Frustrovaný Wolff: Bolí to… | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes mal v Baku naozaj slabé tempo a Red Bullu nestačil. Zrejme sa dá objektívne povedať, že tento tím, ktorý bol dlho tak dominantný, prežíva najťažšie obdobie za dlhú dobu. Po monackej katastrofe to obhajcom titulu vôbec nevyšlo ani v Baku. V tíme vládla po pretekoch ponurá atmosféra a veľká frustrácia.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/32238/frustrovany-wolff-boli-to

Je to tak. A že Redbul nie je s tak dominantným autom ešte viac vpredu je len a len zásluha mantavého Crashstappena.

Ale verím že Sir Hamilton to svojim talentom doženie a ukáže tomu agresívnemu nervákovi, kto je tu najlepší.

Mercedes a Hamilton ešte môžu by radi, že to dopadlo aspoň tak. 26bodov pre RB do pohára konštruktérov a jeden bod pre Maxa za najrýchlejšie kolo nie je pre nich zas až taká katastrofa. :smiley: Každopádne parádne preteky, 70% času som si driemal ale prebudila ma Strollova nehoda a potom turbulentný záver. :smiley:

Teraz mi to uz nedalo a pridám sa teda k tvojmu trollingu aj ked som nazoru “dont feed the troll” :slight_smile:

Dneska sme pekne videli ako je Sir Hamilton mentalne slaby a nezvlada vypäté situacie :slight_smile:

Samozrejme ze je to hlupost… Rovnaka ako tvoj koment alebo komenty ludi na Vettela ze je mentalne slaby. Keby Vettel spravi to co Hamilton dneska tak je tu 200 komentov o tom ze sa zasa ukazalo _____ (dopln hociaky hejt).

Na doplnenie, Wolfove vyjadrenie ze nemaju “konkurencieschopne auto” je pre mna joke sezony. Ak ho podla neho naozaj nemaju, tak to len implikuje ze od 2014 nemal nikto okrem Mercedesu konkurencieschopne auto… :smiley:

4 Likes

Zase by som to veľmi nepreháňal :smiley: Lewis určite nie je mentálne slabý, túto sezónu urobil jednu závažnejšiu chybu, ktorá ho stála víťazstvo. Určite ho to zabolí, ale v minulých sezónach ukázal, že je veľmi mentálne silný. Rovnakej chyby sa môže dopustiť aj Max. A rovnakým spôsobom sa aj to, že Max nepredbehol Lewisa v Bahraine dá nazvať mentálnou slabosťou Maxa. Ja som veľmi rád, že Lewis tú chybu urobil, rovnako som aj rád, že Max sa dokáže dopustiť chyby. Je krásne vidieť, že keď sú obaja pod tlakom, tak to nie sú stroje, dokážu sa dopustiť chýb a ako fanúšik, ktorému je jedno, kto bude majster sveta si to nesmierne užívam.

RedBull nezískal 26 bodov, ale 25, pretože bod za najrýchlejšie kolo sa udeľuje iba ak pilot skočí v top 10😉

2 Likes

Verstapen nemal na to tak tlačiť a dnes sa ukázalo že Hamilton je pod tlakom ináč by to tak nedokaslal. Ja som veril že dnes bude bottas bez bodov ale že aj Hamilton tak to je plus. Konečne aj jemu sa šťastie obrátilo chrbtom tak mu treba debilkovi😃.

1 Like

Jáj, fakt. Máš pravdu. No, ale o to lepšie pre Mercedes ešte. :smiley:

Chlapče, chlapče, aj si večer pred “Sir”- ovým plagátom kus pohonkávaš? Ja si už hodne dlho nepamätám Verstapenovú chybu v pretekoch zato “Sir” už dva krát dosť vážne chyboval … občas je popri onanii potrebné otvoriť oči a zapnúť mozog …

v Bahraine mal predbehnúť Lewisa a nezvládol to, to môže byť chyba, ktorá ho môže stáť veľa, ak bude boj o titul takto tesný. Robia chyby obaja, sú to ľudia, treba si to užívať a nie nadávať na jedného, či druhého.

ak si sem prisiel po 9 mesiacoch, tak by si mohol byt spon slusny. vacsina ludi co je tu sa vie spravat ale ty si dost cez ciaru. kde sa tu da vybvit ban alebo zmazanie prispevku?

