Jedny preteky musíme vyhrať, uvedomuje si Marko | Magazín F1 - F1online.sk

Šampionátová matematika je jednoduchá. Ak chce Max Verstappen pomýšľať na majstrovský titul aj bez pomoci Lewisa Hamiltona, nevyhnutne potrebuje vyhrať jednu zo zvyšných dvoch veľkých cien. Uvedomuje si to aj Helmut Marko, ktorý chce, aby sa tak stalo už v Džidde.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/49595/jedny-preteky-musime-vyhrat-uvedomuje-si-marko

Fandim RB a prajem im jazdecký titul.
Osmy titul Lewisa by bolo statisticky vysmech vsetkym ostatnym borcom, ktori nemali dominantne auta, mali menej titulov alebo neziskali ziadne a pritom neboli o nic horsi ako Hamilton.

5 Likes

Dúfam, že sa to Maxíkovi (aj keď ho nemusím) tento rok snáď podarí nejako vyhrať, lebo sledovať ako Hamík poskakuje na pódiu s ôsmimi titulmi mi na nálade rozhodne nepridá :neutral_face:

2 Likes

Alebo proste Hamiltona bude musieť Max odstreliť tak ako Schumacher odstrelil Damona Hilla Adelaide 94. Pri dnešnej sofistikovanej dobe, kedy tu máme sociálne siete a internet by bol z toho hejt ako nikdy, ale tiež je to možnosť, ktorou sa dá dostať k titulu. Hoc nie je čestná, ale neprekvapilo by ma ak by došlo k ich vzáojmenj kolízii na poslednej GP. Bez ohľadu na to, či by to bolo úmyselné alebo nie.

1 Like

Ten kdo bude pod vetsim tlakem prohraje.

Hamiltonovi vyhovuje stahovat naskok, ma rad vyzvy, ma bodovou ztratu a musi brat jen 1. mista.

Verstappen musi bezpodminecne vyhrat jeden zavod, to je situace z ktere bych nespal.

Pokud bude titul vysledkem crashe, nebudu rad, uz to tady bylo a to nejednou, koukat na to znova nebude nic extra.

Radeji budu koukat na epicky souboj ktery se zapise do dejin.

Jozko klud uz …

Jasne, zapise sa do dejin, ale jedine pre vitaza. Na porazenych sa nikto nepyta.

Vykonnost monopostov jednoznacne prihrala na titul Lujzovi, tak sa vsetci jeho svedkovia modlia, aby ho niekto po starte nezobral do barier. Presne tak ako Maxa odpalili v Silverstone, na Hungaroringu, popripade sa nestalo to co Maxovi v Baku.

Ja si myslim, ze ak pride crash, tak bude rovnako cestny a rovnako necestny ako tie ktore uz prisli v sezone.

3 Likes

Neviem ci je kľudný alebo nie, ale napisal 100% pravdu.

2 Likes

A čo im bráni v tom, aby podobne ako svojho času LH zaujali Mercedes, alebo RB, aby si ich vybrali do tímu? Pozri na Russella, tomu sa to podarilo, tak to asi možné je, či? No nikde nieje napísané, že Mercedes bude mať konkurencieschopné auto aj ďalšie roky. Jazdec nikdy nemá istotu, keď prestupuje. V tomto to má GR jednoduchšie, pretože horšie ako vo W, to byť nemôže, no Lewis prestupoval z McL. Tebe je to ale zbytočné vysvetľovať, máš svoju traumu a tú si tu ventiluješ, bez ohľadu na realitu.

1 Like

Práveže niečo podobné urobil Hamilton Maxovi a to narážam (bez dvojzmyslu :smiley: ) práve na ten manéver, ktorý by Hamilton rád zopakoval (jeho slová). Ham (Hill) bol zúfalý a takpovediac “naježený”, videl prvú príležitosť, “pichol to tam” a bolo, v oboch prípadoch patrila zákruta tomu pred ním teda Maxovi (Schumimu), akurát to malo rozdielne následky. :slight_smile:
Nehovoriac o paralelách, ktoré sú celkom podobné sezóne 1994, Schumi bol DSQ z dvoch GP, Max mal DNFka dokonca z troch GP, Max bol celý čas lepším jazdcom (Schumi detto).
História sa svojím spôsobom opakuje, akurát tento krát vyhrá horší jazdec na celkovo lepšom aute (tíme), i keď to celkom kolísalo. :slight_smile:

3 Likes

Jestli bude rozhodovat crash tak jasne ze bude ferove kdyz Verstappena odstreli do vesmiru a bude finale jake svet nevidel, tak si to myslel…

Ale priznaj sa, ze nebudes ta nejostrejsi tuzka

Nerozumim vysvetli.

