Hillov odkaz fanúšikovi Hamiltona: Preneste sa už cez to | Magazín F1 - F1online.sk

Bývalý pilot a majster sveta z roku 1996 Damon Hill sa na Twitteri dosť oboril na jedného z fanúšikov. Síce sa k tomu nepriznal, no zjavne sa jednalo o fanúšika Lewisa Hamiltona. Ten reagoval na príspevok, ktorý s Formulou 1 nijak nesúvisel, ale Hill v ňom vzdal hold zosnulej speváčke Ronnie Spector (vlastným menom Veronica Greenfieldová) zo skupiny Ronettes, ktorá v stredu zomrela vo veku 78 rokov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53590/hillov-odkaz-fanusikovi-hamiltona-preneste-sa-uz-cez-to

tak nesleduj ked sa nevies preniest… koho to trapi…

d158, ak si si nenechal ujst ani minutu tak si si musel vsimnut ake obrovske stastie mal pocas sezony Hamilton a aku smolu mal Max.
Ty snad nikdy nepochopis ze nebyt toho, Maxo by oslavoval uz v Brazilli.

Tak načo sa išli všetky preteky??? Podľa teba teda mu mali dať titul už tam lebo mal smolu??? choré!!! Keď píšeš A napíš aj B že mal šťastie v Baku keď Ham vypadol, Belgicku kde mu za 2 kolá za SC dali víťazstvo! v Monze kde zostrelil Hamiltona!!!

1 Like

Kuklajsi ty si jeden z tych, ktori stastie a smolu relativizuju.
OK je to tvoj pohlad na vec.
Tak inak, kto dostal cervenu a moznost prezut gumy v Baku a ziskat prvenstvo ?
Kto dostal cervenu v Imole a mohol si opravit auto ?
Mimochodom tam narazom do bariery ukazal ako jazdi pod tlakom.
Kto prizabil supera v Silverstone a dostal smiesny trest ?
Kto nechape ze Maxo mohol mat titul v Brazilli nebyt tychto okamihov - tentokrat si to ty.
Vladimir - takze defekt v Baku ktory Max dostal ty volas v podstate stastie.
Ste neschopni normalneho usudku, meliete si to svoje stale dokola.
Nakoniec mi tu napisete ze titul 2020 a 2019 bol zasluzeny - aj ked s nikym realne nebojoval, len si to odkruzil v dominantnej káre.
Maxo tento rok ziskal viac vitazstiev, viac bodov, podstatne menej chýb = jednoznacne si to zasluzil viac.
Snad mi nechcete napisat ze Lewis mal viac vitazstiev, viac bodov, a urobil menej chýb ako Maxo ?
Alebo ano ?
Tak to napiste.
Uz s vami prepokladam nestratim ani minutu, nechce sa mi.

1 Like

Kde je oficiálne potvrdené alebo napísané, že jednal proti pravidlám?

Je podľa mňa mylné písať, že získal viac bodov tak si titul zaslúžil viac. V každom roku predsa majster sveta získa najviac bodov. Skúšam sa na to pozerať z rôznych pohľadov a stále mi to vychádza, že titul bol zmanipulovaný. Predsa keby sa Abu konalo ako prvý pretek tak Masi by konal zrejme inak a vyhral by Hamilton. Čiže Hamilton by mal na konci sezóny viac bodov. Počas celej sezóny sa vplyvom vonkajších okolností niečo udeje: havária, defekt, zlá stratégia. A toto všetci akceptujú. A pred poslednými pretekmi bola na body remíza. Procedúra za SC je nejaká a rovnaká za posledných 20 rokov. A zrazu v posledných pretekoch keď ma Hamilton titul v rukáve tak tá procedúra prebehne inak. Ako fanúšik ŠPORTU bez ohľadu na víťaza mám celú sezónu ktorá bola výborná zaradenú medzi najhoršími v historii.

2 Likes

d158 - o Kwiatovi a San Remo si nemal pisat.
To je cisty hnus co Sagimu urobil.
Cyklistika je svina v tom, ze moses setrit sily na ukor supera.
Existuje este vôbec iny sport kde je to mozne ?

a ak by sa išla posledná VC Anglicka tak by Ham nedostal trest 5 či 10 sekúnd ale by ho vylúčili zo šampionátu podobne ako Schumiho v 97

Presne tak.
Diskvalifikacia.
Ale to si nemal napisat.
Svedkom Hamiltonovym odstreli dekel.
Ono s nimi je to tazke, mozes napisat co len chces, vsetko otocia naopak :slight_smile:

Pokud jde o celkový pohled na faktor “štěstí/smůla”, jeden dobrý pomocný materiál:

https://gpf1.cz/video-statistika-kdo-byl-nejcasteji-na-cele/

(Statistika mluví mimochodem mimořádně jednoznačně ve prospěch MV, rozdíl je doslova drtivý.)

Taky je dobré upozornit některé přispěvatele na logiku: z toho, že si Schumacher zlomil v roce 1999 nohu, neplyne, že bez této události by Häkkinen nebyl mistrem světa, byl by jím právě Schumacher (= v pokračujícím přímém souboji by Häkkinen Schumachera neporazil).

