Hillov odkaz fanúšikovi Hamiltona: Preneste sa už cez to | Magazín F1 - F1online.sk

no napriklad mna. mam rovnaky nazor

Aj ty si sledoval tú šaškáreň? Som si myslel, že to len ja som bol divný. :smile: Môj obľúbenec bol Undertaker. :smiley:

Ja nevravím o tom ze Max predbiehal mimo trať… Ja som vravel o prejazdoch tadiaľ. Ale áno Max by tým predbehnútim získal rovnakú trvalú výhodu ako získal Hamilton za tých 29 kol (myslím ze to preratavali na 6 sekúnd) a to by Max dobehol Hamiltona možno o 10 kol skôr na nových gumách a stalo by sa to co v posledných pretekoch, Hamilton by nemal šancu… Pre mňa je to rovnako zvrátené zmeniť počas preteku limity trate keď to niekomu konkrétnemu prestane vyhovovať (to ze tam limity nemali byť si Hamilton len myslel Masi jasne povedal ze jedno auto porusovalo limity, tak isto sa pred poslednými pretekmi bavili o tom ze nechcú dôjsť za SC) ako pustiť na konci iba polovicu áut vrátiť sa okolo naspäť…
A konkrétne príklady? Fuuuha tak tých bolo ty si asi túto sezónu nepozeral… Krídla, boxy, spa, povolené cuvanie na trati keď ešte aj prichádza auto (tak isto to Masi obhájil len tým ze to môže spraviť v pravidlách to je úplne inak) , vytláčačky posudzované enikibeniki, brzdenie za SC, príkaz spomaliť a pustiť auto pred seba a následná penalizácia za uposluchnutie príkazu, kšeftovanie z miestami na štarte, kšeftovanie s odjazdom SC a mnoho ďalšieho…

tak nesleduj ani ty. tiez to nikoho nebude trapit…

Takze este raz pre pomalsich fanusikov Hamiltona.

Ziadne pravidla porusene neboli.

Vy nie ste organ, ktory o tom rozhoduje.

A to, ze tu budete opakovat tu istu blbost 100krat, to pravdou neurobi.

Ved uber mega pilot bojoval do koncov pretekov len preto, ze raz zostrelil Verstapena a potom mu pekne poskodil monopst Bottas bowlingom. A to este nehovorim, ze Verstapenovi rachla pneu na prvom mieste, minus 25 bodov.

Hamilton bojoval o titul len vdaka nahode a jeho svinarne, ked odstrelil Verstapena do bariery.

Nezaujima ma ani vas ■■■■■■■■ nazor na tuto koliziu, bol za nu uznany z vacsej casti vinny a dostal za to najvyssi mozny trest, trestne body a aj pokutu.

TOlko k tomu.

V poriadku a presne rovnako bolo obhajitelne a v súlade s pravidlami aj rozhodnutie v posledných pretekoch, tak ako je možné že to nemôžeš prekusnut? Pre mňa to bolo úplne mimo rovnako ostatné veci, co som napísal, ak vážne chceš kľudne ti to aj vysvetlím, ale vrcholne sa mi nechce rozpisovať a najskôr by som chcel aspoň štipku empatie vložiť do toho z tvojej strany aby som strácal čas inak to nemá význam.
Ale aby mi neušla podstata tvojho komentáru, tak inak povedane, cokolvek sa stane v neprospech Mercedesu a je to v súlade s pravidlami je do neba volajuce a nevieš to prežiť a co sa stane v prospech Mercedesu, a je v súlade s pravidlami, ťa vôbec nestve, aj keď to je totálny bullshit. Vychádza mi z toho ze si správny fanúšik svojho tímu, no bohužiaľ sa nemôžeš baviť s fanúšikmi iných tímov, lebo sa nedokážeš odosobnit… Pre mňa celá táto sezóna bola co sa týka FIA totálny Bullshit, majú priveľkú moc ovplyvnovat, čo sa týka šampionátov dopadli spravodlivo aj keď dúfam ze budúci rok bude poradie úplne iné, ale hlavným cieľom pre budúcu sezónu by malo byt zníženie bullshitov na polovicu…