Crashe kde doplatil na to vyhradne RedBull uz predsa boli.
Dva.
Za oba su zodpovedne Mercedesy.
Ak Lewis ziska titul, bude to vdaka nim.
Takto si to bude pamatat.
Dal to normalne na Sennu a Schumachera.
Majstrovske podpasove crashe.
A kto sa na Sennu a Schumachera pozera dnes zle ?
Nik, su to králi.
A tak to bude aj s Lewisom.

Ešte by som to nezatracoval s tým. Max stále môže vyhrať šampionát. :smiley:

1 Like

Bob2 je jeden z najaktívnejších miestnych trollov, nemá zmysel naňho reagovať. Niekedy síce napíše komentár, ktorý je na prvý pohľad celkom v pohode, ale akonáhle mu odpíšeš niečo, čo nie je 100% súhlas s tým čo napísal, tak… Výsledok už vidíš.

1 Like

Kiežby :smiley: ale to možno len v nejakom vzdialenom paralelnom univerze :smiley: .
Bola to pekná sezóna, samotný boj o titul bol celkom zaujímavý ale nemôžem si pomôcť, samotné preteky boli niekedy také “meh”, nebolo to zlé, to určite nie, ale je to tým, že to pretekanie v tejto ére je také “mdlé” alebo, pekné slovo je na to - sterilné, hádam to tie nové pravidlá zmenia k lepšiemu. :slight_smile:

Jednoducho sa Liberty media a FIA splnil sen a majú novú senzáciu v podobe 8-násobného šampióna a to budú dojiť až do konca hamiltonovej kariéry.(ak nezíska aj 9./10. titul)

Niekedy mám fakt pocit, že to bolo tak, ako sme sa tu o tom raz bavili s Kiks, že to v podstate “nechali tak” aby sa Mercedes “zahryzol” do F1ky a Hamilton potom vyhrával viacero titulov za sebou (s výnimkou “rebela” v podobe Rosberga) a tým pádom si splnili marketingový potenciál, keďže pretekanie dnes stojí za figu borovú, tak aspoň budú mať novú senzáciu v podobe prelomenia rekordu v podstate dosť skorej lehote (iba 17 rokov). Ešte prispeje k tomu fakt, že Hamilton je taký mediálne aktívny hipster a pózer, a budem hnusný, keď napíšem, že im ešte aj vyhovuje, že je z menšiny (mulat), pretože sa to lepšie predáva, ako keby to bol “Britney” :smiley: (Rosberg).

2 Likes

Ono v principe mat v biznise megahviezdu je prospesne pre vsetky strany.
Takze 8 nasobny to bude bomba.
Zijuca legenda.
Nik uz bude neriesit ako sa k titulom dostal.
Je to sterilne a to vdaka 300 senzorom v aute a 500 pocitacom ktore auta online pocas pretekov kontroluju.
Vsetko toto vyhodit.
Toto co ty na to, asi ne vlcik …

1 Like

Ja som optimista, takže skutočne verím tomu, že Max vyhrá titul. Je viac než jasné, že techniku má teraz Mercedes suverénnu, ale aj takáto mašina sa dá zastaviť skrz rôzne okolnosti (kolízia, porucha, safety car, zbabraný pit stop), prípadne RedBull môže nasadiť Maxovi v Saudskej Arábii nový motor a hrať to v tých pretekoch na TOP3 a potom v Abu Dhabí bude musieť vyhrať. Proste tých možnosti je veľmi veľa a stále tam je náskok ôsmich bodov.

Inak súhlasím so zvyškom, vďaka bohu aspoň za Nica Rosberga, ktorý dve sezóny v turbohybrídnej ére zdramatizoval a dokázal získať titul.

2 Likes

Tož, ja by som chcel byť tiež podobným optimistom, to mi ver :slight_smile: , ale neviem no, pri tej technike a ľuďoch Mercedesu, to mi nedá byť skôr pesimistom, ešte keď do toho prirátam Hamiltona ako ďalší faktor, ktorý keď má klapky na očiach a hlavne dobré auto, tak mu to jednoducho ide o tom niet pochýb. Preto si myslím, že to má vo vrecku, aj keď si to nezaslúži ale na to sa nehrá(!), život je už raz taký. :slight_smile:

2 Likes