LIVE: Kvalifikácia na VC Maďarska | Magazín F1 - F1online.sk

zostan len pri tej teorii radsej :smiley:

No tam sa reálne pretekali každú sezónu s iným monoposgzom. Koľko krát musel na hrane pretekať LH?

Mimo to aj Schumacher bol omnoho čistejší v rokoch 2001 až 2004 ako predtým, :joy:

A teda dominancia kde by sa po štarte stattil všetkým to si ja nepamatam = mimo Mercedes nikdy.

A toto je ten istý prípad.

U mňa nikdy ani nemal ale asi chce aby ho neznášali ešte viac ľudí …

2 Likes

Ok, vidím, že buď máš dnes vypité, alebo nemáš prehľad. Naštuduj si históriu a potom sa ozvi.

Mercedes by musel kazdy zavod vypadnut aby si ty napisal ze nedominuju… sa pozri teraz Redbull ma jasne lepsie auto, predminule roky bolo jasne Ferrari v predu ale posrali si to svojou neschopnostou a jazdeckou impotenciou

Taktika Verstappena na zajtra:
V prvej zákrute odpáliť Hamiltona, skasírovať precedens 10 sekúnd penalty a predbehnúť Bottasa dve kolá pred koncom.
:thinking::face_with_monocle::rofl:

2 Likes

Teď už si bude Hamilton s Maxem jen hrát? Možná mu toto klima vyhovuje.

nečuduj sa že bol čietejsi ked v 2001-2004 bojoval jedine so svojim timovym kolegom ktory aj tak bol povazovany za nosica vody…

Ja sa nebavim o tomto roku ale o posledných 5 sezónach a takú dominanciu Ferrari nikdy nemalo.

@Lacike82 na vtipy tu máme teba a po 2. V ktorej sezóne Schumacher odjazdil väčšiu prerekov kde vôbec nemusel pretekať? Lebo Hamilton 2017,19 a 20 minimálne.

A vypite mat zjavne ty a dlhodobo.

3 Likes

Aj keby (nie je to celkom pravda) sú to 3 roky nie 5…

Schumacher určite nejazdil 2001 až 04 start cieľ ako Lewis

A presne to je môj point =Lewis je presne rovnaký v momente keď jeho konkurencia je hocikto lepší ako Bottas :joy::joy::joy:

1 Like

Max si to ztěžuje sám, hezky je vidět rozdíl v mentalitě obou chlápků.

RB překvapivě nebyl tak silný jak bych čekal. Gasly pěkně. Ricciardo špatně.

Tak necakal si to preto lebo u Merc. fans stále koluje mytus o dominantnom aute Red Bullu… Ked ste si to nevsimli uz v Silvestone a ste teraz prekvapeni, tak to len ukazuje dovod preco si doteraz myslite ze sezona 2018 bola “vyrovnana”. Zacina sa to na nu podovat celkom dost. Vyrovnane do cca polky sezony a potom Mercedes zamakal + nove pneu a sezona sa vybavi o chvilu rovnako ako v 2018

3 Likes

Hamilton se jako vždy posouvá do vyššího levelu, Verstappen nebude mít šanci.

Nie tam sa posúva Mercedes ktorý vyriešil problémy + pomohla zmena pneumatiky.

Dominancia RB nikdy reálne jasná nebola, skôr problémy Mercedesu ktoré ale vyriešil.

Kym tam neboli vyriešené dane problémy tak Lewis robil kopec chýb a tiež jazdil silno pod možnosťami auta tento rok, dnes je už len neferovy. Posun no :joy:

1 Like

Ne, nečekal jsem to proto že doposud měl RB v rukách Maxe lepší výkony než jezdci Mercedesu a měli trošku navrch. Tady v Maďarsku, tedy na trati s vysokým přítlakem měl sedět RB lépe. Možná se to otočí a výhoda se přesune k Mercedesu, to posoudíme na konci. Normálně by Max měl v tuto chvíli bodově vést větším rozdílem, moc mu ale přáno nebylo.

Hamilton, Monza 2019:

Plus Maxov POV :smiley:

Pejoratívne - Hamilton si seriózne serie do huby, sťažoval sa na Vettela vo Francúzsku v 2018 - teraz urobí niečo podobné v Silverstone akurát v omnoho väčšej rýchlosti a ďalší prípad Monza 2019, repete sme videli dnes ale v podaní Hamiltona, asi by sa dalo povedať “look how the tables have turned”. Seriózne pracuje na 8. titule ale ľudia ho budú “hateovať” ešte viacej, čiže je tam istá rovnováha. :smiley:
A nie je to tým, že “ľudia ho teraz nenávidia lebo všetko vyhráva a je to repetitívne a pomaly ale isto letargické…” ale jeho charakterom a správaním, jednoducho uňho nebude taká “story vykúpenia” ako napríklad pri Vettelovi, Hamilton bol neobľúbený, je a aj potom bude, jednoducho je taký, aký je.

4 Likes

Ano, ale to platilo este pred Silverstone, pred tym, ako Mercedes doniesol vylepsenia. Uz tam sa ukazalo ze Bottas sa zrazu priblizil Verstappenovi a to podla mna jasne svedci o tom, co som tu uz par krat napisal. A to ze vykonnost/dominanciu auta urcuje ten slabsi jazdec. Ked sa zrazu Bottas vyrovana Verstappenovi, zhodou okolnosti po tych vylepsenich a zaroven s tym ze Bottas klasiky strateny daleko za Hamiltonom, tak myska váh výkonnosti hovorí jasne. Ale tak uvidi sa este, ja som si pred dnesnou Q presne hovoril ze ak dneska vyhrá Merc. a este s takym naskokom akym vyhrali, tak sa mi zacne potvrdzovat teoria z pred dvoch tyzdnov, a to ze vylepsenia Mercedesu vymazali vykonnostny rozdiel a pravdepodobne ho aj zvysili vo svoj prospech. Ale vravim, uvidi sa, aj ked mi to zacina pripominat sezonu 2018.

2 Likes

Presne to píšem vedľa.

Celé to vidno na Bottasovi a dokazuje to aj ako sú jeho výkony zsvysle len a len na aute.

Bohužiaľ víťazstva Mercedesu sa blížia…

1 Like

Celkem souhlasím, i dle dvojek lze poznat když auto jde nahoru a Mercedes ten krok udělal. A vlastně i na tom roku 2018 to šlo podle nich poznat ne? Kimi celkově na třetím místě, Bottas byl dokonce až 5 :wink: