Je to oficiálne: Red Bull žiada prehodnotenie Hamiltonovho trestu | Magazín F1 - F1online.sk

Tím Red Bull Racing podal žiadosť o prehodnotenie trestu, ktorý dostal na Veľkej cene Veľkej Británie Lewis Hamilton. Desaťsekundová penalizácia za spôsobenie kolízie s Maxom Verstappenom je podľa predstaviteľov stajne príliš mierna.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/37699/je-to-oficialne-red-bull-ziada-prehodnotenie-hamiltonovho-trestu

podla mna hraju politicke hry aby im ( a podla mna pravom ) upravili rozp. strop pripadne umoznili vymenit PU bez penalizacie.

2 Likes

To se RB může pořádně vymstít. Teď už je na správné rozhodnutí nejen více času, ale i mnohem více dat a taky velice přesná grafika přesného průjezdu osudnou zatáčkou obou vozů.
Jestli má FIA nějakou hrdost, tak Hamíka omilostní a vezme si na paškál hlavního viníka Verstappena.
To bude mít Helmut radost. :laughing:

ako odrata mu z vysledneho casu 10s? no to by redbull naozaj trpko olutoval :rofl:

Můžou Hamíkovi vrátit trestné body a spravedlivě je přidělit Emilovi.

nemusis sa stresovat.

Ja som strašne zvedavý aký nový šokujúci dôkaz Red Bull prinesie. Ak žiadny, tak ich pošlú kade ľahšie.

Copak já, já se nestresuji. Ale s Emilem a Helmutem bych si tak moc jistý nebyl.

Že prý Hamík do zatáčky vjel rychleji než v jiných částech víkendu.
Připomínám, že se jedné o první kolo v závodě.

Jasně, kdyby Ham dostal 20 s jako Kimi v Rakousku místo 10, spadl by na druhé místo a rozdíl mezi ním a Maxem by byl 15 bodů, což by bylo hned veselejší. Předpokládám, že Kimi dostal 20 s proto, že byl označen za jediného viníka kolize, což tady nebylo. Uvidíme, je to dobrý :-).

A čo z toho vyplýva?

kto si paneta , kolkych jazdcov uz verstapen odpalil . ako ano , bola to brutalna nehoda , ale ako hovoril major terazky , co bolo , bolo , terazky ideme dalej .

ale co je na tom nove? to ze Hamilton divebomboval bolo zname uz pocas pretekov.

Že hlavneho vinika Verstappena xD Je mi jasne ze toto je 100% fanusik uplakaneho :smiley:

2 Likes

Asi Tě zklamu. Nejsem žádný zaslepený Hamíkův fanoušek. Jen mám rád fér hru a tu v potrestání Hamíka, když byl sestřelen Verstappenem poněkud postrádám.

Dej si studený obklad :joy:

1 Like

ze si ty antivaxer?

Ak má FIA trocha rozumu tak to zmietnu zo stola, veď bi išli sami proti sebe, veď ich ľudia udeľovali tresty. Chlapci urobili chybu Hamilton mal viac viny dostal trest hotovo uzatvorené, sami hovorili že majú posudzovať incident a nie dôsledky, a to že sa má predložiť nejaký nový dôkaz je aká blbosť keď do rozhodnutia komisárov nemá nikto z vonku zasahovať.

Zoufalý krok, byl to prakticky závodní incident kde byl i tak potrestán Hamilton a chtít z toho vytřískat více po nějakých 10 dnech je zoufalost. Jen z principu si nedovedu představit že by se objevil nový zásadní prvek. Už jen při představě že by se takhle někdo dovolával při každém kontaktu mi je nevolno. Co se takhle zpětně odvolat u každého vytlačení Maxe? Tuhle zoufalost zamítnou už ve čtvrtek, škoda dalších peněz od RB.

Celkom mile od Redbullu, ze bojuju na vsetkych frontoch, ale mali by Maxovi vysvetlit, ze ked vedie sampionat tak on je ten co by mal branit s rozumom. Leder je stale ten co moze stratit viac a mal by tomu prisposobit svoju jazdu.