FIA konečne začína vyšetrovanie, predstavila časový plán | Magazín F1 - F1online.sk

To, že sport dostal na prdel vůbec nezmiňuješ. Ten závěr byl z hlediska sportu velmi temný den, přehlušit to může u někoho jen výsledek který ho zaslepí nad formou.

2 Likes

aké si nakladli a aké kladú??? vieš o ničom čo je pravda, alebo sa len navážaš do Mercedesu?

a mal by si rovnaký názor ak by to bolo opačne? Som presvedčený že nie…

veľmi dobrý obrázok si tu dal. Som toho názoru že za tu koliziu nesie väčšiu zodpovednosť Verstapen lebo sa natlačil na Hamiltona. Ten obrázok to dokazuje.

Promiň, ale to už tu bylo rozebráno. Věci nejsou tak jednoduché, jak si je nakreslíš.

Reality is complicated and it´s a principle.

a nepotrestanie Verstapena za vytlačenie Hamiltona a aj samého seba, vyslovene nedovoliť mu predbehnúť ho v Brazílii ti vyhovovalo? A nepotrestanie za to Verstapena ti tiež vyhovovalo?

Buď konkrétní, co si kreslím? Pokud rozhodčí rozhodne tak že to nikdo nečeká a není ani jisté že tak rozhodnout podle pravidel mohl tak z hlediska sportu to je velká rána, zejména když to rozhodlo o titulu. Věci možná nejsou tak jednoduché ale tady být měly, ono koneckonců k tomu pravidla jsou a konkrétní paragraf na poslání jezdců o kolo zpět do stejného kola existuje. Jen neodpovídá tomu co se stalo.

a nepíš o Hamiltonovych fanusikoch. Ja jeho fanúšik nemusim byť aby bolo jasné kto z nich dvoch jazdí čistejšie a ferovejsie. Podľa mňa Hamilton.

Na Silverstone si Hamilton ten image hodně pokazil. Ani ne tak samotným manévrem, který se tu marně “orim” snaží přepsat, jako verbální reakcí po závodě, která ukázala Hamiltonovu osobnostní nevyzrálost.

Max má tendenci jít v řadě situací na samotnou hranu a někdy se dostane i za ni. To je bez debaty. Částečně je to u něj dáno osobnostním nastavením, které navíc jeho okolí (včetně Charlieho Whitinga) spíše posilovalo, viz jeho sebeadorující nebo nesebekritické výroky po situacích typu “sestřelil jsem Ferrari”. Otázka je, jestli tuto telecí část už v sobě Verstappen alespoň částečně nepotlačil, protože jeho vystupování se proměnilo, mentálně trochu dospěl. Tak či onak, druhou část té tvrdosti bych viděl v kontextu: Verstappen vyrostl v F1, jejímž faktickým zákonem bylo “vyhrává jen Mercedes”. Ta až absurdní nadvláda Mercedesu se musela zákonitě propsat do mentality ostatních pilotů, hlavně těch mladších = přinutila je k tomu, že pokud mají mít vůbec nějakou šanci, potom jim nezbývá než se zakousnout do každé situace. A skutečnost, že Mercedes i v sezóně, kdy Verstappen odjel excelentní sérii výsledků a Hamilton opakovaně chyboval, nakonec zase strhl (téměř) šampionát do fáze “všechno bereme my”, mu tady dává za pravdu: buď do toho dá všechno a nepustí se, nebo prohraje. Pokud se do boje o titul dostane i Leclerc, ořezávátko nebude ani on.

Nevím, jestli to bude pochopeno správně, ale Mercedes dostal mladé ctižádostivé piloty do kouta, do pozice zoufalých psů, kterým nezbývá než kousat. (Byť zrovna Max se “vylíhl” jako docela vzteklý buldog, sémě Jose Verstappena.)

Fotkou sa snažím čo prepísať?
Malinovkári plačú nad Silverstone, ale Brazíliu obhajujú…
Ale ja prepisujem🤣

len sa navazam, pretoze take koluju spekulacie pi internete.

Preskakuju cez okienko postupne po jednom…takze uz nic nerobia :rofl:

Hamilton nejazdi cisto skor sa mu vsetko prepieklo a vyzeralo tym padom cisto

Fotkou sa snazis vyvratit to co mercedes ziadal… nechceme sc a nakoniec ho chceli aby hamilton usetril gumy. Nehoda vyhovovala mercedesu a massi ich prekukol a zamietol sc ako chceli
. Pripominam pneumatiky boli na hranici ko

Dravosť nieje blbosť.
Vypadol lebo ho HAM sundal. Veď za to dostal aj “trest”

Prepáč , ale snad nechceš naznačiť tým “yeblo jazdcovi na konci poľa “ že to latifi urobil schválne… veď je to niečo ako C team mercedesu.

Pravidla sú zložité to mas veľkú pravdu a naozaj sa vnich málokto vyzná lepšie ako riaditeľ pretekov.

Aj keby vyšetrili že Michael urobil niečo zle, tak čo? V poli to už nič nezmení. Nemyslím si že ho za to vyhodia. V sezóne urobil 100 správnych rozhodnutí…(za tie ho ale nikto nepochváli… )a možno 5 zvláštnych/ diskutabilnych.
Treba ísť ďalej.
A poučiť sa.

Odpoved na to je toto:

FIA teraz musi zagarantovat, ze chyby sa uz opakovat nebudu. Teda nazval som to chyba, ale mozeme to nazvat “negativny PR incident”.
100 dobrych a 5 diskutabilnych rozhodnuti nestaci. Treba 105 dobrych rozhodnuti a ak to ma stat Masiho hlavu alebo rozdelenie jeho kompetencii medzi dalsich 3 ludi, tak nech.

Neumi udrzet auto na trati, to auto zase nebylo tak spatne, neovladatelne, takze bud mu yeblo nebo nezvlada zaklady prujezdu zatackou, pilot kategorie ani ne B spise C.

Vyhodit niekoho nic nevyriesi. Vsetko sa toci celu sezonu okolo nekonzistentneho rozhodovania. Jednoducho neda sa povedat, ze ohladom toho vladla nejaka spokojnost. Ceresnicka na torte v abuzabi. Analyza FIA nebude primarne o Masim, ale o tom ako zlepsit rozhodvacie procedury, pripadne ci neriesit kolizie v zavere pretekov nejakym inym sposobom ako SC.
Myslim, ze sa do analyzy dostane aj par paragrafov ohladom komunikacie stajna->riaditelstvo pretekov…

Tam bol umysel…vdakame nemu hamiltonovi vydrzali pneumatiky