Hamilton: Nerozumiem, prečo sú monoposty Formuly 1 ťažšie a ťažšie | Magazín F1 - F1online.sk

nemusi, nabuduce zdvihni zadok a chod volit takych co pretlacaju tvoju oblubenu agendu.
Infrastruktura na elektricke auta je lacnejsia a jednoduchsia ako ta sucasna na spalovacie motory. naraz sa auta nevymenia, vsetko sa buduje postupne. neboj sa aj tam u vas na dedine infrastrukutra bude raz lepsia.

To je otazka na tych, ktori od r.2009 kontinualne predlzuju auta.
Plus zvysuju hmotnost, su to pankovia na FIA (Ross a spol.) tych sa treba spytat, preco dnesne autobusy povazuju za dobré.

Píšeš ako keby Európa bola iná planéta. Máme predsa jednu atmosféru. Ty si myslíš, že klimatické zmeny sa budú týkať iba najväčších znečisťovateľov, či ako? Európa sa môže aj roztrhnúť a predsa to nepomôže keď si iné kontinenty idú svoje.

A možno by si mal zdvihnúť zadok ty lebo mám taký pocit, že si sedíš na vedení ak si myslíš, že naši slovenskí zástupcovia v Bruseli dokážu niečo zmeniť či nebodaj presadiť. Môžu tam akurát tak tíško prikyvovať a šúchať nohami. Už som to tu raz písal, že budúcnosť automobilizmu je podľa mňa vodík. A pre tvoju informáciu, voliť chodím poctivo.

no, ale aj ti ostatni z inych krajin su tam zvoleni poctivo, nie?

nie, mozu viest svoju vlastnu agendu, sice to velmi nesledujem, ale myslim, ze keby sa slovenski zastupcovia nejak zasadne a hlasno ozyvali proti elektroautam asi by som si to vsimol.

cize v podstate elektro auto + nakladna a technicky komplikovana technologia / infrastruktura ohladom vodika.

ale nechapem o co ti ide. ak by si sa aj vratil s pravidlami 15 rokov do zadu, myslis ze by inzinieri zabudli za pokrok co za ten cas urobili? zeby vyhodili prepracovane simulatory a vratili sa k tym starym? zeby prestali pozivat kadejake magic tlacidla, ktored prd 15 rokmi nemali? jedine co by sa zmenilo je zeby tam hucalala atmosfere a nie hybrid.

napisem ti taky priklad aby si pochopil aj ty… Kazdy musi srat a produkovat hovna. a EU prisla a povedala neserte si pod nohy, lebo sa budete brodit po kolena v srackach, ale chodte hentam za krik. alebo pouzite najnovsi vydobytok modernej techniky - spachovaci zachod a poslite to hovna dole prudom niekam prec… jedna planeta… jedna atmosfera… ale rozdiel v kvalite zivota…

Hej, hej, chcem aby sa to vrátilo až pomaly k opiciam, aby tam jazdili na autách ako vo Flinstonovcoch :smiley: máš pravdu, nechápeš o čo mi ide, pretože to progresívne bude už len horšie a horšie. Technický pokrok prinesie len väčšiu sterilitu a bodka, neviem, čo je na tom také ťažké pochopiť.

tazke je na tom pochopit to, ze nemas inu moznost. technicky pokrok nema nic spolocne technickymi pravidlami, takze aj keby si nechal technicke pravidla z pred X rokov, tak inziniery by nasli ine materialny, lepsie procesy, lepsie mapovania a kadeco ine, co by ponunulo f1 niekam prec od toho co si videl pred x sezonami.

Už vidím ako zástupcovia takej bezvýznamnej krajiny ako je SK budú šťať proti vetru a pustia sa do EU. :joy: A o technických komplikáciach sa hovorilo aj na začiatku elektro éry a predsa to ide. Len pre tvoju informáciu, vodíkové autá nie sú len elektroautá. Aj obyčajné spaľovacie motory sa dajú prerobiť na vodíkové. A sú dokonca efektívnejšie ako benzínové či naftové. Naštuduj ak chceš. Zaujímavé čítanie. Kde je vôla, tam je aj cesta. No ak má niekto záujem silou mocou pretlačiť autá na baterky tak mne osobne z toho vychádza iba jedno. Nejakým záujmovým skupinám ktorí sú ochotní určitým pohlavárom dobre zaplatiť, to náramne vyhovuje.

uz sme sa o tom bavili. nie, vodik ma nizsiu efektivitu v ICE ako benzin. spalovat ho vo valcoch je neefektivne a technicky narocne. to urcite nie je cesta. ja som o tom na 100% presvedceny. Pouzit ho ako elektrolyt je uplne ina pesnicka

Áno je možné, že som sa bavil o tom s tebou. V tom prípade sorry, za spam, už si to presne nepamätám.

Ježíííš! Ty máš koľko rokov prosím ťa? Nemôžeš myslieť vážne toto prirovnanie.

Priklad je absolutne na mieste, pretoze presne to je momentalne cielom zelenych aktivit. Nesmradit si pred vlastnymi oknami. Hadam to raz pochopis

Možno tak v tvojom jednoduchom svete je to prirovnanie v poriadku. A možno ty raz pochopíš, že aj keď teda budeš chodiť kadiť k susedovi na dvor (keď už sa mám baviť na tvojej úrovni), aj tak následky globálneho otepľovania sa týkajú nás všetkých.

a potom su tu ludia, ktory trdia ze globalne oteplovanie sa tyka vsetkych a ti isti ludia odmietaju kroky, ktore tomu maju zabranit. Napr elektrifikaciu v doprave… Tak sa nadalej mozes hrat na pokrytca a spinit si pod vlastne dvere…

Ty si riadny magor. Ja som písal, že vodíkové riešenie je lepšie a tá elektrifikacia zas nie je až tak zelená ako sa tvári. Ale hádať sa s niekým kto nechápe písanému textu a prirovnáva problematiku k exkrementom nemá zmysel.

a ja som ti pisal ze aj ciastocne riesienie je riesenim a skvalitnuje zivot. ale to zas magor ako si ty nikdy nepochopi

Tvoja prezývka vystihuje tvoje IQ.

Dakujem za kompliment. Rozpravkovy hrdina bol velmi inteligentny :wink: