Komisári rozhodli: Ricciardo príde na štarte VC Miami o tri miesta (prehľad verdiktov) | Magazín F1 - F1online.sk

Nikdy se tresty jezdců nepřenášely do dalších závodů.
Nevidím žádný pádný důvod proč do pravidel zavádět další hovadinu.
I tak si FIA dokáže sama poradit s výrobou zmatků.

nemam problem s ani jednym trestom.
skor si myslim, ze sposobit koliziu pod SC by malo mat vacsiu penalizaciu. SC znamena, ze uz problem existuje a mas davat pozor, aby si nesposobil cokolvek ine.

Když nemohl viník vykonat trest, protože byl DNF, tak se přenášely.
To není novinka.

3 Likes

Takových případů už byly tisíce a nikdy se nepřenášel trest do dalších závodů. Nikdy to nikomu nevadilo, tak proč takový trest zavádět zrovna dnes?

Co si pamatuji z hlavy, tak Verstappen, když sejmul Hamiltona na Monze, tak dostal grid penalty do dalšího závodu. Když Stroll sejmul Alonsa v USA, tak dostal grid penalty do dalšího závodu.
A určitě, kdybych si vzpomněl, nebo hledal, tak toho bude hodně, hodně.
Opravdu to je zcela normální. Opravdu nic nového.

Jsou to vyjímečné situace a určitě bych je nesrovnával se situaci, kde došlo spíše k nedorozumění, než k jasné újmě.
Možná řekl Ricci něco proti FIA hodně nahlas a proto došlo k tak netradičnímu trestu.

Mě dneska příjde, že se fakt míjím s lidma tady. Nejdřív Hogr v závodě ohledně strategie, Puf a spol po závodě na téma bodový systém pro chudé a teď ty tady :grinning:
Ferdo, přenášení trestů je normální a vlastně logické řešení.

3 Likes

Ferdo, s tebou je to někdy hodně těžký :slightly_smiling_face:

Neboj, všichni si přejeme aby to bodově bylo nějak vyrovnané, ale hlavně na čele a mezi vícero týmy. :expressionless: Přepracovaný bodový systém to nezajistí. :unamused:

Ty jsi byl jen proti mě z principu. Nevěřím, že chceš rozdávat skoro všem body. :smiley:

No to souhlasím naprosto a všechno je to k diskuzi.
Mě konkrétně ale fascinoval ten argument o tom, že to rozšíření bodovaných pozic má být pomoc slabým týmům aby jakože vyhráli všichni…to je ten aspekt co jsem na tom hlavně nepochopil. :grinning:

1 Like

@Situs
Já vím, že je to se mnou mnohdy hodně těžké, ale Ricci byl dnes poteŕestaný vyřazením né z vlastní viny a ještě se po něm bude zcela netradičně vozit FIA. Možná proto, aby sama unikla ze zorného úhlu vlastní neschponosti.
To co dnes FIA prováděla je názorná ukázka dědinské ligy, né světové elity motosportu.
Tu Bottasovou formuli by rychleji odklidila patra výrostků a dokonce i parta nepřízpusobivých občanů, než profíci za pomoci těžké techniky.

Tady žel pro Ricciho ty pravidla mluví příliš jasně.

1 Like

Co kecáš že jsem proti tobě z principu, palce mluvijo jasně :stuck_out_tongue:

Zelený srdce jen u mě! Máš štěstí :smiley:

1 Like

Takhle to má bodově vypadat před posledním matchem/závodem! :sweat_smile:

1 Like

to tam mas ale ty :smiley:

Pšt, postuje to tady on :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Praggnanandhaa byl taky wonderkid a nemůže se do toho pořádně dostat.
Ale jako furt je mladej klouček. :slight_smile:

Ty lidi maj ale divný jména :grinning:

1 Like