho považujem za rovnako absurdný ako ten predošlý, ja mu vytýkam popieranie tej zmeny. Lenže miesto vykonávania práce tlačového hovorcu Bretnixa by ma zaujímalo, prečo sa stále vyjadruješ k niečomu, čo ťa už dávno prestalo baviť.

aj ludia ako ty stale opakuju to iste. povacsine sa identtifiku tym, ze pravidla neovladaju a obhajuju rozhodcov, ktory ich evidentne tiez neovladaju.

Díky. Problém je v tom, že vanoverlordovo hlavní téma je “Bretnix” (v závěsu potom jeho animozita k Red Bullu). A klidně mu odpovím na cokoli přímo, ale nejdříve si bude muset z příspěvků vyškrtat všechny obraty, jejichž cílem je mě za každou cenu shodit.

Samozřejmě jsem po Abú Zabí vyšel z premisy, že FIA bude hájit legitimitu Verstappenova titulu, a proto Masiho podrží (byť měl za sebou svízelnou sezónu).

Kromě jiného proto, že odstřelit Masiho by podpořilo řeči o tom, že Verstappen získal titul faktickým podvodem v režii MM. (Které se teď objevují.)

Ale do situace vstoupilo několik věcí, které se předvídat nedaly. Například kampaň “Hamilton odejde”. Případně vlastní představy a zájmy nového šéfa FIA, který se vybarvuje teprve teď.

A který Masiho odstřelil.

Znamená to, že FIA tím záměrně a veřejně podkopává status Maxe Verstappena jako mistra světa? Opravdu si nemyslím, že právě toto chce FIA sdělit - už jen proto, že by se sama střílela do nohy. Zamyslet by se nad tím mohli i naši oponenti.

A pokud přesto odvolává Masiho, pak je na místě se ptát, jaké důvody k tomu vedly - i za cenu řečí, kterými teď část fanouškovské obce podkopává Verstappena jako mistra světa.

Vylíčil jsem je výše.

V případě budoucnosti MM jsem měl špatný odhad, byť nedávno jsem sám napsal, že možná opravdu skončí (oslabování jeho pozice se dalo vycítit). Ale v ostatních bodech jsem to trefil dobře: dochází k organizačním změnám a pravidla se mění tak, aby se v podobných situacích jako v Abú Zabí závodilo.

Všimni si, že na náš poukaz, že kdyby to celé bylo o epickém failu MM, potom by bylo naprosto zbytečné měnit pravidla, druhá strana neodpověděla.