Depresiami som trpel už ako dieťa, priznal Hamilton | Magazín F1 - F1online.sk

Je to tak, následkom tohto potom zbytočne vzniká chladná bezemočná realita. :neutral_face:

2 Likes

Videl si Ghost in the shell anime?

Keby aspoň bezemočná! LH hlása povedomie o mental awareness a este mu to prinesie toľko negativity. Ľudia budú nadávať, aj keď im odporučíš preventívne vyšetrenie zraku alebo melanómu.

Viem, že si mi to v minulosti spomínal a mám to poznačené. Určite si to pozriem, keď na to budem mať chuť/čas. :+1: Včera večer som si napríklad pozrel Speak No Evil s Jamesom McAvoyom a bolo to celkom v pohode. :slightly_smiling_face:

1 Like

Najs, mna to prave napadlo lebo tam sa prave tieto otazky riesia ohladom inakosti ludi a rovnakosti robotov atd

1 Like

Ľuďom nevyhovieš. A nakoľko ľudia tvoria realitu, tak každý by mal začať sám od seba. Potom to môže ísť čo sa týka vzťahov a prežívania kvalitatívne smerom hore. Vždy tu ale budú aj kazisveti a určitá negativita ako štandardná súčasť duality. :slightly_smiling_face:

1 Like

Toto je sice pravda.

Ale toto v dnesnej dobe je uplne normalne, lebo dnes ja vacsina ludi takych slabych, ze dovidenia. Alebo su to pozeri. Dnes takmer kazdy popularnejsi clovek to hra na pribeh ako si on presiel krutym detstvom, sikanou, depresiami, atd.

PS: Nehovorim o Lewisovi, ten depresie mohol mat, kedze v detstve pravdepodobne celil nejakej rasovej sikane. No slusne mu z toho preplo a dnes je vacsi rasista on ako ti, ktorych oznacuje za rasistov.

Takto to mám u seba v PC poznačené spolu s inými filmami z roku 95, ktoré som ešte nevidel. :slightly_smiling_face:

movies to watch 1995

1 Like

To mas takto pekne po rokoch zoznam filmov, co si nevidel a chcel by si?

Áno, presne takto to mám. :slightly_smiling_face:

Tak klobuk dole.
Ja si vzdy poviem co by som mal dohnat, ci dostanem tipy, no vacsinu zabudnem, lebo nemam takyto cool system/poriadok :smiley:

V 90tych rokoch je vela mega filmov a vacsinu z tych v 95 co si postol ani nepoznam… Predpokladam, ze mas teda vela vela napozerane? A u kolkych rokov mas takyto zoznam? :slight_smile:

2 Likes

Musím teraz ísť na schôdzu vlastníkov v bytovke, ale nejako večer Ti zareagujem. :slightly_smiling_face:

Tak zatial vela empatie popri raciu na schodzi hehe :wink:

1 Like

Dovolím si zase jednou citát, tentokrát jde o Dr. Vlacha ze Saturnina Zdeňka Jirotky, kniha byla napsána r. 1942 (!!!):
“Jiným naprostým omylem je, že je jaksi hanba, když se duševní nebo nervové choroby projeví u poměrně mladých lidí, a že by se za to tito postižení měli stydět. Doktor Vlach pravil, že ví o případu, kdy šéf jakéhosi úřadu odmítl dát mladému úředníku dovolenou a řekl mu při tom: “Neurastenie ve vašich letech? Že se nestydíte!” Toho pána by jistě nenapadlo, aby někomu řekl: “Zápal slepého střeva ve vašich letech? Že se nestydíte!” a přece obě otázky by se vyznačovaly touže pitomostí.”
Takže - nic nového :smile: .

2 Likes

Výborné mentálne cvičenie :heart:

1 Like

Ja som si už dávnejšie (cca 20 rokov dozadu) začal robiť v PC taký jednoduchý zoznam filmov, ktoré som už videl a ktoré by som si chcel pozrieť, takže v tom mám celkom poriadok. :slightly_smiling_face:
V 90-tych rokoch vzniklo naozaj dosť kvalitných filmov. Videl som myslím celkom dosť filmov, ale netrúfam si povedať, či je to veľa v porovnaní s inými, ktorí napríklad pôsobia v oblasti kinematografie. Pre mňa je pozeranie filmov určité odreagovanie, relax a zábava, rovnako ako aj F1.

Momentálny zoznam filmov, ktoré by som si chcel pozrieť napríklad začína rokom 1920 (film The Cabinet Of Dr. Caligari) a s vynechaním niektorých rokov pokračuje do roku 1960 viď tento printscreen.
movies to watch 1920-1960

Následne ten zoznam pokračuje od roku 1962 každým rokom až po aktuálny rok 2024.
Pri niektorých rokoch mám poznačených len jeden alebo pár filmov a pri niektorých rokoch (r. 2000+) ich mám poznačených aj zo 30. Ono keď spojíš tipy od kamarátov + nejaké vyššie hodnotené filmy z IMDb a ČSFD + niečo v telke, čo si akurát nemáš čas pozrieť, tak sa to za tie roky celkom dosť nazbiera. :grinning:

3 Likes

Blazen, v najlepsom zmysle slova :smiley:
Kiez by som ja takto davnejsie zacal a postupne doplnal… Takto je toho tak vela, ze sa do toho uz nepustim :smiley:

Este mi neda sa neopytat - mas nejaky oblubeny zaner? Ci nebodaj nejaky rebricek naj filmov za teba (sam nemam rad taketo, lebo je to narocny a pre mna az nemozna uloha, ale niekto to dokaze)?

1 Like

Poraď nám nějaký dobrý seriál. Prosíííííím :slight_smile:

Se koukni na Blade Runner 2049, Interstellar nebo her

2 Likes

Čo sa týka žánrov, tak vyslovene nepreferujem nejaký jeden žáner pred ostatnými. Pozriem si čokoľvek a poteší ma, keď si po vzhliadnutí poviem, že to stálo za to vidieť.

Najlepšie hodnotenie 10/10 (čiže minimálne 9,5) som dal zatiaľ týmto desiatim titulom:
The Matrix (1999), The Sixth Sense (1999), Hacksaw Ridge (2016), Red Dwarf (seriál) (1988-), Chernobyl (seriál) (2019), The Big Bang Theory (seriál) (2007-2019), Top Gun - Maverick (2022), Zootopia (animovaný) (2016), The Jungle Book (animovaný) (2016) a Loving Vincent (animovaný) (2017). :wink:

Hodnotenie 9/10 som doposiaľ dal 39 filmom, resp. seriálom, ktoré podľa mňa určite stoja za pozretie, ale momentálne ich sem nejdem uvádzať, aby mi náhodou nebolo vyčítané, že už príliš odbočujem od F1 tématiky. :slightly_smiling_face: Samozrejme mi tu chýba viacero ďalších výborných vecí, ktorým som ale zatiaľ hodnotenie nedával.

3 Likes