FIA si určila minimálne “kvóty” na ženy v rozhodujúcich pozíciách | F1online.sk

Medzinárodná automobilová federácia pokračuje vo svojej iniciatíve s názvom #PurposeDriven, ktorej cieľom je podporiť okrem iných oblastí i diverzitu v motoršporte. Ruku k dielu pridala aj ona samotná. V dôsledku veľkého nepomeru medzi mužmi a ženami v exekutíve stanovila minimálne počty žien.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20096/fia-si-urcila-minimalne-kvoty-na-zeny-v-rozhodujucich-poziciach

Ale ved take nieco je diskriminacne! Svet sa na rit obracia, ked take nieco moze existovat…

Pod týmto typom článku sú vždy výživné a inteligentné diskusie. :wink: Tak do toho borci.

1 Like

Ja myslim, ze Todt by mal ist prikladom a ponuknut miesto nejakej zene.

diskriminacia by to bola, keby sa tie mesta vo FIA doteraz pridelovali na zaklade odbornosti. Momentalne Todtova FIA sluzi ako rohozka automobilkam a nominacie do vsetkych pozicii boli na zakladene vselicoho mozneho s tym, ze odbornost bola skor podruzna kvalita ako hlavny dovod.

Je ti jasne, ze pred sudom si vylobovaneho kanditata obhajis, ale ked mas stanovenu kvotu na zeny, tak to nevykecas?
A ci boli nominovani tak ci ona, to ma netrapi. Pretoze aj ked sa tam dostal nejaky lobista, na svoje miesto v automobilke sa tiez nejako dostal.

a co ta teda trapi?

co chces obhajovat pred sudom? nedodrziavanie vlastnych internych pravidiel?

Vies ako funguje diskriminacia? Ze ak sa tvoje interne pravidla nezhoduju s antidiskriminacnymi zakonmi, tak si mozes fukat do analu…
A uprednostnovanie pri prijimani do zamestnania na zaklade pohlavia ci rasy je diskriminacne. Zrejme ale len ked ide o bielych muzov. Ked tak prijmes zenu, ci cloveka farebnej pleti, tak si v cajku…evidentne.

a vies aj nejaky antidiskriminacny zakon odcitovat, alebo si ho aspon niekedy cital, alebo aspon na taky vies najst link?
este raz podotykam, ze v clanku sa ziaden zakon nespomina, FIA nekona podla ziadneho zakona, ale z vlastnej vole.

No mam pocit, ze debatujem s retardom.
Citujem: Zákon č. 365/2004 Z. z. Zákon o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).
V clanku sa ziaden zakon spominat nemusi, spomina sa ich konanie, ktore je diskriminacne. FIA ako federacia musi dodrziavat pravidla krajiny v ktorej ma sidlo a nemoze si diktovat co sa im zachce. Je mi jasne, ze nikto proti tomu tam nebude protestovat, lebo FIA je dnes servilna voci woke agende.
Len pisem, ze ak by nejaky neuspesny kandidat chcel, vysudil by si dobre odskodne.

3 Likes

a kde sa v tom zakone spominaju minimalne kvoty?
v tom zakone sa napr spmina
“Každý má podľa tohto zákona právo na rovnaké zaobchádzanie a ochranu pred diskrimináciou.”
Takze ak mas pocit, ze ta niekto diskriminuje na zaklade pohlavia mozes ten zakon vyuzit. Este ti moze dobre padnut. …

este si neodpovedal, ze co chces pred sudom obhajovat

To su strasne sracky toto. Človek si ma take nieco “vybojovat” tym, ze je vo svojej práci dobry, nie ze ma vaginu.

3 Likes

Rozumim tomu tak, ze ted nezalezi jak hodne se v zivote snazis, studujes, zavodis…dres . Ted je to o tom s jakym pohlavim se narodis ? … hezky … tomu rikam pokrok :skull_and_crossbones:

1 Like

Rozumies tomu dobre. O par rokov to bude aj u nas :frowning:

Odpovedal, len zrejme nerozumies ze interne pravidla firmy musia splnat miestne zakony. To len taky maly detail. A ak su tvoje interne pravidla firmy v rozpore so zakonom, je mozne ze sa na ten sud dostanes. Ak uz toto nepochopis…

zbytocne riesis nieco comu nerozumies.

:smiley:
Prepacte pan odbornik, ktory nevie ako funguje antidiskriminacny zakon. Mala napoveda…vsetkymi smermi.

1 Like

Evidentne tomu tiez nerozumies, helmutko, miestny odbornik na vsetko, ti to nevysvetli. Len bude hrat odbornika nad vecou, ktory nema cas.
Ale inak to je jasne diskriminacne. Feministky bojuju za rovnost, ale nechapu, ze to nie je rovnost vysledku, ale sanci. Ak si firma povie, ze prijimame do zamestnania ludi s takymi skusenostami a potom este doda, ze presne percento z uspesnych kandidatov bude mat vaginu, tak ide o uprednostnovanie vagin a teda diskriminaciu voci penisom, penisom ktori sa citia ako vaginy a penisom, ktori sa necitia ani ako penisy a ani ako vaginy.

3 Likes

FIA si urcila nejake kvoty a miesni dezolati sa hned vo svojej nevedomosti navazaju do EU.

A ty stale nevies odpovedat normalne, povedat co je na tom vporiadku a preco je mozne v tomto pripade obist antidiskriminacny zakon.

2 Likes