F1 je naklonená úprave pravidiel o rozpočtovom strope | Magazín F1 - F1online.sk

Spíš se mi zdá, že nic neděje.
Nedá se rychle reagovat a měnit.
Jen čekat a modlit se, že to vyjde.

Skok Astonu je hodně velké překvapení. Myslím, že bez zastropování by Aston tak velký skok nemohl docílit.
Moná se podobné překvápka budou po nějakou dobu stávat častěji.

Aha, já si pod pojmem něco se děje predstavuju jiný cvrkot… :grin:
Že to bude křídlo za křídlem, podlaha, bočnice… Toto tamto…

Teď to je spíš.
“Přivezeme update kolem 5 závodu, snad to bude fungovat.”

“Nemůžeme přivést update, kvůli váze při cestování. Stojí to hodně peněz.”

“Přivezeme další update po prázdninách, snad to bude fungovat.”

“Ajejej nevyšlo to, jdeme se soustředit na další sezónu, protoze strop.”

Taková sezóna v kostce.

1 Like

Jestli chceš takovouhle zábavu, tak na to bych našel řešení okamžitě.
Stačilo by usekat křídla o jednu třetinu a hned by nastalo rodeo.
K čemu se stále přítlak zvyšuje? Aby se z formulí staly tramvaje?

No jestli je to šlendrián a je třeba to napravit tak s okamžitou platností, jinak to podle mě není obhajitelné.

cim vacsia strata na vitaza tym vyssi strop a je po probleme. chceme to mat predsa pokope.

No změny z okamžitou platností potřebují souhlas všech…myslíš, že se na to všichni shodnou? :thinking:

No a pak někdo dá 2 melcky do chlebíčků a pokopě to není

no ked stacia 2 na vyrkytie jednej sekundy tak to spravia narok vsetci. uvidime.
Nieco mi ale vravi, ze Mercedesu a Ferrari by momentalne nestacilo ani 20 navyse…

Jo, jiný scénář by se bez oprávněné žaloby neobešel :slightly_smiling_face:

A vůbec, je to přesně 10 let, vzpomínáme :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Jsem rád, že si napsal, to, že je to jen tvůj dojem

tak tu mi nieco uslo, ja som myslel ze cost cap sa tyka len OPEX. a investovat do infrastruktury sa moze. z coho potom aston stava novu tovaren?

Sorry ale toto je úplná hlúposť.

1.) ako by sa nastavil minimálny rozpočet? Podľa aktuálneho rozpočtu posledného? Alebo nastaviť ho výššie čím by prakticky priamo vyradili daný tím z F1?

2.) hovoríš že kto na to nemá tak nech odíde. Porovnaj si ale kolko míňal Red Bull, Ferrari a Mercedes pár rokov dozadu - všetcia traja okolo 500m ročne (a v tom neboli myslím výdaje na vývoj motora), čo bolo ovela viac ako hocikto iný - aj 2-3 násobok.

3.) koľko reálnych záujemcov by podla teba sa hrnulo do F1 keby vyradia niektoré tímy kvôli tomu že málo míňali? 1? 2? A aj to by boli pravdepodobne kandidáti ktorí by skončili velmi rýchlo. Ak niečo momentálne najviac láka nové tímy, tak je to práve vízia toho, že nemusia míňať také peniaze ako top 3 timy ešte nedávno. Nastav min. rozpočet na 400m, lebo veď F1 nie je pre chudobných, a zostanú ti 3 tímy v F1 a Andretti by si rýchlo rozmyslel či chce vlastniť tím.

Minimálny rozpočet nedáva žiaden zmysel a nie je náhoda, že aspoň podla mojich vedomostí, nič také nie je zavedené v žiadnom športe. Ak je, kludne ma oprav.

1 Like

Jo tak žaloby :sweat_smile:

I RB se někdy sekne :stuck_out_tongue:

a kde mate istotu, ze ak by aston vrazil viac do vyvoja, ze by bol na to lepsie? ferrari a mercedes nebudu infrastrukturu a teda mohli do vyvoja vrazit viac a su na tom horsie a to iste sa mohlo prihodit astonu lebo potom by sa mozno nevybrali cestou kopirky, ale skusali by vlastny koncept a ten by mohol byt aj horsi :slight_smile:

takto vedeli, ze najlepsie sa bude zahrat na kopirku lebo nieje dost prachov na skutocny vyvoj a vyplatilo sa im to

Však to je jen návrh. :slight_smile:
Tak může být neomezený.

Nebo platy pod stropy, aby si tedy všichni byli rovnější… a vývoj s materiálem mimo.
Mám rád pozorování aut a porovnávání změn napříc všemi týmy. To mě nejvíce baví na F1.

1 Like

Kľudne sa to dá obísť že si F1 team tu továreň len prenajimas od “svojej” ďalšej firmy napr za ~500tis rocne a vybavene

Zdá se, že většina této diskuze je o něčem úplně jiném, než článek, respektive je o ničem.
V článku píší, že pod strop patří i zlepšení infrastruktury podniku…, z nějakého důvodu si to tady někdo vysvětlil že pod to spadá i stavba továrny, tunelu a pod., což je samozřejmě nesmysl.
Infrastrukturou podniku se nazývá celý IT ekosystém společnosti, ne cihly a beton, bohužel, to bychom stavbu továrny odepisovali 3 roky místo 30let, to bych bral.
Takže bych některým doporučil, místo sledování co měl který pilot k snídani, taky věnovat trochu času věcem smysluplným.

To bude asi tím, že přímo v perexu článku je ta továrna přímo zmíněna. Vowles sice mluví o softu, ale u Alpinu zmiňují aerotunel, byť jako výjimku. Tak to je pak těžko říct, o čem je vlastně řeč.