F1 je naklonená úprave pravidiel o rozpočtovom strope | Magazín F1 - F1online.sk

Rozpočtový strop má za cieľ zmierniť výkonnostné rozdiely medzi jednotlivými tímami štartového poľa a vo všeobecnosti je považovaný za fantastickú vec. Ukazuje sa však, že má aj zopár nedostatkov. Jedným z problémov, ktorý sa v posledných mesiacoch dostal do popredia, je skutočnosť, že pod rozpočtový strop spadajú aj finančné prostriedky vynaložené na zlepšenie infraštruktúry. V praxi to znamená, že ak chce jeden z celkov investovať napríklad do továrne, zarátava sa mu to pod rozpočtový strop. Väčšie tímy, ktoré majú už adekvátnu infraštruktúru dávno vybudovanú, sú v tomto zvýhodnené – na rozdiel od malých stajní totiž do zázemia investovať už nemusia. V najbližších týždňoch by však mohlo dôjsť k úprave pravidiel a malé tímy by mohli budovať infraštruktúru bez toho, aby sa im to započítavalo do „budgetu“.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/92210/f1-je-naklonena-uprave-pravidiel-o-rozpoctovom-strope

“Super”

Naozaj veeeeľmi spravodlivé keď stajna natlačila milióny na úkor vývoja monopostu (alebo hociakej inej kategórie pod rozp. stropom) a od roku XY sa zrazu takáto investícia rátať nebude :slight_smile:

To už je fér. Kľudne možno mohol AM tento rok tento rok natlačiť o 30M viac do vývoja ale bohužiaľ - poj3bte sa - mali ste počkať kým FIA príde s nápadom kedy to nepôjde pod strop.

To si jako o Strolla očistěj boty nebo jak to mám chápat :grinning:

Jo jo, skeptici varovali před tím, že pravidla kolem rozpočtového stropu mají k dokonalosti daleko :smiley:

No hlavní princip bych řekl že je nadřazený a to v tom ať je to pro všechny co nejvíce stejné. Tady někoho nechat buovat továrnu pod rozpočtovým stropem a pak nechat ostatní mimo rozpočtový strop to bych nazval jen čistou zlodějnou :smile: Zejména když vím a vidím že jeden je tím již omezen a omezován.

No a kdo zase na to tlačí? tohle je prostě cirkus

Hehe, tak iste. Velke teamy uz maju infrastrukturu, tak uz nemusia investovat. A to povedal kto, ze nebudu? :slight_smile: Kludne v tom moze mat prsty aj Mercedes, aby sa dotiahol…

Co tak dat radsej catering mimo strop? :smiley:

1 Like

Jenom šp i čky bot.
Však víš jak to myslím. :smirk:

Nevím, ale dokáži si představit že Stroll tady bude mít extra silné argumenty které nelze opomíjet. Možná Stroll tlačí ať se to zruší s okamžitou platností :man_shrugging:

Ty náklady se už tam ale promítly, to není tak, že by se započetli až v době, kdy je hotovo, ale v době začátku výstavby …

Psal jsem to dříve, píšu to teď.
Zrušte ten cirkus s názvem rozpočtový strop.
Nebo zaveďte minimální strop…

Kdo na to nemá, tak musí z kola ven…
Venku čekají jiní. :slightly_smiling_face:

Je mi to jasný, ono uvidíme co z toho vzejde a kdo vytasí kordy.

No ale kdyby to nezměnili, tak by to pro potencionální nové zájemce bylo nevýhodné, kdyby museli budovat továrnu pod stropem.
Tohle byla zase opět berlička vedoucích týmů jak si udržet náskok.
Já tuhle změnu vnímám vlastně pozitivně.

Tak ať vybudují továrnu po potvrzení vstupu a pak mají stejně vyhráno

Mi stropy vůbec nevadí. Spíše naopak, aspoň se něco děje.

Podle mě je nepřijatelné aby jsi to dovolil od příš​tí sezony a letos i loni to nechal vybudovat Aston jen na úkor vývoje monopostu.

No je fakt, že by mě zajímalo jaké pravidlo platí pro vstup úplně nového týmu.

Tady jde spíš o převzetí nějakého stávajícího zanedbaného týmu nějakým velký subjektem, který plánuje nalít do F1 nechutné peníze. V tomhle případě jseš prostě nahranej podle stávajícího pravidla.

Že by lobing Audi nebo jiného velkého subjektu? :thinking:

ja myslim, ze rozp strop je tak cerstva zalezitost, ze to este nejake upravy znesie. drviva vacsina sucasnej infrastrukury bola este vybudovana pred zavedenim stropu. podla mna je to spravny krok.

Zas nevěřte všemu kluci. :slightly_smiling_face:
Určitě někdo staví a dává to pod strop. :grin:

No ale jak jinak by jsi to chtěl řešit? Pří■■■ sezona je zle ale ta další by už byla okej?
Šlendrián se hold někdy musí napravit i za cenu poškození nějakého účastníka.