Jednou z mnohých pálčivých tém predsezónnych testov sú štarty. Tie zohrávajú na pozadí debát o kompresnom triku Mercedesu a kritiky nových pravidiel menej prominentnú, ale nezanedbateľnú rolu. V tejto chvíli nevieme, či FIA siahne po zmene štartovacej procedúry, ale ani pri tejto téme nie sú všetky tímy zajedno.
tak urcite by im vyhovovalo viac ak by mohli hned na starte pouzit elektromotor, ale tiez si myslim, ze ziadne problemy so startom nebudu a kto ho bude mat(casto) tak by mal porozmyslat, ze ci je ten spravny jazdec pre najrychlejsie(udajne) auta na svete
a aj ti vzadu pridu na sposob ako mat na starte vytocene turbo, mozno bude stacit na start prichadzat na jednotke a tak mat vysoke otacky, pripadne k tomu prepnut mgu-k do modu generatora a este vytocit motor viac
Jasne, ze cela bezpecnost je hlupost. Kazdy si to ma nejako vyriesit tak ako si to muselo Ferrari. Bolo velmi hlupe od teamov, ze to neriesili ked o tom vedeli. Navyse, nechapem moc to nastavenie. Roztocit turbo na tej V6 vraj trva 12-18 sekund, co je to za kravinu a ako je to konstruovane preboha? Ved moderny letecky turbofan sa spooluje z volnobehu na TO vykon 6 sekund a to sa tam roztaca ina masa.
No prosím, konečně trochu odvahy do toho! Však ono to nakonec půjde a při troše štěstí to bude hezká sezóna. Co s tím má Lando taky netuším, když se o startech myslím nevyjadřoval a při tom zkušebním startu na konci minulých testů v autě ani neseděl, ale to už je detail - autor článku to možná ví .
Radost mi v té záplavě tragických výroků dělají oba dva, proto je mám taky ráda.
Tak Oscar v tom autě v ten inkriminovaný zkušební start seděl, Lando ten den vůbec nejezdil . To jsou takové detaily… Tak uvidíme, jaké katastrofy se na nás vykulí po testech teď.
max pekne uzavrel toto kolo podpichovaciek. snad to nebudeme teraz musiet citat pri kazdej jednej diskusii, kde sa niekdo z tych dvoch k niecomu kriticky vyjadri. zacinalo to byt otravne.
to vytacanie motorov mozes robit iba na mieste? nemozes si vsetko nabit cestou na rost? ides si pomaly, na vysokych otackach a dobijas. ci?
To moc logiky nedává, když Lando s “kauzou starty” nemá nic společného, ale promězamě… Spíš se to snaží spojit novináři kvůli vyvolání debat a konfliktů. Já souhlasím s oběma, s Landem i Maxem .
Startů se nejvíce nebojí jezdci, ale samotná FIA.
Asi se nebojí kolizí, protože ty při pomalých startech asi moc nehrozí, ale už teď musí být FIA přímo vyděšená z ostudy.
Vysvětlím.
Jezdci už deset sekund točí motory na plné koule, gumy chladnou a čeká se až na startovní čáru dorazí i Astony s Cadillacy.
Konečně světla zhasnou a vozy se vláčným tempem dostávají do pohybu.
No nedivte se, když kyseliny ještě chrápou, když FIA velice moudře rozhodla, že se kyseliny můžou k motoru přidat až po dosažení až po dosažení rychlosti 50 km/h.
Kyseliny konečně zabírají, první zatáčka se blíží DRS na předním křídle stále otevřený a Hadráky v arktickém módu né a né držet.
Co teď? Bude kačírek dost hluboký a svodidla dostatečně měkké?
Pak zazvonil zvonec a austrálské pohádky byl šlus jak byl šlus jak by řekl Ozák.
Hlavně bude prča sledovat stále těžké vozy Formule 1 jak se na startu rozjíždějí závratnou rychlostí jako formule Easter.