Hamilton nie je fanúšikom klimatizácie v kokpite: Treba mať natrénované | Magazín F1 - F1online.sk

Jsem myslel, že jsem jmenoval. Ale tak…

7 Likes

O to preci vubec nejde. Byl problem s poskakovanim? Byl.

Hamilton zadne drsne reci o cviceni nemel, protoze ho to postihlo. Tehdy vyzyval ke zmene. Nekteri piloti ten problem meli a nekteri ne. Ale ti kteri ten problem nemeli se nepostavili a neprohlasili, ze by mel Hamilton vic cvicit.

Ale pan Hamilton, ktery vidi problemy u ostatnich pilotu zpusobene extremni teplotou, ktere jeho shodou okolnosti nepostihuji, klidne ostatnim vzkaze at pekne makaji a nestezuji si.

Je to zkratka typicka Hamiltonova arogance a pokrytectvi. To notabene provazi celou jeho karieru.

3 Likes

Ted bych jeste rad videl ty vyzvy ostatnich pilotu k tomu, jak dotycni maji vic cvicit. Treba aspon od Maxe.

2 Likes

Takze teplota vzduchu vychadzajuceho z turba je vzdy rovnaka(zavisla len na plniacom tlaku?), je jedno ci je teplota nasavaneho vzduchu 10C alebo 40C? Vychadzal som z toho, ze ma vplyv na vystuonu teplotu. V tom pripade teplota vonkajsieho vzduchu ovplyvnuje len to, ako “tazko” musi turbo pracovat, aby natlacilo tych 3.5bar?

1 Like

A prečo by som to robil?

Toto sa im nehodí, tak nebudú reagovať. Podľa nich sa 100kg pupkatý chlap, spotí pri chôdzi po schodoch rovnako, ako vytrénovaný športovec…:laughing:

Turbodmychadlo je roztáčeno výfukovými plyny a jen v některých režimech motoru elektricky.
Teplota turbodmychadla je cca 800 - 1000°C a vzduch z něho vychází o teplotě cca 200°C a jde do intercooleru , který ho dokáže v různých režimech motoru ochladit o cca 50-70%. Vliv teploty vzduchu atmosféry je minimální, velkou roli ale hraje nadmořská výška.
Krásně se čte, když někdo chápe vztahy mezi tlakem, teplotou, množstvím paliva a výkonem. Paráda :clap:

4 Likes

Tak ja sa tomu len snazim chapat :smirk: moj zivot boli len stredne velke atmosfery(2-3.7L). Neaspirujem na motorara, ale zaujima ma, ako to pracuje.

Ale dovolim si technicku otazku: dnes je v kazdom (cestnom)aute klima. Preco sa namiesto intercooleru neda druhy vyparnik z klimy? Vzduch pre motor by bol markantne chladnejsi ako chladeny intercoolerom a kazdy trochu znaly vie, ze klima sa len pos3re ked nebezi a vacsina uzivatelov ju pouziva, az ked sa v aute potia, v zime vobec, co je obrovska chyba co vedie k degradacii systemu. Vykonove zisky su nizsie ako parazitna energia odoberana zo stale beziaceho kompresora? Alebo kompresor nie je schopny vydrzat neustale zatazenie?

Dobrá myšlenka, ale klimatizace má úplně jinou konstrukci a nedokázala by pracovat se vzduchem o teplotě 200°C.
A navíc jen minimum cestovních aut s turbem má intercooler…

Zamdlievanie v 300km rychlosti alebo vracanie do prilby pri 300km rychlosti je prospesnejsie na zdravie ako utrasený chrbat? Fakt? Akoze neviem co este moze byt nebezpecnejsie, pocas tych pretekov sme mohli mat kludne smrťák… uz ma zacina ten tvoj trolling unavovať. …

6 Likes

To jsem někde řekl nebo naznačil?

Tak naco maju vodu v aute? Sak su trenovani… Presne pre to iste, pre co by tam bola klima, kvoli bezpecnosti…
Porovnanie to bolo trefne, vzdy ked mas problem tak ho vyriesis a nie pred nim utecies, absolne zbytocne obhajujete totalnu kravinu co povedal Hamilton pretoze nejazdil…
Nechapem ako by to F1 mohlo ublizit keby jazdci mali chladenie a uz vobec nie tomu odporu vas dvoch chlapci, keby to Hamilton nepovedal tak vas ani nenapadne tomu odporovat…
A blbe nacasovanie VC?
No Fia ocividne neplanuje prestat zavodit v teple a taktiez sa snazi aby sa zavodilo aj v dazdi a preto sa to snazi vyriesit a nie je na tom nic divne, ja som za, vsak o tom cela F1 je, jazdenie v roznyvh podmienkach a najvsestrannejsie auto a jazdec vyhra sampionat, ovela zaujimavejsie ako jazdit iba v Barcelone presne pri 25 stupňoch celzia…

2 Likes

To vazne? Mam obmedzeny prehlad, uz dlho nerobim na autach(okrem svojich), myslel som, ze to je nutnost a je na kazdom “turobocharged direct injected” aute. Mame doma staru Hondu CR-V v nafte a ta intercooler ma. Ja ze to maju vsetci uz teraz.

Většina dnešních přeplňovaných aut s maloobjemovými motory intercooler nemá.
Bylo by na dlouhé psaní, vysvětlovat proč.
Ale hlavním důvodem jsou samozřejmě náklady a proto se používá turbo s nízkým plnícím tlakem, který vzduch tolik nezahřívá a není nezbytné ho proto chladit.

3 Likes

Kazdopadne dakujem za toto technicke okienko, zasa viem o nieco viac :blush:

Tak skusme este raz. Ktori konkretne piloti utrpeli ake konkretne zranenia sposobene porpoisingom?

Minule ma ofukol studeny vietor a tiez ma na chvilu bolel chrbat, to vsak neznamena, ze som bol zraneny.

1 Like

Povedz mi ako to že mladý jazdec ako Sargeant musel odstúpiť zo závodu a taký Hamilton ktorý má 38 to zvládol… Kto je na vine? Podľa mňa keby sa mohlo testovať na trati a nie vo veternom tuneli (myslím tým autá pod novými pravidlami) tak by si myslím že všetci zistili to že im poskakujuju autá a vyriešili to ešte pred sezónou…

To si im nemal ani ukazovať toto sa im teraz nehodí teraz sa kydá na Hamiltona


tady máš ukázkové “kydání” ve stylu a ke všemu ještě úzkosti, že se nikdo nechce hádat

6 Likes

To je trošku rozdiel nie? Verstappen od soboty len plakal a nadával na tím ktorý mu dal minulý rok totálne dominantné auto a v tejto sezóne to robí vždy keď majú slabší víkend… Tu Hamilton hovorí aby jazdci začali viac makať