Neži v minulosti. Je faktom že jedine (opakujem, JEDINE) redbul bol najrýchlejší na všetkých doterajších tratiach, na rýchlejších, na technickejších, jednoducho VŠADE. Je dominantný.

A že nevedú oveľa viac je len a len spôsobené mantavosťou Crashtappena.

Verstapen netlacil. myslim ze clekom slusne kontroloval pretek a tempo. najskor trafil nejaky ulomok po Strollover nehode

Nechcem byť zlá ale aspoň PK by som RedBullu fakt dopriala. A aj jazdecký titul koniec koncov.

Mercedes potrebuje facku ako soľ

2 Likes

Lewis sa cely cas drzi ako nalepeny za Checom, bojuje o podium ale na konci urobi chybu a Toto si s kludom anglicana po preteku povie, ze maju pomale auto :smiley: a to su dokonca aj niektory, ktory veria tomu, ze RB je dominantny :smiley: TOTO JE KRAL.
On nakoniec dokazal urobit z Lewisa v ociach niektorych hrdinu, ze dokazal vobec jazdit vpredu.

3 Likes

Tie dve spomínané štatistiky pekne dokumentujú aktuálnu formu Mercedesu. A do konca sezóny to ešte môže byť zaujímavé. Mercedes je určite zdolateľný.
Prvá vec je rýchlosť, Mercedes ani náhodou nie je taký dominantný ako v minulých dvoch sezónach, aj preto budú rozhodovať aj ďalšie dôležité veci.

Tlak, psychika, mediálne hry. Už sme tu mali pár ostrejších vyjadrení, či už jazdcov alebo ich šéfov a hlavne už dve veľké chyby v podaní Hamiltona, ktoré ho teoreticky stáli aj víťazstvá (Imola, aj keď s poľahčujúcimi okolnosťami a Baku). Max naproti tomu žiadna takáto veľká chyba.

Vzťahy vnútri tímu. Toto je niečo v čom zatiaľ Red Bull jasne vyhráva. Perezova morálka je na tom určite lepšie ako Bottasova. Dokázal sa po skvelých výkonoch zaslúžene dostať do top tímu a ako sa dnes ukázalo, dokáže zabojovať aj o víťazsvá. Síce pár výkonov bolo ako “na hojdačke” a možno ešte aj bude, ale práve toto môže byť rozhodujúce.
Bottas to má omnoho ťažšie, veľa sa špekuluje o jeho budúcnosti aj výkonoch a ani Mercedes tomu vôbec nepomáha, hlavne po Monaku.

Kým pred časom som články o jeho výmene už v tejto sezóne bral ako bullshit, tak po týchto dvoch víkendoch v Monaku a Baku to nevyzerá až tak nereálne, hoci šanca je veľmi malá a skôr to bude až od budúcej sezóny. Každopádne to môže byť pre Mercedes problém. Bottas určite nebude mať náladu ďalej pomáhať keď bude vedieť, že končí.
A spomenúť by sa dal aj samotný Hamilton. Zmluva len na jeden rok a jej prípadné riešenie v priebehu sezóny by sa na jeho výkonoch mohlo podpísať.

Celkovo tak šance pre Red Bull vôbec nevyzerajú zle, aspoň pre pohár konštruktérov.

1 Like

Za čo potrebuje Mercedes facku??

Verstapen na to netlacil, drzal si stale ten isty rozostup…isiel velmi.dobre…

Tak istym sposobom ma pravdu…cele roky boli najrychlejsi takze sa da uz len.klesnut

Som tu často, len nemám potrebu prihlasovať sa a komentovať, kým niekto nenapíše tak stupídny príspevok ako môj predrečník. Žiaľ, ináč ako som opísal v mojom príspevku si tak zaslepeného “fanúšika” predstaviť neviem …