Hamilton: Nerozumiem, prečo sú monoposty Formuly 1 ťažšie a ťažšie | Magazín F1 - F1online.sk

Ty asi tú naftu fetuješ?, keď veríš, že na vypestovanie 1 he repky ty stačí 30litrov nafty, alebo ju chceš polievať krhlou zo studne, postrekovať s ručnym postrekovačom, sadiť ručne a kosiť kosou…repka sa polnohospodárom opláca len preto, že je umelo dotovaná.

A o tom, že ropa patrí k obnovytelným zdrojom, sa s tebou nemá vôbec cenu baviť!

Žeby dobou ako sa dnes žije ? Všetko je komerčne, každý všetko chce, na všetko je reklama. Dostupnosť. Keď som ja začínal pozerať F1 tak som mohol čerpať info len z jedného slovenského a českého časopisu, dnes má také info o ktoré ani nestojiš. Zober si herný priemysel, tiež je viac hráčov vo svete ako inokedy predtým. Všelijaké twitche a tisíce streamov. Znamená to že sa dnes robia kvalitnejšie hry ako pred 10 rokmi ? Tak to je aj s F1 môže mať najviac fanúšikov v histórii ale to že je dnes najmenej zaujímavá v histórii na tom nič nezmení. Ak by sa opýtali jazdcov ktoré monoposty sú naj v akom jazdili tak Alonso, Kimi, Seb aj aj Hamilton by nepovedali že tie čo su dnes. Dnes ľudia hľadajú čo je in a má meno, F1 meno má ale z čisto pretekárskeho hľadiska má svoje najlepšie časy za sebou, uvidíme čo donesie doba. Stačí pozrieť staré záznamy spred roka 2010 a ďalej a pri prejazde monopostu sa mi ježia chlpy.

Samozrejme, ze mas pravdu. Len je skoda aby technologicko konstrukterska cast upne zanikla. Kym je snaha aspon 3 - 4 timov na to minat peniaze tak ich treba nechat. Ako som pisal vyssie tak serii kde su standardizovane auta je celkom dost a nemaju taku popularitu. Myslim ze to je prave tej konstrukterskej casti.
Cisto elektrika, hibrid, biopalivo, to je v celku jedno. Co financie a zmluvy dovolia. Hlavne nech to nieco moderne a aktualne.

Od kedy ja sledujem formulu tak kazda prebiehajuca sezona bola zla, nedobra, nudna. Tendencia ludi je byt stale nespokojni s tym co tu je teraz.
Ved si len poloz imaginarnu otazku: rozdelme sucastbu formulu na dve seria. Jedna so sucastnymi pravidlami a jedna s pravidlami z pred 2010. Ktora bude mat fanusikov? Ktora bude mat viac sponzorov? Ktory jazdci si vyberu ktoru?
Napriek tomu co si myslis, by si 80% ludi a jazdcov vybralo aktualnu seriu, uz len preto ze je aktualna a nie retro auta.

To taká otázka ako keď sa opýtaš, či chceš jazdiť na dnešnom aute alebo aute zo 70 rokov. Jasné že každý povie že v dnešnom. Ale ak sa opýtaš automobilového znalca či si chce zajazdiť na dnešnom hybride Audi A3 alebo na Audi Quattro 1985 čo by si vybral, alebo čo by si vybral ty ? A mne je to úplne jedno koho si vyberú sponzori ak sponzori majú radi dnešnú F1 prečo stajne zachraňujú Mazepin a spol. a nie sponzori ?

To by si si musel prestať vymýšľať lebo nič také som nenapísal… A máš pravdu nemá cenu sa nám o tom spolu baviť, preto som na teba ani nereagoval. Ďakujem.

Vobec si nepochopil otazku. Jej pointa bola v tom ze seria ktora je schopna ziskat vacsiu pozornost ziska aj viac penazi a ma vacsiu sancu prezit. Zatial co ta druha skrachuje a upadne do zabudnutia.
Zdrava ekonomika je to co drzi f1 pri zivote a nie nostalgia.
Btw mazepin = sponzor

Áno Mazepin je sponzor ktorý sponzoruje svojho syna tak ako ďalší platiči nie stajňu alebo F1. Ak sa budem na šport pozerať cez tabuľky a nie cez športove výkony, tak to môžem sledovať daňový úrad a nie motoršport. Konkurencia pre F1 je malá ak vôbec existuje, toho že krachne sa nebojím.

A na koho si reagoval s výsmechom, keď si napísal,asi ju chcel aj naftou polievať, a ďalej
,nie taký čo chcú repku polievať naftou, To si myslel seba alebo koho?
Keď si chceš z niekoho robiť srandu, tak by si mal chápať súvislosti čo ti evidentne robí obrovské problémy!!!

Sportove vykony koho? Tento sport nie je sport 20 ludi. Bez inzinierov by tento sport nebol a nikdy by ani nevznikol. Sportovy vykon jazdca + sportovy vykon stratega + sportovy vykon inzinierov + sportova penazenka spozora = F1. Skrtni hocikoho a formula zanikne.

Ani futbal nieje šport základnej formácie a hráčov na lavičke. Škrtni trénerov, masérov sponzorov a futbal zanikne. A predsa má nezaujíma kto je ako vymasirovany ako je položená trava a či sa dobre predávajú dresy. Mňa zaujíma aký športový výkon podali hráči na trávniku a či samotný zápas za niečo stál. A to škrtanie platí pre každý šport. Jednoducho keď sa dívam na šport chcem vidieť to čo ma na tom športe baví. Na futbale, hokeji sú to góly na rally sú to šialené prejazdy a skoky a okruhy maju byť a pretekaní. Pozerám na šport ako na dobrý film alebo dobrú knihu.

To je presne tá falošná Bruselská ekológia. Ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu Európy? Tak že presunieme výrobu batérií do Afriky, Číny… To je ako keď vyhradíš v bazéne 5x5m kde sa nesmie močiť. :smile:

No vidis. A mna nezaujima, ktora babovka toci volantom. Ale chcem vidiet, ze vyhra ten co postavi najlepsie auto a zvladne najlepsie strategiu

Tak co je lepsie? Nerobit nic? Nech sa europa zadusi vo vlastnom smogu a vlasnych srackach? Naco zakazujeme diesle? Naco zakazujeme emisie? Naco tlacime firmy aby nevypustali do vzduchu a do vody? Ved to nic neriesi a je to falosne? Nie je lpsie vidiet vzdych co dychas?

Je to tam napísané na koho, stačí čítať… A teraz pre teba teda: Ako fakt to myslíš vážne? 4litre nafty na 1l repky? Ako sorry ale čo bude nasledovať? Po trhových zákonoch začneš popierať aj fyzikálne?

Moja chyba, až teraz som si všimol, že omylom komunikujem so žiakom pomocnej školy!

Tak to sme každý úplne v inej etape života, preto si nerozumieme… Ale rad by som sa niekedy vrátil do školy… Prepáč ale stačilo, a ak môžem poprosiť už na mňa nereaguj mám toho veľa, ďakujem.

Lenže Európa svet nezachráni keď si zvyšok sveta robí čo chce. Je to ako kvapka v mori. A zakazovanie dieselov je pekná sprostosť keď všetci vieme, že najväčší znečisťovatelia sú lode, lietadlá, kamiónová doprava… a nie moderné dieselové autá ktoré majú už toľko rôznych filtrov, že sú často čistejšie ako benzínové. Ale chápem. Brusel proste musí pretláčať tie hračkárske autá na baterky. Len neviem ako budeme riešiť ten odber v buducnosti keď sa väčšina Slovákov vráti z práce a pripoja si svoje hračky do siete. U nás v dedine už teraz rozvod nestíha a to tu ešte nikto elektromobil ani nemá.

cele more je tvorene z kvapiek, ktore kedysi spadli z neba v podobe dazda…

myslim, ze netreba tvrdohlavo odmietat male veci s odvovodnenim, ze neriesia cely problem. univerzalne riesenie proste neexistuje. nie so sucastnou technologiou a zdrojmi.
EU nech sa aspon snazi zachranit svoje mesta a svojich ludi. Ak sa zvysok sveta rozhodil, ze sa znici tak neje dovod aby tak robila aj EU. Ked sused skocil do studne skocis aj ty? Ani sprostý vták si neserie do vlastného hniezda… nie je dovod aby sa EU nicila sama smogom ked sa tomu da vyhnut. na miesto lodi a lietadiel este neexistuje alternativa, ale alternativa za spalovacie auta uz existuje aj ked je este v plienkach.

Lebo to spôsobilo sterilitu a už to bude len a len horšie, priamo-úmerne to bude narastať s technickým pokrokom, dokým sa tam nebude diať pomaly nič, jazdecký “input” bude ešte viac zanedbateľný ako dnes, tam to speje.
Ekológia do motošportu nepatrí a bodka, to je len teraz taký mainstream, z ktorého sú všetci (s prepáčením) dosratí a pretekajú sa, kto bude viac bio/eco atď.
Je treba urobiť krok späť, skôr, či neskôr to treba urobiť lebo to bude len a len horšie.
Už to, že sa rozhodli vrátiť k tomu ground-efektu je aspoň jedna cesta, lebo tá prehnaná aerodynamika robila len paseku a práve to je pekný príklad kam to ten pokrok dostal, snažili sa na ten monopost napchať toľko krídelok, že ak sa jedno odlomilo alebo zohlo inak, tak to celé auto bolo rozladené, to už je potom lietadlo s kolesami a nie monopost.
A kto to kedy videl si tam za jazdy šetriť nejakú stupídnu baterku a potom sa hrajkať s ňou, že “ne/môžem ju použiť?” a o šetrení paliva ani nehovorím. Tankovanie malo síce dve strany ale jazdec mohol na to tlačiť kľudne celý závod.

A to, že to má údajne najväčšiu popularitu je tiež také “pyrrhovo víťazstvo” lebo väčšina z nich sú nalákaní tým, že to Liberty media tak zkomercionalizovala, sústredila sa tam, kde sa Bernie nechcel sústrediť pretože považoval týchto nových fanúšikov za “noobov” pretože nezažili ako to bolo kedysi, takže teraz “hltajú” tú hybridnú formulu a myslia si, že aké je to fasa ale pritom je to fakt naprd a pomaly si to začali už aj títo “rýchlo kvašky” fandovia uvedomovať, že to nie je také ružové, ako sa môže zdať.

1 Like