Horner sa smeje Allisonovi: Aj s nefunkčnými vylepšeniami sme porazili vaše funkčné | Magazín F1 - F1online.sk

tak si tie sezony znovu pozri a potom sa vrat a napis to o tom hladkom vitazstve medveda :slight_smile:

Ty si ich pozri, potom sa vrat a napis znovu blbost o vykonnejsom motore Ferrari.:grinning:

Toto video dobre vysvetluje, ze Ferrari malo v rokoch 2018 a 2019 najsilnejsi motor. Aj s datami.

1 Like

Kde sa v datach pise o rozdielnosti aerodynamickych odporov monopostov? Kde sa konkretne pise o rozdielnom vyuzivani el.energie jednotlivych monopostov na roznych okruhoch?
Kde sa pise o roznych sprevodovaniach prevodoviek monopostov?
Kde sa pise o roznych ucinnostiach zadnych kridel bez a s drs u monopostov?
Takychto neznamych faktorov je neurekom a poznaju ich len samotne timy, ale laici z okolia f1 z toho vydedukuju, ze Ferrari ma najvykonnejsi motor. Vies, ze na zaciatku ery kazdy predokladal,ze Medved mal najvykonnejsi motor, ale ao vykonny, to nikto nevedel. Az po rokoch, co sami vyzradili pravdu o ze jazdili so znizenym vykonom, tak vsetkym padali sanky. Teda tolko o skutocnych vykonoch motorov vedeli laici, teda prd.

Az ked nam motorari niekedy zpristupnia vykonove a momentove charakteristiky svojich motorov zistene na dynamometroch, potom budeme moct porovnat skutocne parametre a povedat, ktory motor bol vykonnejsi. Ja som uz parkrat meral elektromotory na dynamometri a mozem ti z grafov jednoznacne povedat, co ktory dokaze. Inak je to len tliachanie o nicom.