Ferrari napokon vo Fiorane nenasadilo vlaňajší monopost, testuje s SF71 z roku 2018 | Magazín F1 - F1online.sk

tituly sa neudeluju za kola vo vedeni, ale za body :wink:

a tato diskusia ( aspon u mna) nema ziaden zaujem odopriet alebo odobrat titul Maxovi. nech si ho ma. tu ide o princip a o to aby sa to neopakovlao v buducnosti. pretoze cisto realisticky sa moze stat, ze v sezone 2022 zas Masi kolo pred koncom rozhodujucich pretekov zmeni pravidla a zacaruje so SC a zoberie titul Maxovi dobre rozohratych pretekoch a da ho Mclarenu, alebo Ferrari. Budes aj potom spokojny?

ja som videl jednu analyzu, ze sa M nemal podla platneho prava kde inde odvolat ako u arbitrazneho panelu FIA a tam sa neodvolal pretoze by aj tak prd dosiahol a iba by si vsetkych pohneval. varis z vody hrasko a recnis ako mercedesacky patolizac.

a tych mal viac do abuzabi a po abuzabi kto? hadaj 2x…

poprosim link nech vieme ktora autoriita to poveddala

body sa pocitaju po poslednych pretekoch. hras sa na hlupeho?

najdi si, ja nie som tvoja sekretarka.

a kto mal po poslednych pretekoch viac bodov huh?

najdi si, ja nie som tvoja sekretarka.

No, veď potom nerozumiem, v čom je problém. Po posledných pretekoch mal viac bodov jazdec, ktorý navyše počas sezóny aj viedol najviac kôl a vyhral celkovo viac GP, takže titul získal najlepší jazdec danej sezóny, a je to úplne zaslúžené. A to, že záver bol kontroverzný je v podstate bezpredmetné. Rozhodne to nebol jediný kontroverzný moment minulej sezóny a rozhodne boli iné kontroverzné momenty, z ktorých zase výrazne ťažil Lewis. A hlavne, všetky tieto diskusie sú nezmyselné a úplne zbytočné.

2 Likes

Problem je v tom, ze ludia nechapu, ze titul najlepsi jazdec dostava ten, kto ziska najviac bodov. Nie ten kto ma najviac kol vo vedeni a dokonca ani nie ten, kto vyhral najviac pretekov, alebo ziskal najviac PP.
To, ze niekto sa umiestnil na vrchu v niektorej z nepodstanych metrik, ako kola vo vedeni, z neho najlepsieho kazdca nerobi. To robia iba a jedine body.

A tie diskusie nie su zbytocne. Mna celkom bavia. :slight_smile: Ak sa ti nepaci tak neprispievaj.

no shit… ludia nechapu, ale ty to chapes. zaujimave videnie sveta.

Nie ja to nechapem, ze rozhoduju body a nie kola.
No nic, kedze dlhodobo mas problem s chapanim ty, koncim s touto debatou.
čus.

Nesúhlasím s tou formuláciou, povedal by som to inak. Pretože žiaden titul najlepší jazdec neexistuje. Titul majstra sveta získava ten, kto má najviac bodov, nie ten, kto viedol najviac kôl alebo vyhral najviac GP, to áno. Ale to nemusí byť vôbec najlepší jazdec (hoci väčšinou je). Body sa dajú získať alebo stratiť aj úplnou náhodou alebo nie vlastnou chybou, čo ten jazdec nijak neovplyvní. O tom, kto je najlepší jazdec, práve hovoria tie rôzne štatistiky, podľa ktorých sa dá zistiť, kto ako jazdil počas celej sezóny. Čo zase mnohí iní ľudia nechápu.

Edit: Ale ako som napísal, veď nakoniec Max získal najviac bodov, takže všetko je v poriadku. :slight_smile:

Myslel som to tak, že sú zbytočné, lebo to nič nezmení, len fanúšikovia Lewisa si potrebujú trochu vyventilovať sklamanie. Ale už sa to ventiluje príliš dlho. A taktiež sú stále o tom istom, lebo teraz už nikto nezmení názor, nech ho má akýkoľvek, a preto tu len tí istí ľudia píšu stále dookola to isté, to je všetko, a to pokladám za nezmyselné.

1 Like

Moj agument je v tom, ze najlepsi jazdec je ten co ziska najviac bodov. Nic ine nie je podstatne.

Ako agrument uvediem napriklad preteky v Brazílii 2021(samozrejme v kontexte jednych pretekov, nie celej sezony) . Bol najlepsi (zasluzil si vyhrat) ten co viedol 80% kol vikendu alebo ten spravil 25 prebiehacich manevrov? Odpoved je ani jeden. Pretoze najlepsi bol co co pretal cielovu pasku ako prvy = ten vikend ziskal najviac bodov(so sprintom samozrejme) . A to moze byt jeden z tych dvoch, alebo nemusi.

Nehovoriac o tom, ze k jednemu vysledku sa da dopracovat roznymi strategiami a pri mnohych z nich su kola vo vedeni absolutne nepodstatna vec.

Cize veta, ze Max si zasluzi titul lebo viedol najviac kol je fundamentalne chybna a nespravna. Titul si zasluzil lebo ziskal najviac bodov.