Je to oficiálne: Adrian Newey opúšťa Red Bull Racing! | Magazín F1 - F1online.sk

Vonku je tak krásne. Všetko kvitne a tu zas klasika :roll_eyes:. Ja som sa viac ako dnes spravy o Adrianovi preľakol tej plochej zemeguli včera :smiley:

3 Likes

dalsi den v raji mlady Landofan :smiley:

hej ja som naozaj pisal ziadost na ambasadu … nebol to vtip

Pro mě to bylo jednodušší, že F1TV mám už asi 3-4 roky kvůli testům, vlastnímu cestování a tak, takže jsem to moc neřešila. Ale samozřejmě preferuju českoslovenštinu :smile: a předtím Vodafone F1 měl, tak mě to naštvalo. Ani by mi nevadilo si něco (málo :smile: ) připlatit, ale otravuje mě, když mi někdo zbytečně komplikuje život.

to nas je viac, ale keby sme nemali aj taketo OBROVSKE vyzvy, bola by to nuda :smiley:

2 Likes

Mna paradoxne celé vyjadrenie Eddieho ešte viac presvedčilo, že Newey mal toho proste plné kecky.
Omnoho viac začínam pochybovať o výkonnosti RBPT.

A znova, písal som to už pod iný článok - zahraničné názory na to, kam Newey smeruje viac a viac silnejú smerom ku dôchodku.

Taktiež je pre mňa silným argumentom to, aká dohoda sa “uvarila”. Newey dokončí projekt hypercar a potom sa porúča. RB nevyžaduje žiadnu ročnu pauzu ani nič podobné.

Neverím, tomu, že RBAT malo s ním tak postavenú zmluvu, že na Hypercar vyžadujú jeho dokončenie, ale v F1 teame ho pustia bez gardening leave. Duplom ak by tam bol interný konflikt.

Totálna domnienka ale proste je možno na pozadí “gentlemanská” dohoda v rovine “na hypercar rob ako potrebuješ/chceš atď máš tam voľnosť a nie je taký tlak ako v F1” všeobecne ta pustíme skôr ak proste tu sa dohodneme, že pôjdeš do dôchodku.

Respektíve, kľudne mohol Newey žiadať, že chce ísť do Ferrari lebo si chce splniť sen a v rámci absolútne korektných vzťahov, ho RB pustilo lebo nebudú mu predsa robiť zle.

1 Like

:grin:

2 Likes

Niekto zaplatil velmi velke peniaze aby RBR nerobil problemy. Dufam ze to nie je ani Ferrari ani Mercedes.

Pekne napsano. Takhle jsem o tom neuvazoval, ale dava to smysl. Newey sice podekoval specielne Hornerovi, ale to neznamena, ze Hornerova kauza, at u zto bylo cokoliv, nezpretrhala nektere vazby. A to nemusi byt schopni vyresit ani Juviovci.

Ale nepodcenoval bych ani obycejnou lidskou touhu si prodlouzit aktivni zivot a jeste neco dokazat. Pokud by fal Ferrari vitezny vuz. No to by bylo neco. Jen si tim Ferrari nejsem jistej.

Takze je mozne, ze v RBR vse funguje na jednicku, ale Newey chce proste zmenit prostredi.

3 Likes

:smile:
image

2 Likes

tak znova: Kde skonci Adrian Newey po konci sezony 2024?

  • Dochodok
  • Ferrari
  • McLaren
  • Aston Martin
  • Alpine
  • mimo F1 ale ostane v motorsporte

0 účastníci

1 Like

Hotovo, Ďakujem inside-info

CONFIRMED, Newey ide do dôchodku

1 Like

Dal som dôchodok. Ale tajne dúfam :face_with_hand_over_mouth:

2 Likes

100% jak v russku

Hodně, ale hodně se skloňuje Ferrari. Tak na 64% ho vidím tam :smiley:

1 Like

ja som momentalne 50/50 dochodok/ferrari

ale Zak Brown uz mozno kupuje posledny par bielych siat, lebo ten o ktorom si myslel, ze je posledny, mu uz vyfukol starky Stroll :grin:

Se vsim souhlas. Za me jeste jedna vec, byt ji tam naznacujes. Newey ma podle me extra ego. V soucasne dobe se v souvislosti s RB20 sice o Newey mluvi, ale soucasne se nepodcenuje ani Hornerova a Maxova role. Pokud by prestupem ukazal, ze on je nejen ze dulezitejsi, ale rozhodujici elelment. No byla by to motivace?

1 Like

Asi tak nějak.

Navíc teď, kdy můžeme vycházet z faktů (budou přibývat - například co podepíše nebo nepodepíše Newey) a ne z jalových a clickbaitových spekulací, se ta situace pročišťuje a samozřejmě směrem, který ukáže, že všichni zúčastnění se rozhodují klidným, uváženým a pragmatickým způsobem, kterým sledují své zájmy. Hysterický rozpad manželství Roseových, v kterém se i z psa mohla stát paštika, se jaksi nekoná. :wink:

Prostě ten personální rozpad týmu, o kterém blábolí Situs, není na pořadu dne. Tým funguje a bude fungovat dál. How simple.

2 Likes

Urcite bude nekde pokracovat, jinak by nepracoval na tom aby byl co nejdrive volny.

2 Likes

Dík za uznání, ale uvidíme, co z toho nakonec bude :woman_shrugging:.

Z těch spekulací jsme se dostali JEN k odchodu Adriana z RedBullu, zatím :smile: