Marko vychválil Bearmana a varoval Ricciarda: Musí prísť s niečím a musí to urobiť rýchlo | Magazín F1 - F1online.sk

Daniel Ricciardo má za sebou veľmi náročný štart sezóny. Jeho doterajšie účinkovanie v tíme RB pripomína skôr veľmi neúspešnú kapitolu jeho kariéry v McLarene, nie jeho úspešné obdobie v Red Bulle. Ricciardo pritom veľmi dobre vie, aké sú pravidlá: ak nepodávate výkony hodné prestupu do Red Bullu, ste z kola von. Prvé verejné varovanie mu vyslal už aj Helmut Marko.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/146765/marko-vychvalil-bearmana-a-varoval-ricciarda-musi-prist-s-niecim-a-musi-to-urobit-rychlo

No dobrý, a co teda s Lawsonem? Je to stejný supertalent jako Bearman a nevšimla jsem si, že by mu RB poté, co se vloni víc než osvědčil, “okamžitě našel kokpit v F1”, jak teď doporučuje Vasseurovi. Podle téhle logiky ho Ferrari taky může ještě rok nechat sedět a co bude se uvidí… Za sebe teda doufám, že se dočkají sedačky oba dva, jenom mě to v téhle souvislosti trochu pobavilo.

7 Likes

a mozno nam prave Marko nepriamo zdelil, ze Lawson bude sediet dalsi rok v RBcku

V podstatě si to taky tak překládám, dokonce by se mohlo stát, že vystřídá Ricciho ještě v průběhu sezóny. Přes veškeré proklamace ho logicky brali kvůli případné výměně Péreze, v juniorce pro ně nemá žádnou cenu, jenom zabírá sedačku. Nicméně je vidět, že z pohledu šéfů zas tak strašně asi nehoří a nejen Lawson, ale i Bearman si chvíli může počkat, pokud mají ošetřená ta správná práva (což nevíme). Jiná věc je, jestli aktuální spolupráce Ferrari s Haasem umožňuje umístění mladých jezdců. Tohle Ferrari proti RB hodně zanedbalo, Sauber už je dnes passé a Haas těžko říct - zkušenost s Mickem byla všechno, jenom ne ideální a nikdo z nás neví (a těžko se přesně dozvíme), jestli v tomhle nějaká spolupráce funguje.

1 Like

Na toto by som si aj vsadil, keď Daniel aspoň 3x po sebe do letnej prestávky neporazí Jukiho.

red bul bude mat ale ze velky jazdecky problem, ak by mu vypadol verstapen. perez traged, riciarda uz okrem vsetkych ostatnych poraza aj tsunoda, ktory tiez nieje supertalent. gasly albon, ktori sa tiez oproti maxovi nechytali, su radsej prec. mali by spravit ale ze vsetko pre to aby max neodisiel, pretoze s tym jeho autom to nebude nikdo vediet vyhrat a kym to prehodia na ostatnych, tak to potrva, a mozno to nebude vitazna cesta.

2 Likes

Hlavně by se mohla narušit ta zatím funkční geniální symbióza Newey-Verstappen, Max má podle všeho opravdu schopnost jeho konstruktérské umění optimálně využít. To se nemusí v jiné kombinaci podařit, nebude náhodou, že vedle něj ostatní pohořeli. Ostatně proto podle mě brali Ricciarda, ten s podobným autem jezdit uměl a jinde to taková sláva nebyla, ale zdá se, že už se neumí chytit. Nebo je mezi AT (nebo jak se jim teď říká) a RB právě v klíčové oblasti konstruktérský rozdíl a v RB by mu to zase šlo :woman_shrugging:.

Ja by som Ricciarda okamzite vyhodil a nahradil ho Lawsonom. Ten chlap ma viac zivotov nez macka, co je pre mna zcela nepochopitelne. Uz to, ze dostal sancu na ukor Lawsona, je uplna hlupost, ktoru treba cim skor napravit.

5 Likes

Souhlasím. I když může platit, že RB je opravdu specifický na řízení, tak si troufnu klidně tvrdit, že Max by Jukiho porazil v jakémkoli autě. A to Jukiho nepodceňuju a myslím si, že není špatný pilot, ale je to jiná liga a pokud by měl Ricciardo pomýšlet na RB, tak tohle nemůže předvádět. Prohrát s Landem v McLarenu ještě s přihlédnutím ke všem okolnostem pochopím, ale tohle už těžko.

Neverim, ze si v Red Bulle niekto seriozne myslel, ze Ricciardo tam po tom trapeni, co predviedol v McLarene, pojde nahradit Pereza. Takuto naivitu mozno mohli mat niektori fanusikovia, ci dokonca samotny Ricciardo, ale urcite nie niekto ako Helmut Marko. Skor chceli vyuzit Ricciardov marketingovy potencial a vymenit De Vries predsa nic nestalo. Ale ze by bol Ricciardov usmev cennejsi nez Lawsonov potencial, to sa mi naozaj nezda.

Fakt by mě zajímal Ricciho marketingový potenciál, o kterém se tolik mluví. Je to stárnoucí pilot, který má za sebou slušné výsledky, ale zase nic tak extra výjimečného. Jestli má F1 cílit na mladé, tak je to vůbec mimo. Ale nejsem marketér :smile: .

2 Likes

Nekde jsem tusim videl clanek kde dotycny spekuloval o marketingove hodnote Ricciarda. Mozna proto ma tolik zivotu. Asi ne tolik jako macka, ale jako kocka urcite. :grinning: Kazdopadne souhlas. Ricciardo je chyba RBR, pokud je to tak mysleno.

Ta prvni cast co pise @Evap o specifickemu vozu RBR s kterym jen tak nekdo jezdit neumi, to bych si taky tipnul. Ale zase hodne pilotu se musi adaptovat a Max asi bude patrit k nejlepsim v tomto, ale i kdyz se Ricci adaptivat dokaze a auto mu sedi, tak je videt ze psychicky uplne nejsilnejsi nebude a to je za me mnohem horsi.

Lawson je jasna volba. Nebo vyfouknout Antonelliho, nebo Bearmana. Jinak to nevidim.

Nerozumim proc Ricci neni v RB misto Pereze, jak si to preji fans :swimming_man:

Zatím jsem ještě nikde nečetl vyjádření Helmuta proč Ricciho zdrželi v boxech přes 40 vteřin.
Nejspíše se Helmutovi Ricciho problémy hodí do krámu, aby se odvedla pozornost od Hornerova nevyhazovu.

Nebyl to nahodou Botas ? :thinking:

Bottas RB taky samozřejmě pomáhá odvádět pozornost jinam, ale v tomto případě se skutečně jedná o Ricciho o kterém je článek.

1 Like
3 Likes

V závodě se může podělat kde co. Ale v kvalifikaci není ten nejrychlejší z řidičů RBs.

Už jsem viděl v kvaldě spoustu špatných načasování, nebo rozhodnutí s výběrem pneu, nebo jejích šetření pro Q2.

Říká se jednou náhoda dvakrát zvyk. Je začátek sezony tak je brzo soudit. Ale co začal jezdit za RBs tak skončil v kvalifikaci před řídičem z japonska 3x.