Je to oficiálne: Red Bull žiada prehodnotenie Hamiltonovho trestu | Magazín F1 - F1online.sk

Vůbec nezáleží na tom komu fandím, případně koho nemám v oblibě. Alespoň v případech kde se jedná o spravedlnost a v tomhle konkretním případě vidím jako poškozeného Hamíka, kterému Verstapen zkřížil dráhu a ještě za vydatné pomoci Hornera a Helmuta vykřikují do světa, jak je k nim osud nespravedlivý.
Divím se, že RB nežaloval i bezpečnostní bariéru, že na jejích voze způsobila škodu 1,8 milionu dolarů.

Red Bull skúša, zbytočne, ale skúša. Nemajú čo stratiť.

1 Like

Myslím, že už to ví, tohle byla drsná lekce i pro takového střelce. Ale ten náskok se sakra snížil!

Když už nic tak druhému zahrát na nervy, je to zdarma, ale ta karma potom bude taky.

Ja si myslím, že urobili správne. Vedia, že na 99% z toho nič nebude, ale predsalen brnkajú Mercedesu na nervy a podľa mňa im ide len a len o to. Dodatočná penalizácia by ma veľmi prekvapila.

Je celkom zaujímavé sledovať ako fanúšikovia Mercedesu vypisujú o karme a trápnosti RedBullu. Kde ste boli vtedy keď Wolf každú chvíľu vyplakával u FIA ohľadne zadného krídla, bezpečnosti pitstopov, údajných vylepšení motorov Honda…?

2 Likes

Ale čo si budeme hovoriť trest bol nízky a nehovorte že sa to neberie do úvahy keby to urobil taký mazepin tak by dostal oveľa visí trest ako hamkac navyše čo to je za trest 10 sek ktoré si môže od byt pri zastávke boxov najme keď je to auto ktoré je jedno z najlepších veď žiadne iné auto okrem red bull im nestačilo a strácalo na nich viac ako pól sekundy a tak trest 10 sekúnd je nič veď si pozrite výsledky na 5 mieste strácal 30 sekúnd na 10 mieste už 80 sekúnd trest by bol keby si ho musel od pukať hneď po reštarte aby sa musel prekusat cez celé štartové pole to b bol trest anie ten čo dostal trest bol na smiech

1 Like

Máš strach že to letos Red Bull zase projede…

Podľa seba súdim teba? To skôr Hamiltonoví fanúšikovia sú pokakaní, že nový rekord tento rok nebude. Ja naopak sa neviem dočkať konca sezóny a kyslých ksichtov ľudí z Mercedesu. :wink:

1 Like

tak taka nehoda je 1-2 za sezonu, to nie je na “dennom poriadku” a vinnik je jasny. Start z poslednej priecky je ok trest

aj to by bolo akceptovatelne, ale start z poslednej priecky tak akurat imho

tak napr LEC - HAM, kde mu Charles nechal este menej miesta ale hlavne Lewis isiel pekne cez apex nie ~2m+ mimo, mozno aj rychlosti v dalsich kolach ale toto je este vyznamnejsi dokaz

Ja, ako fanúšik Mercedesu kľudne počkám na rekord budúcu sezónu. Samozrejme ešte je skoro na to hovoriť kto je šampión, ale RB vypadá že ma rýchlejšie auto tuto sezónu, ale Mercedes neni ďaleko uvidíme kto bude rýchlejší v nasledujúcich závodoch.

Čo sa týka incidentu tak reakcia od Maxa Hornera aj Marka mi pripadala detinsky a takéto správanie im ublíži hlavne, čo sa týka fanúšikovskej podpory už teraz to ich správanie označujú, aj vlastný za plač.

aspon to ked uz nic ine, ale to by mala prist celkova zmena pravidiel v takychto pripadoch “pokodenie cudzim zavninenim” taktisto ked ti “len tak prdne” penumatika - nezavinene

Mám pro tebe špatnou zprávu, Verstappen se rozhodl soupeřit férově :slight_smile:

Odporucam ti precitat si vybornu knihu “ako postavit monost f1” napisal ju Adrien Newey, sefkonstrukter Redbullu. Je tam kopec skvelych informacii o tom ako F1 funguje a urcite to stoji za to. Po precitani okrem ineho zistis ze tato politika vyplakavania u FIA co sa tyka takehoto porusovania pravidiel tu bola uplne vzdy a nevyhnutne patri k F1, rovnako ako Redbull minuly rok podaval staznost na DAS po prvom treningu sezony, na tom nie je v tomto kontexte vobec nic zle a patri to bohuzial k tomuto sportu, takisto aj hladanie medzier v predpisoch.

Dost ina situacia je tato ktora sa teraz riesi, kde mas zavodny incident ktory rozdelil ludi na dva tabory a hamilton zanho dostal penalizaciu. Ono vlastne vsetci odbornici, zavodnici a timy ktory o tom prehovorili , sa k tomu vyjadrovali ze to bol bud a, racing incident alebo b, neumyselna hamiltonova chyba - okrem redbullu ktory jediny od zaciatku tvrdi ze to bol Hamiltonov umysel. V tomto kontexte a po tom ako Horner ihned pytal pre Hamiltona pomaly dozivotny zakaz jazdit, ako keby umyselne to strhol volantom do verstappena v monaku, uz zacina tieto aktivity redbully vyznievat dost nasilu a trochu trapne. Nech sa to pozries akokolvek bola to nestastna nehoda so smutnym koncom pre Maxa. Osobne si myslim ze aj Max si to trocha uvedomuje, tiez vie ze mohol spravit nieco aby sa tomu vyhol a preto sam nejde do ziadnej ofenzivy, ale drzi sa od toho celeho bokom a nechava to hornera a marka nech sa hraju politicke hry. Obzvlast stoji za zdoraznenie napr Hornerove zavadzajuce komentare o tom ze skuseny jazdec ako Hamilton vie ze v tej zakrute sa nikdy nepredbieha - cize to bol umysel, pricom v minulosti a dokonca aj v tom istom zavode sme videli kopec predbiehacich manevrov v Cobs…

1 Like

A to kto take hovori?

Ja by som úspech odvolania ešte nezatracoval. Na jednej zahraničnej stránke som čítal, že RB sa pred podaním odvolania radil s jedným komisárom z Rakúska. A až na základe jeho vyjadrenia sa rozhodli podať odvolanie. A ktovie, aké nové údaje predložia. Niečo predložiť musia… Aj pri systéme DAS museli predložiť silné argumenty, keď FIA hneď vydala rozhodnutie, že DAS nie je plne v duchu pravidiel a od ďalšej sezóny sa užívať nesmie. Dovtedy FIA nemala nič proti DAS-u…

V iných prípadoch sa za takéto nehody rozdávali aj tresty prejazdom cez boxy… Ak by sa im podarilo u komisárov presadiť, aby Hamiltonovi dali takýto trest, tak sa Hamilton bude porúčať z prvej priečky aspoň na druhú… Veď pred Leclercom mal asi 4 sekundy. A odrazu sa rozdiel v šampionáte natiahne o 7 bodov…

To je tragedia citat poniektore komenty :sweat_smile:
Hornerovi s Markom mal niekto pozliepat Verstapenove prasarnicky, k tomu pridat tie pozavodne dristy, ze on nebojuje o titul a pustat im to dookola, mozno by po 10min pozerania na Maxa zistili, ze 10s bolo vela.
Ver dostal vzdy iba 5s a skoncil pred tym, koho poslal mimo trat a teraz sa z toho robi obrovske halo, len koli tomu, ze prvy krat v zivote bojuje o titul. :man_facepalming: