Hamilton: Dúfam, že ste videli, že to nie je len autom | F1online.sk

„Registrujem nejaké zaujímavé komentáre, najmä od bývalých jazdcov. Sľubujem, skutočne sľubujem, že keď skončím, tak o 10 či 20 rokov budem podporovať a oceňovať nové hviezdy tohto športu. Bez ohľadu na to, či to bude Lando Norris, George Russell či Max Verstappen. Viem, aké ťažké je niečo také dosiahnuť, a ako tento svet funguje,“ hovorí Lewis Hamilton, ktorý mal majstrovský materiál poruke v McLarene, kde však v sezónach 2007 – 2012 vyťažil „len“ jeden titul. Titulov vo svojom materskom tíme mohol mať aj viac, v hre bol v rokoch 2007, 2010 a dlho aj v roku 2012. Prestupom do Mercedesu v roku 2013 získal smerom do hybridnej éry najrýchlejší a najspoľahlivejší monopost v poli. „Samozrejme, musíte mať dobrý tím a skvelé auto. Bez toho nevyhral titul v minulosti asi žiaden jazdec. Ešte keď som jazdil v motokárach, tak som mal lacný a príšerne slabý motor, s ktorým som nemal šancu konkurovať ostatným chalanom. Môj otec si vzal ďalšiu hypotéku, aby mi kúpil motor za 2000 libier. A zrazu som bol vpredu pred ostatnými. Takže áno, v tomto športe potrebujete mať k dispozícii kvalitnú techniku. Počíta sa však aj to, čo za volantom dokážete. A verím, že ste to dnes z mojej strany videli.“


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16424/hamilton-dufam-ze-ste-videli-ze-to-nie-je-len-autom

Hamilton je lepší než Schumacher, chci aby získal i osmý titul…

2 Likes

Presne tak.

Forza Mercedes, grande Hamilton.

1 Like

Je to z 90% autem, těch 10% je opravdu zásluha pilota.:slightly_smiling_face:

Hamilton nebude nikdy lepší jak Schumacher, ani kdyby těch titulů měl deset.:wink:

1 Like

Nemám rada Hamiltona, ale toto víťaztvo bolo fakt zaslúžené. Stále nechápem, ako mohol odjazdiť 50 kôl na jedných pneu. :open_mouth: :+1:

V týchto pretekoch??? Pozeral si to vôbec???

Tak ako Schumacher nebude nikdy.To máš pravdu. Hamilton nepotrebuje vražat do súperov aby získal titul ako her Schumacher

3 Likes

Lojzik vždy keď vyhrá tak má silné reči. Tak on chce výzvy ako bolo Turecko. Celý piatok bol na hovno to povedal on. V nedeľu po štarte ho vo veľkom daždi predbehol aj Albon a mal šťastie že vyschla trať kde sa znova ukázala sila auta kde predbehol jedine Peresa a vyhral inak nedokázal predbehnúť Seba bez DRS. Ak chce výzvy nech odíde z Mercedesu a nech sa ukáže, lebo je presne taký farizej ako Ronaldo keď hľadal vyzvú a šiel do Juventusu. Od takého majstra som čakal že na vode predbehne Strolla do piatich kôl a výhra.

1 Like

Vyhral? Vyhral.

Že sa preteky nevyhrávajú v jednej zákrute sme videli u VER, ktorý aj preto podľa mňa nikdy nebude majster - teraz je to jedno, o nič nejde, ale niekedy ho to bude stáť vzácne body.

2 Likes

tak urcite lujzo. ani nahodou. bez auta by si bol vies kde. s tym autom by vyhral titul aj Bottas.
s pozdravom

lujzik si kazi povest tym neustalym fnukanim vzdy ked nieco nejde podla jeho predstav
cely vyked fnuka ake je to nahovno a ked vyhra tak zrazu to uz bola vyzva? najurevanejsi jazdec v historii f1 :slight_smile: v tomto fakt nema konkurenciu a tak lahko ho nik neprekona ani v buducnosti

a celkom by ma zaujimalo, ze kolkym cernoskom uz zaplatil sezonu v motokarach a nizsich formulovych seriach? ci stale bude len rozpravat ako treba podporovat diverzitu? chapem, ze slova nic nestoja a este mu to zopar hlupakov bude aj zrat ze aky je cool :slight_smile:

3 Likes

Nepoznam jadca v historii F1, ktory by musel verejnosti vysvetlovat, ze je dobry …

Ked jazdil za Fetelom vedlajsia stopa bola prilis mokra oproti tej vyjazdenej, kde ide jazdec logicky rychlejsie… Ak by ho obiehal, riskoval by presne ako Verstapen, ktory na to doplatil boxami navyse a stratou casu mimo trat…
Takze Hamilton si pockal, povozil sa a ked mal cisty vzduch zacal busit kola… A ked piseme o tej mokrej aj tam by bol najrychlejsi bolo to jasne vidno podla tych kol ktore jazdil dovtedy, ako dobehol Fetela…
Takze ci na mokru ci na suchu, je to pan jazdec…

videli sme, kde skoncil Bottas…
videli sme aj v roku 2007, ako Hamilton v prvej sezone jazdil vyrovnane zavody s Alonsom… a rok na to ziskal titul…
takze nahoda to nebude :wink:

Ako vies, ze druhi jazdci nefnukaju viac ? Nie kazdeho vysielackove hovory vysielaju verejne… skus si dohladat potom na inych weboch, kde je toho o dost viac… mozno zistis, ze sa stazuje najmenej :smiley:

Na Alonsa jsem zvědavý, mohl by to dávat na Kimiho v Lotusu…

Uvidíme, je to jedno z lákadel příští sezony tak nebo tak…

Pán jazdec, ktorého v daždi dal dole aj Albon.

stazuje sa najmenej lebo ma najlepsie auto, ale akonahle nieco a to co i len najmensia drobnost sa mu nepaci tak hned zacne fnukat
sediet tak v alfonzovom mclarene tak ho dostane depku po prvych pretekoch :slight_smile:

2 Likes