Hamilton nie je fanúšikom klimatizácie v kokpite: Treba mať natrénované | Magazín F1 - F1online.sk

Predtym v F1 nebolo treba ani posilovac riadenia a voila, maju ho vsetci. Takisto sa jazdilo bez telemetrie, ktora im vsetko ulahcuje…

6 Likes

Perez je ihlickova tlaciaren

Zranění spodní části zad je nejčastější zranění.
Je to hlavně způsobeno mechanickým odstakakovaním vozů. Stěžovala si spousta jezdců. Hodně tím trpěl Norris, Sainz, Perez, Ricciardo. Hamilton určitě nebyl jediný.

A myslím si, že to není stejné a ani podobné.

Klimatizace v F1 :grinning:
Pár dotazů bych měl:

  • čím bude poháněna?
  • proč by ji měl někdo využívat, když
    bude zásadně snižovat rychlost auta
  • a kdyby je náhodou napadlo že to bude
    povinné, tak jak zajistí, že nějaký
    konstruktér, který je alespoň tak chytrý
    jako já, nepoužije výstup z klima k
    přívodu do intercooleru, místo k
    chlazení kokpitu…
    Ještě by mě pár věcí napadalo, ale už takhle určitě nudím a většina až sem nedočetla :thinking:

Takhle se trénuje ať nepotřebuješ v autě klimatizaci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Za sedačku dáš krabici suchého ledu. Tím splníš povinnost klimatizace a ještě vyděláš na váze, když se suchý led odpaří.

Nemyslim, ze to bude nejaka bomba, co v kokpite aj na pusti v 40 stupnoch spravi v kokpite 20C. Ide o niekolko stupnove znizenie teploty, navyse pomerne maleho priestoru, takze necakal by som system pouzivany v civilnej doprave (vyparnik, kondenzator, kompresor). A potrebujes, aby to chodilo max. dve hodiny, tomu sa prisposobi aj typ a mnozstvo chladiaceho media.

Za mna to bude nejaka mala krabicka. Navyse, ide sa to len testovat, mozno to skonci ako blatniky. Nie je vylucene ani, ze to nebude na aute stale, len ked sa bude ocakavat horuci zavod. Snad nepotrebuju klimovat aj v GB, to uz ozaj im mozu dat do auta aj 8 reprakove stereo

2 Likes

Jen jsem tím chtěl demonstrovat jak masivní motivací k podvádění by bylo, mít ve voze klimatizaci.

Ochlazením nasávaného vzduchu do válce o 1°C se obecně odhaduje nárůst výkonu motoru o 1%…

1 Like

Tam asi moc miesta nie je, ale na nieco podobne som myslel aj ja. Nejaky dispenser suchelo ladu a je vybavene. Pripadne nejake chladenie kombinezy.

Hezká teorie kluci, ale vzhledem k tomu, že suchý led je čistý CO2, tak za tuto myšlenku by vás progresivní oteplovači ukřižovali.

1 Like

Existuje chladící oblečení. Už jsem v nějaké závodní sérii viděl, že je používají. Ale jedná se pouze o nějaký podchlazený gel.
Našlo by se řešení pomoci tekutého dusíku, který by se řízeně pouštěl do speciálně vyrobené sedačky protkané hadičkami. Dnes běžně používané stěnové chlazení.
Samozřejmě je nejběžnějším řešením kompresor, ale ten by stejně měli jezdci zakázaný používat.

Á antihamiltons úderka v novom zbroji so starými členmi nabehla a ani to netrvalo tak dlho. Pár ich tu ešte chýba, ale oni určite dorazia. V podstate ten istý spôsob reagovania, ktorý títo ľudia vyčítali iným, keď reagovali podľa nich nevhodne na články o Verstappenovi. A čím viac smajlíkov, tým vtipnejší príspevok. Či?

1 Like

V tom případě bude muset RB zastavit výrobu. Čímpak asi plní své konzervy? :slightly_smiling_face:

1 Like

To mi je jasne, preto to chce len nejaky mini system, co viac ako trochu schladit pilota nezvladne.

Nie je ten odhad vysoky? Je mi jasne, ze chladnejsi vzduch=hustejsi vzduch=vyssi vykon, ale zeby medzi chladnym vikendom a horucim vikendom tak kolisal vykon motorov?(To by sme sa bavili aj o sto konoch pri 15 stupnovej diferencii) Naviac, viac vzduchu, potrebujes aj viac paliva, co pri limitovanom prietoku rychlo narazi na limit. Jedine, ze by sa to dalo vyuzit opacne: nezvysis vykon, ale budes dosahovat rovnaky ale s mensim mnozstvom paliva resp. netreba tolko skakat po plyne. Ci chapem to zle?

1 Like

Už jsem na to přišel, Ferdo.

Budeme mít pouze 1 auto a 3 piloty. 2 normální a 1 nováček.

Bude maximálně 20 minut na jízdu a pak střídání jak v hokeji.

Jezdci se nepřetíží, nováčci najdou uplatnění, a ušetří se spousta peněz za výrobu druhého auta.
Win, win, win.

Puffe, ty fandíš Ferrari, tak bych od takového plánu rychle upustil. Dokážeš si představit ty zmatky v boxech Ferrari? :grin:

1 Like

To dokážu i bez toho. Máme to těžký. :pensive:

1 Like

Přesně jak píšeš, může se to použít ke zvýšení výkonu, nebo pokud bude třeba, tak k šetření paliva.
K tomu chladnému, nebo horkému víkendu, dobrá teorie, ale je třeba brát v úvahu, že v praxi se do válce nenasává vzduch z atmosféry, ale vzduch z turba, který má pořád stejnou teplotu ať je venku 10°C, nebo 30…
A proto je tam intercooler.
:+1:

Škoda, že si vtedy nepísal pod články o Verstappenovi rovnaké príspevky.

:upside_down_face:

6 Likes

Prosim menuj tych pilotov, ktori boli ako vravis “zraneni” v dosledku poskakovania monopostu.