Áno možné to je. A bolo by to v medziach pravidiel. Možno by bol Ham vylúčený zo šampionátu. Tak ako keby je Monza posledná Ver by bol asi vylúčený zo šampionátu. Všetko to viem akceptovať. Ale tu kauzu okolo SC v poslednom kole skrátka neviem akceptovať. To bolo skrátka divadielko. Opakujem, že nie som fanúšik Hamiltona ale ŠPORTU a preto si vyprosím aby ma niekto nazýval SVEDKOM HAMITONOVYM, čo je reakcia na váš prispevok od Jozef_Chorustal, ktorý ma očividne komplexy z Hamiltona a evidentne aj so všetkým čo sa netočí okolo jeho vysnivaného vesmíru. Táto diskusia už stratila úroveň.

2 Likes

Samotný faktor Schumiho jako soupeře by ovlivňoval Häkkinenovu výkonnost, dost možná v pozitivním směru (pod tlakem jezdil Mika lépe, takže paradoxně by možná neudělal takovou chybu jako na Monze). A vyuatovat ze závodu se uměl i Schumacher, pokud mi paměť dobře slouží, v Kanadě si dal dostaveníčko se zdí šampionů.

Pro mě je to nepredikovatelné, odhadovat, jak by se vyvíjel jejich souboj během prakticky celé poloviny sezóny. V roce 2000 byl podle mě Mika tím silnějším jezdcem, ale strašlivě doplácel na techniku. Jenže to se nedá samozřejmě nedá nekriticky transplantovat do období po Silverstone 99. Jediné, co vím, je, že jsme přišli o souboj dvou velkých pilotů.

To ano, ale je diskutabilní, jestli v rozsahu let 98 - 2000 byl Schumi ten nejlepší = lepší než Häkkinen.

Osobně je vnímám jako velmi vyrovnané soupeře té doby a víc neřeším.

1 Like

Bretnix - v Australii 1998 cisto len auto Ferrari stracalo sekundu na McLaren.
Myslim ze je jasne ze ked s tou karou dokazal bojovat o titul, ze Schumi je lepsie ako Mika.
Ani ta grafika co si zavesil ze Max bol 3x viac na cele ako Lewis, to stale nestaci a nestaci.
Lewisovmu táboru nic nestaci.
Som presvedceny o tom, ze o rokoch 2019 a 2020 si nemyslia ze ich odkruzil na cele s dominantnym autom a prakticky s nikym nesuperil.

1 Like

Tak si stačí pomyslieť na to, že keby napr. v prvom preteku nespravil rovnakú vec, keď nechal Hama 29 kol skracovať si trať a keď následne to iste 2 kola spravil Verstappen, tak mu to zatrhli… Keby to bolo naopak že prvý a posledný pretek vymenili tiež by si nespával? Ak si naozaj sledoval túto sezónu každú minútu tak by si nemal problém sa preniesť cez to ze Verstappen ma titul, ak by si pozeral iba posledné preteky tak by som to chápal… Čo sa týka ohybania, a upravovania pravidiel v priebehu sezóny ci pretekov a sialenosti co sa tam diali, tak cez to sa neviem preniesť ani ja…

Napísal si to celkom fajn :+1: vnímam to podobne a to vôbec by som nemal problém s tým ak by Verstapen vyhral tak ako sa vyhrať ma… všetci boli proti mercedesu a Hamiltonovi a to že všetci. Preto to dopadlo tak ako to dopadlo a žiaľ pomohla tomu nešťastná havária Lattifiho. Ak by všetci nechceli víťazstvo Verstapena, tak majster sveta nie je, lebo by boli pravidlá dodržané. Pozerám F1 desaťročia, ale niečo také sa ešte nestalo…a to sa stali rôzne veci…

objektivita ti naozaj chyba, alebo vôbec nevieš čo to znamená…písať o smole a o šťastí v F1 kde sú pravidlá napísané…no…

myslím, že ty strácaš čas sám zo sebou…dokazuješ si tu len sám sebe svoju pravdu, ako tu písal jeden komentujuci…stále dookola píšeš to isté… tak ešte raz a možno to pochopíš. šťastie a smola patria k životu, aj vo športe. Ale ohýbanie pravidiel je iná káva…a ešte ak ohýbanie pravidiel jedného z nevýhodní na úkor druhého v jasne prebiehajúcom závode…a v jasne napísaných pravidlách…

Tak z hlediska celkové historie Schumacher zanechal daleko silnější stopu než Mika Häkkinen, to nikdo nerozporuje. Ale v dané trojici let si to nemyslím, navíc Ferrari dokázalo mobilizovat obrovské zdroje, když se nedařilo, a to auto rychle vytáhli nahoru, takže ono to určitě není tak, že Ferrari ztrácelo tři sezóny po sobě na McLaren a zachraňoval je přímo na trati Schumacher. Tady bych Mikovi přiznal vysoké jezdecké body a ty mu přiznával i Schumacher, který jinak uměl soupeře slovně shodit.

Jinak na úrovni sezón 2019 a 2020 se shodneme. Verstappen už v roce 2020 odjel skvělý rok a v lepším autě by o ten titul minimálně tvrdě bojoval, ale takto byl odsouzen pouze do role statisty. Hamilton do toho auta sedal s tím, že věděl, že vyhraje, protože to auto je v jiné lize než zbytek světa. To se potom jezdí. Sám jsem tomu říkal “éra formálního závodění”, protože čeho je moc, toho je příliš.