Podľa pravidiel to bolo rovnako ako ďalšie veci, pravidlá sú ale jednoznačne zle ja nič neobhajujem.
V pravidlách má proste riaditeľ pretekov extrémne právomoci, ktoré by vôbec nemusel mat

  • môže meniť limity trate počas pretekov,
  • môže sa rozhodnúť ako bude postupovať pri SC,
  • môže sa rozhodnúť ktorý manéver podstúpi komisárom na posúdenie a ktorý nie,
  • môže sa rozhodnúť či dá štart z pevných pozícii alebo nie,
    -môže sa rozhodnúť ako bude v jednotlivých pretekoch hodnotené vytláčanie,
    -môže sa dohadovať o treste s tímami uprostred pretekov len aby bola šou, atď atď.
    Proste úplne šialenstvo…

Podla mna je to ok. so sportovymi pravidlami nemam ziaden problem ani s Masim.

Ja si myslím že tej variability v pravidlách je tam priveľa a je úplne zbytočná… Stačilo by jasnejšie zadefinovať veci a nebolo by potrebné aby sa on počas pretekov toľko musel rozhodovať, a aby na neho ziapali šéfovia tímov. Aby sa s ním dohadovali koľko pozícii prepustia, či odvolá SC skôr alebo ho nechá dlhšie, on by napr vôbec nemal rozhodovať ci tu alebo onú vec budú riešiť komisári, k nim by nemal mať nik takýto prístup a už vôbec by o tom nemali s niekym diskutovat, mali by veci riešiť automaticky +ak niekto poda podnet ak mi niečo uniklo… Limity trate by mali byť jasné vždy a nie každé preteky riešiť, ktoré zákruty hej a ktoré nie, však prečo by nemali platiť tam kde jazdec nezíska výhodu, však nech tam dajú tu čiaru ďalej a nech stále platí, veď sú tohalierové položky, a ak je to štrk tak tam to nik riešiť nemusí, atď atď… Je tam toho strašne veľa čo iba veci komplikuje úplne zbytočne… Ja s Masim problém nemám, je to človek, každý robí chyby a musí sa nejako rozhodnúť, na to je ten systém aby mu dal co najmenej možnosti robiť chyby… Keď Hamilton zavadil o tlačidlo dali mu tam krytku aby sa to už nestalo, nepovedali že šak musel nejako vytočiť, proste o to zavadil a nenechali to tak aby sa mu to stalo znova. …

ved v poho, vyvoj pravidiel je neustaly a urcite su veci, ktore mozu byt aj lepsie. netreba okolo toho ale robit ziadnu hysteriu.

ziadna takato variabilita do pravidiel nepatri. nie len riaditelovi pretekov, ale ani komisarom a technickym delegatom. pravidla maju byt jasne definovane. bud je nieco cierne alebo biele, nic medzi tym nesmie existovat. veci typu “posudzujeme individualne” a “neziskal vyhodu” neriesia nic len spekulacie a podozrenia z ovplyvnovania. a je uplne jendo ktoru stranu to momentalne zvyhodnuje.

No mne sa ta politika a toto nechávanie si priestoru na ňu zo všetkých strán(od mercedesu až po Haas) nepáči a v tejto celej sezóne sa celá F1 vyzliekla donaha… V úplne extrémnych verziách bolo poukázané aký je ten systém hrozný a že to bolo často o tom ako sa par ludi vyspi. Keby to tie tímy chceli aby sa tie pravidlá vyjasnili, tak by úplne jednoducho povedali problém a navrhli riešenie (nehovorím o úprave pravidiel čo niekoho zvyhodnia ale o vyjastneni a jasnom zadefinovaní pojmov, úkonov, postupov) však sú to všetko profíci, no namiesto toho Wolf povie niečo v zmysle ukradli ste nám titul a treba to vyšetriť, Binnoto povie dajte nám peniaze za búračky a ešte viac zneprehliadnite systém, Horner s Markom povedia Ferrari a Mercedes podvádza, Mercedes povie, že Red Bull podvádza. Proste oni ten medzipriestor tam chcú a preto mi príde smiešne ako Wolf trieska slúchadlami o stôl keď mu jeho mašinéria nefunguje ako chcel…