Marko vychválil Bearmana a varoval Ricciarda: Musí prísť s niečím a musí to urobiť rýchlo | Magazín F1 - F1online.sk

Pod FIS skibob zatím nespadá. :grin:

Skibob jezdil můj kamarád z Deštného v Orlických horách Pepa Pohl.
Byl i mistr světa ve slalomu.

Spíše teda už bývalý. Neviděl jsem ho tak 10 let. :smiley:

Spíše už teď nespadá. Kdysi to byla naše národní parádní disciplína ve které jsme dominovali my a Rakušáci.
Musím podat opravu. Závody a skibobech se jely už v 1914, takže Fanánek skibob nevymyslel, jen ho použil v zimním tréninku místo motorek.

To jméno je mi hodně povědomé. Ale už je to nějakých 40 roků zpátky, kdy tenhle sport frčel.
Jako neregistrovaný amatér jsem na skibobu dosáhl největšího úspěchu kde jsem za odměnu nejlepšího skokana získal zlomenou lícní kost a horní sanici. :grin:

Nějaké úspěchy měl. Teda nevím jestli to nebylo spíš tím, že to jezdilo minimum lidí. :smiley:
Dřív jsem docela dost a dobře lyžoval, tak jsem se do Deštnýho párkrát najezdil.
Sjezdovka celkem pěkná, ale spíš pro hobíky, žádné velkolepé lyžování. Teda ono u nás žádné velkolepé lyžování ani snad není. :smiley: Ale trénoval se tam třeba klasický slalom.

Já jsem na základce vyhrál “sjezd” s “parametry” “obřího slalomu”. :laughing:

Skibob nikdy nebyl masový sport. Hlavní problém byly vleky na které skibobisty nepouštěli a proto jsme se museli tahat do kopce i s bobem pěšky.

Šusem jako Lasse Kjus? :smiley:

Nebo letem jako Eddie Orel.

Tam to byla docela kolébka, takže tam měli možná nějakou pomu nebo kotvu. :smiley:
Ale jezdili bokem, tak si nejsem jistej. :smiley:

Ano, zkusil jsem i “šušn”, ale spíš jako Standa Řezáč. :sweat_smile:

1 Like

Některé vleky určitě pro skiboby upravené být musely, ale jinak se musel vyhledávat kopce s lanovkou. I tam bývaly problémy.

my ski ist gut pripert :grin:

2 Likes

Byly i smrťáky. Myslím, že se v Deštné zabil Petr Ševčík.
Tak se to stalo ve Švýcarsku.

Taky občas trochu sportuju :wink:

IMG_20240316_194334

3 Likes

Novej trik s dopadem letmo na hlavu? :upside_down_face:

Hahahahahah wedr is very gut. Guut šušen. Ski vel pripert :joy::joy::joy::joy::joy::joy: ach takto som sa dlho nezasmial ked si spomeniem nanho

2 Likes

Ty bláho. A jak se Ti podařilo skočit na kole flopem přes pohoří? :slightly_smiling_face:

Jenom dobrý úhel záběru, to ale určitě víš…